Reklama

Život nám přináší rozmanité fáze osobního růstu, proč je nevyužít?

Životní fáze
Během našich životů projdeme hned několika fázemi vyzrálosti. První etapa nastává, když se měníme ve "všeznalého" teenagera. Rodiče přestávají být jediným vzorem a tvoříme si svoje vlastní názory na svět. Začíná se nám otevírat svět nevídaných možností. V dospělého člověka se proměníme v době, kdy procitáme k zodpovědnosti a taky podle ní jednáme. Dospělost představuje vrchol jak psychických, tak fyzických sil. Muži jsou většinou na vrcholku své kariéry profesní, ženy rodinné. Nebo naopak. Životem běžíme svěže a rychle. Co nemůžeme udělat v tuto chvíli, odložíme na potom. Ale pak se dostaví fáze, kdy jsme to "potom" už propásli. Uvědomíme si, že spousta našich snů a projektů zůstane jen ve formě neuskutečněných přání. Dostaví se první vrásky, možná pár kilo navíc. Stárneme. Je to ale opravdu taková tragédie?

 

Pozitivní stránky stárnutí
Dnešní rychlá doba, která si žádá všechno dokonalé a efektivní, klidnému a příjemnému stárnutí nepřeje. Málo se hovoří o pozitivních stránkách vyššího věku, kdy stoupá zájem o všeobecnou informovanost a rozhled. Vzrůstá smysl pro detail a stoupá schopnost rozlišovat tóny a barvy. Člověk také více ovládá své emoce, tedy nad spoustou věcí si dokáže udržet nadhled a chladnou hlavu. Stáří je období, kdy už sice nejsme na vrcholu fyzické síly, zato kulminuje naše stránka duchovní, umělecká a filozofická. Tak proč toho aktivně nevyužít?

 

Reklama

Kolik je nám vlastně let?
Staré přísloví, je nám tolik, na kolik se cítíme, obsahuje hlubokou pravdu. Přístup, který k sobě sami zaujímáme, z nás také vyzařuje. Lidé, kteří se radují z každé maličkosti, jenž život přináší, jsou otevřeni novým poznatkům a aktivně využívají svého času, jsou svěží a spokojení. Ať mladí, či staří. A tak se můžeme setkat s padesátníkem, jehož výraz v očích i jeho silueta působí dojmem třicetiletého mládence. Dalším významných a často otevíraným tématem je správná životospráva. Pokud našemu tělu dodáváme všechno, co potřebuje, prodlužujeme jeho "životnost", stejně jako když se staráme například o své auto.

 

Prostředky boje proti stárnutí
Ani odvar z babského ucha nás nesmrtelnými neudělá. A podle hesla "ve zdravém těle, zdravý duch" si jen díky svěžímu tělu uchováme i svěží mysl. Farmaceutický průmysl se problematice zpomalování stáří věnuje již mnoho let. Bylo provedeno nespočet průzkumů, které již mají své výsledky.
Na trhu jsou dnes k dostání doplňky stravy s obsahem "zpomalovačů" stárnutí. Jedním z takových je látka zvaná resveratrol. Ta v buňkách zvyšuje produkci enzymů, které zpomalují přirozený degenerativní proces. Jeho nejvyšší koncentraci nalezneme v doplňku stravy Evelor. Evelor dohromady s aktivním životním stylem a vyrovnaným přístupem k životu, bychom s jistou dávkou nadsázky mohli nazvat elixírem mládí 21. století.

Zdroj: Ogilvy

Reklama

Komentáře

Věrka (Út, 26. 1. 2021 - 12:01)
Pěkný, poučný článek, ale nenašla jsem jméno autora/rky(?)
Reklama