Reklama

5 bylinek ze zahrádky pro posílení organismu

K posílení organismu pomohou vitamíny a minerály. Spíše než z kapslí z lékárny mají být z jarních bylinek a natí: jídelníček obohatí kopřiva, smetanka lékařská, popenec a potočnice. Všechny mají také léčivé účinky.

Bylinné čaje by se v tomto období měly připravovat z čerstvých rostlin, nejvhodnější je čtrnáctidenní popíjení tří šálků čaje denně.

Pozitivní zdravotní účinky a využití jarních bylinek:

Kořiva - zvyšuje tvorbu moči, ovlivňuje krvetvorbu, podporuje metabolismus. Lze z ní připravit čaje, špenát, nádivky, přidat do polévky.

Smetanka lékařská - zvyšuje tvorbu moči, ovlivňuje krvetvorbu, podporuje metabolismus. Je vhodná do salátu a do nádivky.

Reklama

Popenec - rozpouští hleny, působí protizánětlivě, zlepšuje trávení. Přidává se do poleévky a salátů.

Violka trojbarevná - zlepšuje vykašlávání, hojí kožní obtíže, je zdrojem rutinu pro pevnost cév. Lze použít na barevnou ozdobu talíře, do omelet, placek, salátů.

Květy sedmikrásky - protizánětlivý účinek, záněty ledvin a močových cest, působí hojivě. Působí ozdobně na talíři, krajíci chleba, přidává se do omelet, placek a salátů.

     Naďa Myslivcová - ČTK

 

Reklama

Komentáře

Johanka (So, 2. 3. 2013 - 18:03)
Ahoj,
já mám ráda medový sirup na posílení organismu, jsou v tom ještě nějaký byliny a tak http://www.oxalis.cz/sirup-k-posileni-organismu-280-g/d-71368/ a ani není drahej.
Johanka:)
Reklama