Reklama

Hroznový cukr - první pomoc při nedostatku energie

Chybí vám energie, cítíte se unavení a špatně se soustředíte? Pokud je odpověď na tuto otázku ano, pak jste zralí na první pomoc v podobě hroznového cukru. Ten se z úst do krevního řečiště dostane během dvou minut a vašemu organizmu tak okamžitě dodá potřebnou dávku energie.

Hroznový cukr neboli dextróza je nejrozšířenější jednoduchý cukr, který se volně vyskytuje v mnoha ovocných plodech, zejména v hroznovém víně, v medu či ve složených cukrech.

Molekuly tohoto cukru garantují rychlé dodání energie všem buňkám těla a jsou palivem zejména pro nervový systém a svalstvo. Doba, za kterou pronikne hroznový cukr z úst do krevního řečiště, je totiž sotva dvě minuty,“ říká RNDr. Eva Holubová ze společnosti Naturprodukt.

Hroznový cukr je snadno a rychle stravitelný, doporučuje se na celkové posílení organismu a jako zdroj energie při nechutenství doprovázejícím různá onemocnění a také při špatné funkci a onemocněních jater, například mononukleóze nebo žloutence.

„Jako rychlý zdroj energie je vhodný i při zátěži v zaměstnání, ve škole a při sportovních aktivitách, kdy má organismus obzvláště vysokou spotřebu energie. Pro diabetiky je zase ideálním sacharidem pro odstranění nízké hladiny cukru v krvi,“ dodává RNDr. Eva Holubová.
Kromě přirozeného výskytu v ovocných plodech se dá hroznový cukr pořídit i ve formě bonbónů.

Reklama

Reklama

Komentáře

! (Čt, 8. 8. 2013 - 13:08)
Autor zřejmě čerpal z nějaké hodně staré literatury. Už desítky let se místo výrazu "dextróza" používá název "D-glukóza".
BULIKU (Pá, 23. 8. 2013 - 19:08)
TVOJE STAROSTI NA 6U KEBULI!DÁT TI REJČ DO RUKY,VOLE.
Glukopur (St, 21. 1. 2015 - 15:01)
Hroznový cukr se dá kromě různých bonbonů pít i jako nápoj. Rozmíchá se ve vodě nebo i v mléku apod. Maximálně ale 100 g za den. Tento cukr má menší sladivost než běžný cukr! Můžu odkázat na stránky http://www.glukopur.cz kde je o hroznovém cukru více informací.
janicka (Čt, 18. 2. 2016 - 11:02)
Ještě pomahaji kapky z konopi. Mam s nimi dlouhodobe dobře zkusenosti. :)
Reklama