Reklama

Dopřejte si masáž reflexních zón

Masáž je jednou z nejšetrnějších a nejpřirozenějších známých léčebných metod. Lze jí potlačovat bolesti i léčit. Ten, kdo bolestí trpí, zcela instinktivně přikládá své ruce na postižené místo a toto si masíruje. Kdo by si při bolestech hlavy netřel spánky či při žaludečních potížích břicho? Vždyť i malé děti intuitivně praktikují tuto formu samoléčby a to bez jakýchkoliv medicínských znalostí.

Lidé léčivé vyzařování rukou znají již od pradávna. Brzy také zpozorovali, že masáž určitých částí lidského těla se projevovala svým působením i na jiných, vzdálených místech. Na tomto působení jsou založeny všechny druhy masáží reflexních zón, ať už jsou uskutečňovány na nohách, rukách či uších.

Masáž reflexních zón je komplexní, přirozenou, velice účinnou léčebnou metodou. Jejím základním cílem je harmonizace životní energie. Tato masáž působí obsáhle na tělo, duši i ducha. Další předností této terapie je, že se dá lehce naučit a může se provádět zcela bez pomůcek. Obzvláště se uplatní metoda masáže reflexních zón k předcházení nemocem. Může však také být použita k doplnění a podpoře tradičních nebo alternativních léčebných postupů.

Ze všech druhů reflexních masáží je nejznámější a nejpopulárnější reflexní masáž nohou. Méně známé naproti tomu je, že se tělo se svými orgány zobrazuje také na rukách a ušních boltcích. Zatím co se masáž reflexních zón na nohách projevuje svým působením převážně na tělesné potíže, dosahujeme na rukách účinku v rozumové oblasti a na uších ve sféře duševní neboli citové.

Masáž reflexních zón je tedy metodou, která postihuje skutečně celého člověka a může dokonce být prostředkem k rozšiřování jeho vědomí. A co je snad nejdůležitější: masáž reflexních zón je velmi příjemná, ať už ji uplatňujeme sami na sobě, či ji provádíme někomu druhému.

Reklama

Autor: tj

Reklama

Komentáře

Jarka (Ne, 29. 4. 2007 - 19:04)
Dík za článek, musím potvrdit, že opravdu, pokud si najdu na noze či ruce bod, který je bolestivý a masíruji ho, obvykle již za několik hodin pocítím úlevu od potíží, které byly a jen jsem přemýšlela - co asi s nimi udělat. Nejsem odborník, postupuji někdy podle knížky, ale takové samomasáže jsou velmi prospěšné, u odborníka jsou dost drahé a není vždy k dispozici
Eva (Út, 6. 5. 2008 - 06:05)
Svěží ráno - mám doma na koberci v koutě hromádečku záměrně sezbíraných malých kamínků a valounků velikosti fazole, pár větších i menších a každé ráno ponich chvíli přešlapuji a pochoduji na místě bosýma nohama. Nic lepšího na raní probuzení celého organizmu neznám.
Petr Hordáš (Út, 6. 5. 2008 - 07:05)
Bylo by dobrý vědět ale kde ty reflexní zony jsou.Zřeba nějakou tabulku.Např.reflexní zonu moč.měchýře,žaludku atd..kde hledat..
Miri (Út, 6. 5. 2008 - 07:05)
Eva - to je dobrej nápad, s těma kamínkama...
Reklama