Reklama

Ženy neodolají špatným mužům

Ženy téměř neodolatelně přitahují muži, u kterých se projevuje narcisismus, psychopatologie a machiavelismus. Obavy všech hodných a spolehlivých mužů potvrdil nedávný výzkum amerických vědců. Ti dokonce tvrdí, že tyto charakterové rysy v populaci přetrvávají právě díky sexuálním úspěchům mužů, kteří je mají. A to i přesto, že jsou to povahové rysy, které společnosti škodí.

Narcistní lidé jsou zahledění sami do sebe a ostatními lidmi manipulují. Psychopati jsou impulsivní, krutí, a vyhledávají vzrušení a lidé s machiavelistickou povahou klamou a využívají své okolí.

Zdá se, že tyto povahové rysy by měly být ve společnosti velmi nevýhodné a lidé, kteří je mají, by měli být spíš osamělí, nemilovaní a zranitelní. Jak ale uvádí list Metro, není tomu tak. Zdá se, že muži s takovou povahou mají velmi živý sexuální život a více dětí, než hodní muži.

Doktor Peter Jonason, který výzkum vedl, říká, že tuto "temnou triádu" špatných vlastností ztělesňuje James Bond.

"Je zcela jasně nepříjemný, velmi extrovertní a rád se pouští do nových dobrodružství - zabíjení lidí, nových žen, a tak podobně," dodává Jonason.

Reklama

Muži, kteří mají tuto triádu povahových rysů k rozmnožování přistupují impulzivně, takže ačkoliv mají více dětí, než jiní muži, nezůstávají s nimi a nepomáhají je vychovat.

"Zdá se, že tato strategie funguje. Je to jasné i z toho, že se v populaci tyto rysy stále ještě vyskytují," zakončuje doktor Jonason.

Zdroj: ČTK

Reklama

Komentáře

blábola (Pá, 22. 8. 2008 - 20:08)
Takže je otázka, kdo je horší...
sssssssss (Ne, 9. 11. 2008 - 18:11)
nejhorší je šukání potkanů..
Agi (Pá, 7. 12. 2012 - 13:12)
je až podivné ale skutečné že se ženské mezi stehna dostane dřiv sebevědomý blb který umí kecat než inteligentni muž
Agi (Pá, 7. 12. 2012 - 14:12)
sebevědomý blb který umí kecat než inteligentni muž
??? (Pá, 7. 12. 2012 - 14:12)
A co by jste chtěli od těch slepic? Aby přemýšlely? To by jste opravdu chtěli od nich moc!
Reklama