Reklama

Poškození způsobené léky

Pacient si nechal vypálit bradavice. Za dva roky na to měl horečku se zvětšením uzlin a nemohl nějakou dobu pracovat. Trpěl také bolestmi kloubů na prstech.

Následující příběh je popis skutečného případu. Pacient si nechal vypálit bradavice. Za dva roky na to měl horečku se zvětšením uzlin a nemohl nějakou dobu pracovat. Trpěl také bolestmi kloubů na prstech. Za další dva roky se mu na kůži objevily velké rudé skvrny, které byly potlačeny steroidy.

Poté se u něj rozvinula ulcerativní kolitida a chronická únava. Léky, které pacient užíval na kolitidu, vyvolaly systémový lupus erytematodes, což znamená vážné poškození imunitního systému.
Je to příklad systematického potlačování symptomů pomocí léků, aniž by si onen člověk uvědomil, že se jeho stav neustále zhoršuje. Než přišel za mnou, byl šest měsíců neschopen práce pro chronickou únavu. Jedna dávka správného homeopatického léku mu přinesla okamžitou úlevu. Když se to dověděl jeho lékař, prohlásil, že jde o náhodu.
Lékové poškození je vážný problém, který není doceňován ani pochopen.

zdroj: Homeopatická samoléčba - Peter Chappell

Reklama
Reklama

Komentáře

Josef Kverek (So, 19. 1. 2002 - 06:01)
Benešov u Prahy- vykonával jsem vrcholový sport na špičkové úrovni, nosil i lvíčka na prsou, ale byly nám podávány anabolické steroidy a jiné podpůrné látky pro zvyšování výkonnosti. Tehdy to byl tajný vědecký úkol stranických funkcionářů státní politiky. jenomže se mi začalo v šestadvaceti hroutit zdraví natolik, že jsem musel předčasně vrcholový sport -vzpírání ukončit, neboť posleze se mi objevily zdravotní potíže jako stavy bezvědomí, velké bolesti páteře, kloubů, neplodnost i po intimní stránce jsem byl až bezmocný. Byl jse přeřazen do invalidního důchodu a netrvalo dlouho a ocitnul jsem se až na invalidním vozíku. Mé jmého je Josef Kverek. Moje web.stránka je : www.webpark.cz/kverek/. Proto nikomu nedoporučuji tyto zakázané prostředky ve spoiartu užívat. Ano k léčení pod lékařským vedením a pro účely zdravotnctví.
kverek"quick.cz
,
anebo www.kverek
Veronika (Čt, 8. 2. 2001 - 19:02)
Tatáž choroba mi byla diagnostikována začátkem ledna tohoto roku. Předcházely vysoké horečky, třesavka a velká únava. V okresní nemocnici mě léčili antibiotiky, která však vůbec nezabírala, proto jsem zažádala o převoz do FN, kde po kortikoidní léčbě horečky ustoupily.
Nejedná se sice u mě o poškození léky, protože Lupus se mi vyvinul z JRA, jejíž stav byl stabilizovaný. Nyní jsem bezradná a lačná po jakýchkoli zkušenostech s touto nevyspitatelnou a vážnou chorobou.
Prosím čtenáře o jakoukoliv radu nebo pomoc, jak s touto chorobou žít, či ji snad i vyléčit (?) !

Děkuji Veronika (studentka 19 let)
ŽOLÍK (Ne, 2. 10. 2005 - 23:10)
ANI JÁ NEVÍM CO SI MÁM POČÍT.SLE MI VYVOLALA GYN. OPERACE.POTVRDILA SE Z ODBĚRU KŮŽE.ALE CO DÁL,TO MÁM ČEKAT CO UDĚLÁ?MÁM MOTÝLA NA OBLIČEJI,VYRÁŽKU PO RUKÁCH A VE VÝSTŘIHU.TROCHU BOLÍ KLOUBY.BERU DELAGIL.VÍM TO 2MĚSÍCE,ALE NIKDO SE MNOU NIC NEDĚLÁ.TAKŽE TAKY DÍK ZA KAŽDOU RADU,ZATÍM BREČÍM DO PEŘIN A ČEKÁM CO BUDE DÁL.
Eva Tot (Út, 4. 3. 2003 - 12:03)
Ráda bych svým podílem přispěla k všeobecnému povědomí o možnosti samoléčení novotvarů - bradavic, výrůstků a podobné
Karel (Čt, 27. 3. 2003 - 22:03)
Mila Veroniko,
chtel bych vam poslat vice informaci o SLE. Na serveru doktorka.cz jsem nasel vas dotaz. Mam s nemoci take osobni zkusenost, ale nikde na ceskych webech jsem nenasel informace.Proto jsem se rozhodl neco prelozit z Anglictiny a poskytnout ceskym uzivatelum. Na strankach http://home.tiscali.cz/cz228444/index.htm snad najdete nejake dalsi informace. Stranka je ve stavbe, takze nektere odkazy nebudou jeste aktivni, ale pracuji na tom. Snad Vam budou informace z techto stranek trochu uzitecne
Preji vam pekny den
Karel
Cilka (Út, 26. 3. 2002 - 12:03)
No, SLE je moc prima. V mém případě taky nešlo o přemíru léků, ale o probuzení autoagresivního imunitního systému spojenou se špatnou funkcí štítné žlázy. Po porodu mi začaly teploty, únavy, o pár měsíců později se přidaly bolesti kloubů. Paráda, nebolelo akurát mrkání. A rada co s tím? Dostat se do rukou odborníka, který ví, oč jde. A vůbec to nemusí být superspecialista s kliniky. V mém případě to byl revmatolog v okresním městě. Podával mi léky na uklidnění imunitního systému a po dvou letech funguji skoro jako dřív. A rada co dál? Hlídat se, to je asi tak všechno. Nebojte, jste mladinká, určitě něco vymyslí.
Markéta (Čt, 24. 9. 2009 - 01:09)
Mila Veroniko,
chtel bych vam...Milý Karlepotýkámse s tímto neřádem a mohu ostatní čtenáře ujistit, žeopravdu v ČR prozatím neexistuje žádné středisko či skupina s nemocí SLE. V Praze je jedno jediné středisko a to RÚ Výzkumný ústav revmatologický Na Slupi 4, Praha 2před týdnem jsem se vrátila z měsíčního pobytu a musím konstatovat fakt, že jsem byla přijata pro dg.nějakého onem. a tam mi zjistili SLE. Není podle odborníku dostatek nás lupusinek a lupusů v ČR,tak aby vzniklo centrum. Ale nezoufej vše potřebné nalezneš na stránkách www.lupusinky.cz Tam najdeš pravdu hodně. Scházíme sena techto stránkách a sdělujeme si nové poznatky o SLE. S pozdravem M.L
síma (Po, 8. 11. 2010 - 18:11)
správné znní stránek o lupusu je:

www.lupusinky.estranky.cz
nebo
www.lupus-sle.cz

diskuse je taky na facebooku, klikněte si!
http://www.facebook.com/group.php?gid=102657393543
Jarda (Út, 3. 10. 2017 - 12:10)
Léky jen potlačují symptomy jedné nemoci a často způsobují nemoci jiné.
Reklama