Reklama

Jak se občerstvit bez kofeinu

Zkuste si o pracovní přestávce dát i něco jiného než jen kávu, která způsobuje vyplavování cenných živin z kostí. Jistě již víte, že káva, čaj a další nápoje obsahující kofein mohou způsobit, že se budete cítit čilejší, ovšem tento pocit získáte pouze za tu cenu, že kofein podpoří úbytek vápníku, hořčíku a dalších látek, potřebných pro budování kostní hmoty, které budou z těla odcházet s močí.

Důsledkem je zvýšené nebezpečí vzniku zlomenin," připomíná doktor Mark Stengler. "Vhodnější alternativou kávy, obyčejného čaje a dalších nápojů s vysokým obsahem kofeinu je například zelený čaj, který má ve srovnání s kávou pouze čtvrtinový obsah kofeinu a kromě toho obsahuje antioxidanty, které zabraňují vzniku srdečních onemocnění a zhoubných nádorů," říká dále.

Ještě vhodnější je držet se bylinných čajů, které podporují úroveň energie v těle. Mark Stengler doporučuje například čaj mátový nebo ženšenový.

Nejvhodnějším způsobem překonávání polední ospalosti je krátká procházka. Jestliže si nemůžete dovolit odejít z pracoviště, zkuste si lehnout na záda a opřít nohy o stěnu. Tím, že budete mít dolní končetiny výše než hlavu, dostane se vám do štítné žlázy a do mozku větší množství krve, která by se jinak hromadila v nohách. Tuto polohu kombinujte se strečinkovým cvičením a uvidíte, že se budete cítit svěží i bez kofeinové berličky, kterou byste stejně za několik málo hodin potřebovala znovu.

Jestliže jste skutečně unavení, možná že by bylo nejlepší na chvíli se únavě poddat a dopřát si krátký posilující spánek.Pokud budete spát méně než půl hodiny a dopřejete si tento odpočinek brzy odpoledne, měli byste podle odborníků dosáhnout dostatečného osvěžení.

Reklama

Mark Stengler, N.D. je lékař zabývající se přírodní léčbou z Oceanside v Kalifornii, spoluautor publikace Bild Strong Bones: Prevent osteoporosis and eEnhance Bone Health Naturally

Zdroj: Mějte zdravé a solné kosti, nakladatelství Pragma

Reklama

Komentáře

ing. Martin Čop (Pá, 16. 2. 2007 - 13:02)
Ženšen? Ano! Jaký? Korejský!
Dobrý den,
pouze Korejský ženšen má jméno Panax ginseng (nikoli P. quinquenofolium - což jest severoamerický ženšen, ani P. notoginseng - čínský, P. japonicum - japonský, P. trifolium - také původ v severovýchodní Americe, P. psedoginseng - Nepál).
Panax ginseng je původní druh s úzkým původním geografickým výskytem na prakticky celém Korejském poloostrově a velmi úzkém pásu jihovýchodní Číny.
Korejský ženšen je první druh, jehož léčebné použití v humánní medicíně má nestarší tradici sahající dál než je začátek minulého tisíciletí. Své druhové jméno získal od ruského botanika Carl Antona Meyera v roce 1843.
Pouze u Panax ginseng je popisován tvar lidského těla, což odpovídá slovům Gin-Seng. U guinquenofolium se uvádí tvar kořene jako vřetenovitý u notoginsengu je srovnáván s tvarem malé mrkve.
Podstatné je ale především výše obsahu saponinů (účinné látky ženšenu) a jejich skladba. Kvůli těmto látkám je ženšen vyhledáván a používán. I v tomto ohledu Panax ginseng zaujímá bezprecedentní prvenství.
Důležitá jsou fakta a kdo se vyzná, vyhledává Korejský ženšen pro jeho nejvyšší účinnost i záruku tradice a kvality. Také vysokou kvalitu zpracování nelze srovnávat s čínskými standarty. Royal Korean Ginseng je kontrolovaná mezinárodní značka nejvyšší kvality.
Pro bližší informace o kvalitním Royal Korejském ženšenu bílém a červeném, 100% extraktu (Royal Korean Ginseng 100% Extract) a dále o mořských řasách pro přímou konzumaci kontaktujte výhradního dovozce Korejského ženšene 737 711 595, feme"email.cz.
Přeji hezký den.
darina (Čt, 4. 9. 2008 - 14:09)
mno mam problem se stehnama a s brichenm nemuzu se toho zbevit prosim pomoctemi napiste co mam delat na muj email kteryje(Dardalena"seznam.cz
www.biocoffe.d… (St, 11. 11. 2009 - 16:11)
www.biocoffe.dxneurope.eu
Milly (Ne, 5. 11. 2017 - 16:11)
mno mam problem se stehnama a...Toho se dá těžko zbavit... Vetšinou hubneme tam, kde nechceme.
Reklama