Ženy mají lepší emocionální paměť

Tým kalifornských odborníků, který prováděl psychologické testy emoční paměti, došel k závěru, že ženy jsou na tom v případě vzpomínek na silně emotivní životní situace mnohem lépe než muži.

Vědci z Univerzity ve Stanfordu použili při monitorování reakcí dobrovolnic, jimž předložili sto fotografií, poslední výkřik techniky - skener mozku. Postupně jim předkládali různé snímky odlišného emocionálního ladění, od požárního hydrantu až po výjevy z válečných konfliktů.


?Výzkum prokázal, že ženy si dokáží zapamatovat daleko více emocionálních prožitků, než jejich partneři. Jinými slovy, že jsou mnohem citlivější a vnímavější,? shrnul výsledky testů vedoucí výzkumného týmu profesor Turhan Canli.

Jejich silnější citové prožitky způsobuje právě dokonalá paměť. ?Vždy, když něco prožívají, vzpomenou si, co ještě horšího v životě zažily nebo co se jim přihodilo v dávné době,? pokračuje Canli.


Studie má i praktický dopad. Poslouží především ke zlepšení prevence klinické deprese, kterou jsou z obou pohlaví častěji postihovány ženy. Právě deprese je totiž daň, kterou ženy za svou lepší emocionální paměť platí.


Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (7)

 • Obrázek uživatele Kateřina
  Kateřina (anonym)

  "deprese je totiž daň, kterou ženy za svou lepší emocionální paměť platí." to si nemyslim. proč si to myslíte? řekla bych právě naopak, protože ženy pak situaci očekávají, mohou se na ni připravit a vyřešit ji zcela rozumově, třeba dohodou, a ne pěstmi, křičením.

  Pro 31, 2004
 • Obrázek uživatele HYNA
  HYNA (anonym)

  NEVERIM VYZKUMUM

  Srp 07, 2006
 • Obrázek uživatele Pavel
  Pavel (anonym)

  A Bůh stvořil ženu ,aby byla vylepšené dílo než adam,pro adama nepochopitelné a tudíž neustále přitažlivé jak tělesně tak emocionálně.Ale ,aby v to byl čert,tan had to musel části chlapů pokazit a obdaroval ženu i ďáblovstvím,v otm příípadě Bůh pružně zareagoval a jeho záměrem bylo nechat Adama s ženami na pospas ať se stará jak umí.

  Led 26, 2015
 • Obrázek uživatele Petra
  Petra (anonym)

  Akorát,co bylo nedomyšlené,tak to,že právě muži to nemají s city stejné jako to mají ženy.

  Črv 25, 2015
 • Obrázek uživatele Petra
  Petra (anonym)

  Akorát,co bylo nedomyšlené,tak to,že právě muži to nemají s city stejné jako to mají ženy.

  Črv 25, 2015
 • Obrázek uživatele No
  No (anonym)

  Akorát,co bylo...Renata, Jana, Petra...ty jsi dobře na hlavu.

  Črv 25, 2015
 • Obrázek uživatele Renata
  Renata (anonym)

  Nesmíš brát všechno tak vážně.

  Črv 25, 2015

Přidat komentář

Reklama

Reklama