Reklama

Jehlové podpatky brání početí

Stále více párů navzdory dlouhé a nákladné léčbě či umělému oplodnění zůstává bezdětných. Proto vědci horečně pátrají po příčinách, proč tomu tak je. A hlavně hledají způsoby, jak tento neutěšený stav zvrátit.

Přitom zjišťují, že v četných případech si za nemožnost počít mohou ženy i muži v podstatě sami. Především nezdravým způsobem života, který se odráží i v nedostatečných rozplozovacích schopnostech. Někdy badatelé narazí na důvody neplodnosti, které se zdají přinejmenším podivné, spíše však absurdní.


Britští gynekologové a porodníci totiž začali razit teorie, že jednou z příčin, proč příslušnice něžnějšího pohlaví nedokáží otěhotnět, je jejich záliba ve vysokých jehlových podpatcích. Nožka nazutá do jimi opatřené obuvi sice k sobě vábí obdivné pohledy mužů, ale zároveň narušuje přirozené držení těla, jež nutí k různě odstupňovanému předklánění


Jeho těžiště se tak posunuje dopředu, pánev obsahující dělohu a vaječníky se spolu s ním začíná rovněž vychylovat. Konečný důsledek trvalého a častého nošení obdobných střevíců pak na sebe nenechá dlouho čekat. Může vést k velkým problémům s ženskými reprodukčními orgány, jež se mnohdy projeví až za delší čas. V době, kdy už může být pozdě na jakýkoli boj s neplodností. 


Zdroj: Plus

Reklama
Reklama

Komentáře

Radek (Ne, 2. 4. 2006 - 07:04)
Pěkný nesmysl. Zajimavé je, že když byly jehlové podpadky módní (20-70 léta minulého století), plodnost žen nebyla nijak problémovější, než je teď, když se podpadky skoro vůbec nenosí.
Jirka (Po, 3. 4. 2006 - 10:04)
Větší blbost o podpatkách jsem četl už jen, když prý nějaká doktorka zjistila, že způsobují schizofrenii.
Jaroslav (Po, 29. 1. 2007 - 14:01)
To je úplný nesmysl, ze 3 obutí, co se žena předemnou producírovala, máme 2 děti.
J.
Diana (Po, 29. 1. 2007 - 15:01)
Nahodou uplny nesmysl to neni. Noseni vysokych podpatku pusobi ruzne blokace patere a zablokovana pater nebo kriva panev muze mit primy vliv na moznost otehotnet. Pokud jste nekdy slyseli o pani Mojzisove, tak ta se venovala napravovani patere a pro spoustu zen to byla posledni moznost, jak prijit do jineho stavu. Jeji metoda ma vysokou ucinnost do dneska. Ne kazda zena, ktera nosi podpatky bude mit problemy otehotnet. Pokud ma v poradku pater, at se produciruje treba na chudach. Pokud nema, tak by mela boty s podpatky nechat radsi odpocivat ve skrini
Micke (Čt, 19. 6. 2008 - 11:06)
Bože to je kravina...
Hanka (Po, 29. 6. 2009 - 21:06)
to je pěkný nesmysl,podpatky nosím stále a čekam třetí dítě.
Tea (Út, 12. 1. 2010 - 12:01)
Blbost, už rok má strašné problémy se zablokovanou pátří a vysoké podpatky mi naopak pomáhají!
Petr (Út, 12. 1. 2010 - 17:01)
Jasně že je to blbost, ale takových článků je tady většina - bláboly, za které je někdo dobře placenej.
Patrik (Ne, 12. 2. 2017 - 14:02)
Hlavně že vy jste všichni tak strašně chytří, že zpochybňujete výzkum profesionálních britských vědců. To je typický rys nevzdělaných lidí.
Tak (Ne, 12. 2. 2017 - 15:02)
Letošní úroda vína se mi obzvláště povedla díky,lehce pískové půdě s nádechem ptačího zobu,tím potírám dceřiny podpatky,a zatím s přítelem nepočala.
kraska dokonala (Ne, 12. 2. 2017 - 01:02)
Picovina
Reklama