Reklama

Kreatin a svalové dystrofie

Množství kreatinu v buňkách může být nedostatečné u lidí s muskulární dystrofií. Tento deficit může způsobovat slabost a degeneraci svalové tkáně.

Suplementace kreatinem (10 g denně pro dospělé, 5 g denně pro děti) mírně, ale přesto jednoznačně zlepšila svalovou pevnost a výkon u denních aktivit lidí s různými typy muskulární dystrofie.

Proběhlo dvanáct studií zahrnujících 266 osob . Bylo zjištěno zvýšení svalové síly v průměru o 8,5% u pacientů s různými typy muskulární dystrofie po suplementaci kreatinem.

Podle některých zpráv kreatinová suplementace zlepšila pevnost svalů u jistých vzácných svalových nemocí a také energetický metabolismus.

Kreatin je produkován přirozeně v těle. Po celá desetiletí, kulturisti i jiní sportovci užívají doplňkový kreatin ve snaze zvýšit sportovní výkon. Jeho použití je povoleno od amatérských i profesionálních sportovních organizací.

Reklama

Lidé se skupinou poruch kolektivně známou jako svalová dystrofie mají často nízkou úroveň přirozeného kreatinu. Předpokládá se, že zvyšování této úrovně  kreatinem v  doplňcích by mohlo přispět k zlepšení funkce svalů.

Ačkoli to vypadá, že je to pravda, u pacientů se svalovou dystrofií, doplňky s kreatinem nebyly shledány užitečnými u pacientů z příbuzné skupiny svalových poruch známých jako metabolické myopatie.

Zdroj: internet

 

Reklama

Komentáře

... (St, 8. 7. 2015 - 20:07)
http://www.commservis.com/commservis-pomaha-devitiletemu-alesovi-z-trebice-for-jane-vypsalo-verejnou-sbirku-na-operaci-v-izraeli-novinka_670
Reklama