Reklama

Nemoc je prospěšná

Nemoc viděná z teosofického pohledu je prospěšným přizpůsobovacím procesem vnitřního člověka, který s sebou nese duchovní harmonii a nikoli jen neštěstí.
Zdraví, jako i všechno jiné v životě, se řídí podle základních karmických zákonů.

Zdraví, jako i všechno jiné v životě, se řídí podle základních karmických zákonů. Takže není možné postupovat proti těmto zákonům a myslet si, že nějaká nová léčebná metoda nebo zázračný lék rychle navrátí zdraví a odpustí člověku nutnost zabývat se původní chybou. Přírodu nelze podvést nebo podplatit, ale uvítá při svém působení spolupráci.

Z toho vyplývá, že všechny nemoci jsou z kosmického hlediska psychosomatické, i když to v žádném případě není vždy zjevné, vzhledem k obtížnému dosažení pronikavého posouzení toho, na jaké úrovni komplexního bytí člověka bylo narušeno plynutí životní energie, v důsledku čehož pak došlo k projeveni se příslušné nemoci.

Navíc seznam tělesných nemocí, které ortodoxní medicína uznává jako psychosomatické, narůstá téměř denně, tak, jak se vztah mezi lidskou psyche a nemocí stále více vyjasňuje.

Abychom se zmínili o několika málo běžných obtížích, žaludeční a dvanácterníkové vředy způsobené dlouhotrvající úzkostí, jsou pravděpodobně na začátku seznamu.
Astma a ekzém jsou často důsledkem hlubokého nevědomého strachu před některými aspekty života, zatímco vysoký krevní tlak se svými sekundárními důsledky, hemoragií a paralýzou, může být způsoben dlouhodobými obavami a starostmi na vědomé úrovni, a dokonce i jednoduchá obezita často bývá důsledkem přejídání, jakožto náhrady při hledání štěstí v životě, které pacient postrádá.

Ve všech dosavadních případech jsme brali v úvahu chronické onemocnění, avšak pokud jde o akutní infekce, zdá se, že jsou jasně fyzické, beze stopy po mentálním vlivu. Nicméně, při hlubší úvaze shledáme, že trvalá aktivita, která ignoruje ty nejjednodušší zákony zdraví jako je přepracování, nadměrné holdování něčemu, nedostatek čerstvého vzduchu nebo cvičení nakonec napomůže vzniku akutního onemocnění především nahromaděním toxických látek v celém systému. Takto se patogenní mikroorganismy různého druhu mohou aktivně podílet na vzniku choroby tím, že žijí na těchto nahromaděných odpadních látkách a samy mohou přispívat vlastními toxickými produkty k celkovému množství jedů.

Okamžitý způsob léčby v takovýchto případech často začíná předepsáním léků, antibiotik a podobných látek, které ničí nakažlivé bakterie anebo zastavují jejich rychlé množení, až do doby, dokud si tělo samo nevytvoří svou obranu. Tímto způsobem lze zabránit vážným případům zápalu plic, aby neskončily smrtelně. V počátečním stadiu lze předepsat penicilin, ale skutečnost, že penicilin nevyléčil chorobu, lze vidět na dlouhé rekonvalescenci, která následuje - pouze se získal čas zastavením rychlé řetězové reakce.
 

zdroj: Duchovní aspekty léčitelství

Reklama
Reklama

Komentáře

..... (Út, 12. 12. 2006 - 21:12)
Hmmm, rada nemoci je dedicna ( hemofilie, castecne cukrovka,MB aj.), u rady se zadne dusevni priciny najit nedaji. U jinych jiste ano. Rozhodne tohle vykladat rodicum chronicky nemocneho ditete je celkem nanic, spise sprostarna a vubec jim nepomuze, naopak si mohou neco zacit nesmyslne vycitat. Mam pocit, ze prave podobne reci casto nemajici jakekoliv odpodstatneni, vedou k tomu,ze lide, kteri je pronaseji, nejsou zrovna oblibeni.
Reklama