Reklama

Ženy na nevěru reagují agresivněji

Jen ve výjimečných případech se stává, že by jeden ze životních partnerů přistihl záletného druha doslova in flagranti a byl přímým svědkem jeho nevěry. V takové chvíli mu není rozhodně do zpěvu. Bokovky, byť jsou vydávány za zcela nezávazné, se nelíbí žádnému podvedenému. Bez rozdílu pohlaví.

Ovšem jak zjistili psychologové z göttingenské univerzity na základě výpovědí 3334 zástupců obou pohlaví, ženy reagují na zjištěnou (i domnělou) nevěru podstatně agresivněji než muži, kteří se ocitli ve stejné situaci.

 

Spalující nenávist k záletníkovi cítí 68 procent dívek a paní, u paroháčů ji sdílí 47 procent respondentů.

V neztenčené míře vydrží hněv v prvním půlroce po odhalení milostné aféry 23 procentům žen a 12 procentům mužů.

Reklama

Čtyřicet procent příslušnic něžnějšího pohlaví vymýšlí vhodné způsoby, jak potrestat nevěrníka za to, co spáchal. Obdobné praktiky uplatňuje 22 procent podvedených ?pánů tvorstva?.

Podle autorů studie hraje v rozdílné míře agresivity důležitou roli skutečnost, že muži patrně mají více zkušeností s násilnickým chováním, s nímž přicházejí častěji do styku než jejich partnerky.

Zdroj: Plus

Reklama

Komentáře

sex-town (Čt, 31. 8. 2006 - 05:08)
http://www.sex-town.info/
P. (Ne, 12. 12. 2010 - 20:12)
Je to pravda ženský?
Potrefena (St, 13. 7. 2011 - 10:07)
Ano, je. Citim neuveritelny vztek a nejradeji bych mu hodne ublizila.
Pepa (St, 13. 7. 2011 - 10:07)
Je to tak, ženský si tu nevěru nějak moc berou.
Nevím proč je to tak.
Asi mají strach, že pokud by je chlap opustil, tak ztratí sponzora.
A taky do toho míchají nesmysly.
Jako že když je chlap nechce, tak se cítí málo žensky.
Jiný důvody mě nenapadají.
ronny (St, 13. 7. 2011 - 10:07)
Neřek bych, že to nesou nějak výrazně hůř. Chlapi mají taky dost, když ženská zahne, nebo zahejbá. Pro chlapa je to určitým způsobem větší ponížení, prostě to tak je.
Klára (St, 13. 7. 2011 - 15:07)
Je to tak, ženský si tu...no, sponzora by mnohá ztratila, ale většina se jich uživí, ženy totiž taky makají. A zas pro mnohou začne nový život, co se záletným lhářem a podrazákem. Nemluvím o úletu, ale dlouhodobých bokovkách a podvádění-přece lepší nemít vztah žádný než úplně prázdný a o ničem s kurevníkem.
Inka (St, 13. 7. 2011 - 15:07)
Je to tak, ženský si tu...můj muž si mně nevšímá už pár let. Ale necítím se méně žensky, protože si mně všímají jiní. Já taky žila léta pro toho svého a když mně pro své zájmy a koníčky a vlastní životní pohodlí vyřadil, začala jsem se dívat kolem sebe a všimla si, že existují i jiní chlapi a oni si všímají mně. To, co doma se chlapci přejí, by mnohý cizí muž měl rád na talíři. To je stará vesta. Jde o to, že některé ženy jsou nezdravě fixované na toho svého doma a to není dobrý....
Anonym (St, 13. 7. 2011 - 18:07)
Pravidelně zahejbá většina chlapů i ženskejch a aspoň jednou zahnul skoro každej chlap i ženská. Důležitý ale je se při nevěře nenechat přistihnout. Potom nemusej existovat žádný články vo tom, kdo je jak agresivní, když přijde na nevěru. Souložit tam, kde bydlí s partnerem(kou), muže jenom vůl a kráva.
kalinka.maja (Ne, 23. 9. 2012 - 12:09)
Keď manžel zahne? Jednoduché:
Ak ho chceš naďalej používať na sex, urobiť dierku do predkožky vtáka a zavesiť tam malý hranatý zámok. Takto si bez tvojho kľúčika nepichne ani do teba a nieto do inej.
Ak ho na sex už nechceš používať, kastrovať.
:-) (Ne, 23. 9. 2012 - 12:09)
no, sponzora by mnohá...Naprosto souhlasím. Nějak nechápu, proč tu často píší pitomečci o sponzorovi. Asi pokud je žena doma s miminem, přijde mu divný,že musí "sponzorovat"..Jinak vím, že samotná žena se finančně má mnohem lépe. Není náročná na jídlo, raději si udělá jinou radost. Nedře na druhého atp..
Chlap dnes v průměru rozhodně nevydělá nato,aby někoho mohle sponzorovat:-)
:-) (Ne, 23. 9. 2012 - 12:09)
Ještě dodám, hospodyně by mnohého rádoby sponzora, stála mnohem víc..! At si platí kuchtu a uklízečku, pokud mu přijde,že jeho manželka na mateřské "dovolené" se nechá živit.
Babeta (Po, 24. 9. 2012 - 09:09)
Já se tedy uživím sama. Odjakživa. Takže nechápu, proč bych se měla bát, že přijdu o sponzora. To se asi týká ženušek podnikatelů, které sedí na prdeli a čumí na telenovely a nebyly nikdy v práci jako moje švagrová, hrozný život. Ale kolik takových neschopmých hus je? Minimum...
Reklama