Reklama

Kurkuma čelí rakovině prostaty

Zatím z výzkumu vědců z univerzity v New Jersey profitují laboratorní myši, u nichž se objevily zhoubné nádory na předstojné žláze. Podařilo se jim totiž prokázat, že kurkumu, jež je jednou ze součástí oblíbeného indického curry koření, lze účinně využít nejen k prevenci rakoviny prostaty, ale také k její léčbě.

K pozitivnímu účinku dochází zejména v kombinaci s brukvovitými rostlinami, jež obsahují fenetylisotiocyanáty (PEITC), kdy kurkuma u hlodavců dokázala zbrzdit růst tumorů. Příznivé účinky měly jak injekce čisté kurkumy, tak PEITC či seskupení obou látek.

Zdroj: Plus

Reklama
Reklama

Komentáře

pochybovaCZ (Ne, 17. 9. 2006 - 18:09)
Nebylo by jednodušší uvést, čím byly myši krmeny, aby u nich vznikl nádor na předstojné žláze?
Pak by stačilo toto "krmivo" nedoporučovat lidem.
Dnes jsou přesně známy druhy potravin, které se na problémech s prostatou podílejí, když je máme pravidelně zařazeny v jídelníčku.
Kurkuma snad s nádorem na prostatě něco provede, když to vědci tvrdí, ale jako každé koření asi pěkně zaúřaduje i v žaludku a ve střevech.
Aby se časem třeba zase nezjistilo, že tato prevence rakoviny prostaty byla prováděna na úkor vzniku rakoviny žaludku, střev a podobně.
Helena (Ne, 17. 9. 2006 - 22:09)
pochybovacCZ,to mas ve vsem pravdu.Ovsem s tim korenim ne!Koreni jsou byliny a je to zdrave.Paliva paprika dokaze vylecit zaludecni vred-napr.Koreni odlehcuje to nezdrave v jidle.Specielne ovsem Kurkuma,je zcela jemnoucka a dokonce se ji pribarvuji testa,tak ma jemnou chut.Pouzivam ji asi 20let,napr.do zeleninove polevky.Je krasne zluta a zdrava.Mozna kdyby lidi vice korenili,bylo by mene nemocnych.
terezkaaa (Út, 11. 6. 2013 - 15:06)
Dobrý den,kupuji pravidelně kurkumu ve vegetariánských kapslích zde: http://www.rojikovokoreni.cz/kurkuma/p32.
- (St, 30. 7. 2014 - 13:07)
Já užívám Tree3Chlorellu,...Ty blbko, rveš to skoro do všech diskusí pod různými nicky už několik měsíců. Kurkumu lze sehnat běžně!
Dan (Pá, 5. 9. 2014 - 08:09)
Ahojky, je kurkuma vážně lék? Četl jsem o tom spoustu zajímavostí, ale prý nestačí používat tohle koření jen tak v jídle. Že prý je teď nějaký nový produkt na trhu, který ji obsahuje. Netuším jak se ten doplněk stravy jmenuje. Znáte ho někdo? Prý to fakt pomáhá i na rakovinu.
u (Pá, 5. 9. 2014 - 08:09)
Ahojky, je kurkuma vážně...A zachvíli sem naběhneš pod jiným nickem a začneš sem rvát nějaké sráče. Tohle tu už bylo.
Reklama