Reklama

Namixujte si detoxikační smoothie a dobijte se čerstvou energií

Stejně tak jako příroda, i náš organismus se na jaře probouzí a touží po čerstvé energii. Ve střevech, játrech a ledvinách se za celý rok, a zvláště v zimě, kdy mnohem více holdujeme těžkým jídlům, nahromadila celá řada toxinů. V našem těle uvízly zbytky léků či těžkých kovů, a naopak se nám nedostává například vláknina. Tučná a nezdravá jídla však ovlivňují nejenom náš vzhled a fyzické zdraví, odráží se také na duševní pohodě. Experti z oboru nutriční psychiatrie poukazují na vztah mezi jídelníčkem a úzkostí.

Na jaře však přichází ideální chvíle zbavit se nánosů škodlivých látek v těle a vyčistit organismus. Pusťte se do jarního detoxu!

Nejlepší je věnovat se detoxu pravidelně a na zdravou stravu myslet průběžně. Díky zařazení opakovaných očist do kalendáře se nejenom budete cítit lépe, budete také lépe vypadat. Správně vedené detoxy zpomalují stárnutí, oživují pokožku a dodávají energii. Stačí si jenom zvolit svou cestu - takovou, která bude vyhovovat právě vám. Vyzkoušet můžete varianty od nejpřísnější hladovky, kdy tělu dopřáváte jenom vodu, až po zařazení většího množství ovoce a zeleniny do jídelníčku místo potravin jako je bílá mouka nebo rafinovaný cukr.

Velmi oblíbeným způsobem očisty jsou ovocné šťávy a smoothie. Sáhněte po ovoci, které má nízký obsah cukrů a doplňte je zeleninou. Jaro zbožňuje zelenou barvu a vaše tělo ji také ocení. Nebojte se proto sáhnout po špenátu, okurkách, brokolici či celeru. Nemějte obavy z neobvyklých chutí - uvidíte, že ve výsledném mixu se lehce ztratí i ten zeleninový druh, který vás děsí už od dob školní jídelny. Stačí jej vhodně doplnit skvělým ovocem, které je plné vitamínů a vlákniny. Nezapomeňte na půst i z něj přecházet postupně a šetrně ke svému tělu. Když k novému režimu přidáte jemnou pohybovou aktivitu jako například procházky v přírodě nebo jógu, ve vašem těle i mysli se začne probouzet nová energie a síla.

Na smoothie je nejlepší to, že můžete improvizovat a bavit se při jeho snadné přípravě. Pokud se však chcete odrazit od základního receptu, vyzkoušejte lahodné detoxikační nebo kořeněné smoothie. V obou případech nezabere příprava ani pět minut. Smoothie si navíc můžete vzít kdekoli s sebou - nejlépe však bude chutnat v parku pod hřejivými jarními paprsky.

Reklama

Na detoxikační smoothie budete potřebovat:

3 hrsti mražených Borůvek Dione 200 g 
šťáva ze 2 pomerančů
1 mango
1 kiwi
hrst lístků máty
150 až 200 ml vody

Všechny ingredience rozmixujte a ozdobte lístkem čerstvé máty.

Tohle smoothie voní orientálním kořením. Zahřeje vás a dodá vám potřebnou dávku energie. Na kořeněné smoothie potřebujete:

3 hrsti Dione Extra Smoothie směs - špenát, ananas, mango, jablko 500 g
1/3 lžičky mletého zázvoru
špetka muškátového oříšku 
1/2 lžičky skořice
1/3 lžičky kurkumy 
200 ml vody

Všechny ingredience stačí přidat do mixéru a rozmixovat. Hustotu můžete upravit množstvím vody. Na to, jak smoothie vyrobit nebo jak vypadá, se můžete podívat ve  HYPERLINK “http://www.mojedione.cz/cs/recept/korenene-smoothie“ \l “video-recept“ videoreceptu.

Reklama

Komentáře

Reklama