Reklama

Ženy mají lepší emocionální paměť

Tým kalifornských odborníků, který prováděl psychologické testy emoční paměti, došel k závěru, že ženy jsou na tom v případě vzpomínek na silně emotivní životní situace mnohem lépe než muži.

Vědci z Univerzity ve Stanfordu použili při monitorování reakcí dobrovolnic, jimž předložili sto fotografií, poslední výkřik techniky - skener mozku. Postupně jim předkládali různé snímky odlišného emocionálního ladění, od požárního hydrantu až po výjevy z válečných konfliktů. 


"Výzkum prokázal, že ženy si dokáží zapamatovat daleko více emocionálních prožitků, než jejich partneři. Jinými slovy, že jsou mnohem citlivější a vnímavější," shrnul výsledky testů vedoucí výzkumného týmu profesor Turhan Canli.

Jejich silnější citové prožitky způsobuje právě dokonalá paměť. "Vždy, když něco prožívají, vzpomenou si, co ještě horšího v životě zažily nebo co se jim přihodilo v dávné době," pokračuje Canli. 


Studie má i praktický dopad. Poslouží především ke zlepšení prevence klinické deprese, kterou jsou z obou pohlaví častěji postihovány ženy. Právě deprese je totiž daň, kterou ženy za svou lepší emocionální paměť platí


Zdroj: Plus

Reklama
Reklama

Komentáře

Kateřina (Pá, 31. 12. 2004 - 11:12)
"deprese je totiž daň, kterou ženy za svou lepší emocionální paměť platí." to si nemyslim. proč si to myslíte? řekla bych právě naopak, protože ženy pak situaci očekávají, mohou se na ni připravit a vyřešit ji zcela rozumově, třeba dohodou, a ne pěstmi, křičením.
HYNA (Po, 7. 8. 2006 - 08:08)
NEVERIM VYZKUMUM
Pavel (Po, 26. 1. 2015 - 01:01)
A Bůh stvořil ženu ,aby byla vylepšené dílo než adam,pro adama nepochopitelné a tudíž neustále přitažlivé jak tělesně tak emocionálně.Ale ,aby v to byl čert,tan had to musel části chlapů pokazit a obdaroval ženu i ďáblovstvím,v otm příípadě Bůh pružně zareagoval a jeho záměrem bylo nechat Adama s ženami na pospas ať se stará jak umí.
Petra (So, 25. 7. 2015 - 10:07)
Akorát,co bylo nedomyšlené,tak to,že právě muži to nemají s city stejné jako to mají ženy.
Petra (So, 25. 7. 2015 - 10:07)
Akorát,co bylo nedomyšlené,tak to,že právě muži to nemají s city stejné jako to mají ženy.
No (So, 25. 7. 2015 - 11:07)
Akorát,co bylo...Renata, Jana, Petra...ty jsi dobře na hlavu.
Renata (So, 25. 7. 2015 - 12:07)
Nesmíš brát všechno tak vážně.
Reklama