Reklama

Web SousedskaPomoc.cz pro všechny, kdo nabízí či potřebují pomoc

Projekt SousedskaPomoc.cz organizuje za pomoci dobrovolníků doručování potravin a léků lidem nejvíc ohroženým koronavirovou infekcí. Jedná se především o staré a nemocné lidi, kteří by v těchto dnech vůbec neměli vycházet z domu. Web představuje přehlednou a funkční alternativu v řadě jiných projektů. Zaregistrujte se na webu SousedskaPomoc.cz a pomozme si navzájem mezi sebou!

Projekt koordinuje i domácí výrobce roušek, kterými jsou vybaveni všichni naši dobrovolníci. Web dnes registruje více než 3000 dobrovolníků.

Web, jehož autorem je známý vývojář Lukáš Huňka, nabízí přehledné rozhraní, díky kterému se dobrovolníci z regionů mohou koordinovat sami mezi sebou. Registrovat se můžete jako:

– Kurýr s autem, který nakupuje a doručuje potřebným

– Pečovatel, stará se o hladký průběh pomoci, komunikuje s dispečerem

Reklama

– Dispečer, přiřazuje objednávky kurýrům a dohlíží na včasné doručení

- Švadlena, šije roušky a připravuje je k odběru

SousedskaPomoc.cz vás sama provede celým procesem – zapojit se můžete podle času, který na to máte, a v libovolném městě. Pro každou pozici najdete na webu přehledně požadavky. 

Nově funguje zelená linka

Pomoc s registrací můžete získat na nově zřízené zelené lince 800 88 55 99, kterou v rekordním čase poskytla společnost Vodafone.

Starostové se mohou registrovat jako supervizoři

Na projekt SousedskaPomoc.cz se obracejí starostové, kde se mohou zaregistrovat, aby získali informace o pomoci dobrovolníků na svém území. Byl pro ně zřízen mail [email protected] kde se mohou zaregistrovat jako supervizoři, kteří tak získají přehled o činnosti dobrovolníků. Projekt je však zcela apolitický a funguje nezávisle na státní správě.

Již v pondělí FIT ČVUT potvrdilo zapojení studentů do projektu Lukáše Huňky a jejich pomoc s vývojem aplikací. V úterý SousedskaPomoc.cz začala distribuovat první roušky prostřednictvím přihlášených kurýrů v 620 městech a obcích. Ve středu projekt dostal podporu od rektora Univerzity Karlovy a prostory na univerzitě.

Dotazy a nabídku pomoci projektu směřujte na [email protected]

Jakub Horák, tiskový mluvčí

 

Reklama

Komentáře

nedamse (Po, 23. 3. 2020 - 06:03)
Už vidim jak se k lidém s dobrým úmyslem přidaji zloději a různi vychytralci,kteři jako budou chtit pomoci...ale do své kapsy
Honza (Po, 23. 3. 2020 - 07:03)
Jak mám vědět, že zrovna šičky nejsou šiřitelky viru? Co když to babička chytne z darované roušky?
Janina K. (Po, 23. 3. 2020 - 11:03)
Všechny šité roušky se mají vyvářet, to platí i před prvním použitím a poté po každém použití (minimálně 1x za den).
Věrka (Po, 23. 3. 2020 - 12:03)
Když my staří to moc s internetem neumíme, navíc máme zakázány návštěvy, které by nám s tím pomohly, dlouho nám trvá, než se nám podaří něco vyhledat. Nemůžeme si dovolit neomezená data za pro nás drahý měsíční paušál. Já mám 5GB/měsíc za 325Kč, ale když si musím něco vyhleat, vyřídit, jsou pryč za 2-3 neděle, i když strašně šetřím, a musím čekat až na nový příděl dat. Ale i tak mi to vychází mnohem levněji než dřív jen telefonem, kde si také nemůžu dovolit neomezená data. Nemůžou nám starým, zavřeným, prý nejvíc ohroženým atd.. operátoři po dobu, než se situace zklidní, vyjímečně přidat zdarma nějaká internetová nebo mobilní data? Musíme teď emailovat i telefonovat víc než obvykle! Moc by nám to pomohlo.
Další: Na nákupy máme chodit od 7-9 hodin. Celý život jsme časně vstávali do práce a těšili jsme se, že si konečně budeme moct přispat. Jsme zimomřiví, v tuto dobu je venku největší zima...Nevím o nikom, kdo ráno nemusel brát různé množství léků: před snídaní, při jídle, po jídle, mezi tím aspoň 1/2hod pauzy. V našem věku (přes 65 let) jsme pomalejší a pomalejší, obzvlášť po ránu, trvá nám strašně dlouho než se připravíme vyjít v tomto počasí a časné době ven. Do obchodů se musíme nějak různě daleko dopravit. Někdo je bohužel závislý jen na OMEZENÉ veřejné dopravě. V kolik hodin si tvůrci takového nařízení myslí, že bychom museli vstávat. abychom mohli toto do 9hod všecko stihnout? I když bychom toto vydrželi dočasně dělat i jediný den v týdnu, s přeházením si života, museli bychom si udělat větší nákup, který mnozí z nás neunesou. Někteří máme na to už jednu nebo žádnou ruku volnou, protože máme hůl, berle... Jsme zvyklí si jít 2-3x za týden pro něco menšího do tašky, ale později, pomalu, naším tempem, ne jak nám nařídili! Vím, že jsou výjimky, že někdo zdravější, "mladší", př. do 70 let by to třeba zvládnul, to jsou obyčejně ještě dvojice, můžou se střídat. Nebo mají auto a muž si troufne řídit. |Jakmile jeden zemře a druhý zůstane sám, je tato nucená "výhoda", která nás má chránit, úplně k ničemu. Nařídili to takoví, kteří nemají o možnostech a potřebách, o našem životě ani trošku ponětí. Zřejmě staré rodiče nebo prarodiče vůbec "nemají".
Ano, jsou takoví senioři, kteří se nenadřeli (ale to je každého věc, vím), jsou i v 70 aktivní, svěží, zdravější, ale někteří ne svojí vinou onemocněli, měli úraz, jsou invalidní...nebo z jiných důvodů jsou ráno v důchodu v tomto věku prostě "nepoužitelní". Kdo nám chce doopravdy něco usnadnit, měl by u toho aspoň trochu myslet.
Reklama