Reklama

Deprese a doplňková léčba

Deprese je onemocnění celého těla-postihuje organismus, nervovou soustavu, duševní složku, myšlení i chování. Ovlivňuje spánek i chuť k jídlu, pocity vůči sobě samému i způsob, jakým uvažujete o lidech a věcech kolem sebe a jakým k nim přistupujete.

Příznaky: chronická únava, poruchy spánku, změny v chuti k jídlu, bolesti hlavy a zad, trávicí poruchy, předrážděnost, vznětlivost, ztráta zájmu o zájmové činnosti a neschopnost se jimi těšit, pocity méněcennosti a neschopnosti.

Těžké případy deprese bývají provázeny myšlenkami na sebevraždu a v každém případě je nutno vyhledat odbornou psychiatrickou léčbu. V lehčích případech můžete vyzkoušet potravinové doplňky a vitamíny, které mohou pozitivně ovlivňovat biochemickou rovnováhu mozku a tím pádem i naši náladu.

L - Tryptofan
Přípravek je určen osobám trpícím:

 • depresemi, úzkostmi, strachem, vnitřním neklidem
 • poruchami usínání a spánku, plytkým spánkem
 • abstinenčními příznaky při odvykání kouření, alkoholu a jiným závislostem
 • nutkání se přejídat
 • každodenními stresovými situacemi
  Psychoaktivní efekt tryptofanu je odvozen od zvýšené hladiny serotoninu, který se z tryptofanu v těle tvoří. Serotonin je přenašeč nervových signálů a odpovídá za psychickou a emociální stabilitu. Z tryptofanu se v těle tvoří značné množství důležitých látek, včetně melatoninu a některých vitaminů. S tryptofanem lze užívat vitamin B6 (nebo B-komplex), které jeho účinky zesílí.
 • DL - PA - (Dextro - Levo - PhenylAlanin) - mozkový nutrient
 • Přípravek aktivuje a zesiluje činnost tělesných opiátů (endorfínů), které pak vyvolávají pocity blaha a bezbolestnosti. DL - PA působí také proti artritickým otokům a omezené pohyblivosti kloubů, proti depresím, úzkostem a stresům života. Je to jediný vědou uznaný přípravek proti bolesti a depresím, který nemá žádné vedlejší účinky a nemůže vyvolat návyk na užívání. Účinky byly zjištěny americkými vědci v souvislosti s objevem endorfinů v roce 1971.

Reklama

Brahmi
Užívání přípravku:

 • účinně chrání před poškozením paměti v důsledku nutného užívání některých druhů antiepileptik, antidepresiv a hypnotik i v důsledku zneužívání drog (alkohol, nikotin, kokain aj.)
 • zlepšuje všechny typy paměti
 • zlepšuje schopnost učení
 • zrychluje reakceschopnost
 • zvyšuje schopnost tvůrčího myšlení
 • oddaluje ostatní příznaky duševní senility

 • Organický křemík
  Organický křemík může zasahovat do organismu, aby obnovil polaritu poškozeným buněk. Jde o určitý druh ionického kompenzátoru, jehož cílem je dodat buňkám potřebnou energii, aby se mohly bránit proti všem agresím, kterými byly zasaženy.
  Způsob použití: Kúra spočívá v každodenním použití během 3-4 týdnů. Jedna lžíce denně nalačno. Podle vážnosti potíží až 3 denně. Doporučuje se začít 1 lžící denně. Nedoje-li ke zlepšení během týdne, stačí zvýšit dávku na 2 lžíce denně nalačno, popřípadě 3. týden se může zvýšit dávka na 3 lžíce denně vždy nalačno. Ve většině případů (90%) 1 lžíce denně během 3 týdnů stačí, aby jste se dostali do výborné formy, což se projeví nejrůznějšími způsoby: dobrý spánek, psychická a nervová vyrovnanost, vitalitu, energie. Jedna lžíce nejlépe ráno nalačno, 20 minut před jídlem. Nechat až 1 minutu pod jazykem a pak spolknout.
  Důležité!
  Kúra se nesmí přerušovat. I když se po několika dnech používání budete cítit ve skvělé formě, v kúře pokračujte, nepřerušujte ji. Po ukončení kúry můžete pokračovat v další kúře nebo ji jednoduše obnovit v případě obtíží.
  Pokud berete léky, nepřerušujte léčbu. Pro lepší účinnost se doporučuje brát křemík odděleně (např. hodinu před nebo po požití léku).
  Může se stát, že po několika minutách po požití organického křemíku ucítíte drobné píchání nebo nával tepla v celém těle, jde o přirozený jev, který zmizí po několika okamžicích.

  B Complex 50
  Může pomoci zmírnit depresi. Důležitý pro nervový systém. Zklidňuje, zmírňuje stres.

  Calcium Magnesium
  Vápník a hořčík mají zklidňující účinky a jsou důležité pro funkci nervové soustavy.

  Spiron
  Spiron obsahuje harmonickou kombinaci nejčistších éterických olejů a bioinformací. Je sestaven podle poznatků aromaterapie, psychotroniky, fytoterapie a biorezonance. Ovlivňuje zejména dráhu plic, srdce, žlučníku, ale do určité míry i další energetické dráhy.
  Komplex přírodních éterických olejů lze použít pro vytvoření příjemné atmosféry před jednáním, celkové uklidnění, při bolestech hlavy, depresích, neurastenii, nervovém vyčerpání a jiných nervových poruchách, pro navození klidného spánku, při astmatu, kašli, bronchitidě, kuřáckém kašli, infekčním onemocnění plic, chřipkách jako desinfekce ovzduší, nachlazení a pro uvolnění dýchacích cest, uklidnění srdce, pro zvýšení imunity, ale i pro osvěžení vzduchu v místnostech, kde se kouří. Cílem je vytvořit doma i v zaměstnání maximální pohodu.

  Ginkgo biloba
  Ginkgo zlepšuje funkce mozku, zvyšuje rychlost převodu informací nervovými buňkami a ukázalo se být účinným při léčení deprese.

  Probiotika
  Probiotika obsahují kmeny užitečných bakterií přirozeně žijících ve střevě. Dojde-li z různých důvodů k jejich nedostatku, vzniká disbióza a většinou i candidová infekce. Ve střevech se množí hnilobné bakterie, vznikají různé toxické látky, což má záporný vliv na celý organismus, vznikají záněty, kožní problémy, únava, dochází k přetěžování imunitního systému (zejména lymfatických uzlin, kde se pak tvoří i nádory).
  S pomnožením candidové infekce a uvolňováním toxických látek do krevního oběhu často souvisí i poruchy paměti, koncentrace, změny nálad, deprese...
  Užívání probiotik s vysokou dávku užitečných bakterií v 1 tabletě, pomáhá obnovit zdravou střevní mikroflóru a zbavit organismus chronického zamořování toxickými látkami. V případě narušené střevní mikroflóry je však též nutné dodržovat protikvasinkvou dietu s omezením jednoduchých cukrů, zrajících sýrů a chemicky upravovaných potravin a posilnit funkci jater.

  FEM+ (PMS FORMULA)
  je přípravek vhodný pro odstranění změn nálad, jež se vyskytují u některých žen v rámci tzv. "premenstruačního syndromu".
  FEM+ je přípravek obsahující komplex standardizovaných léčivých bylin, které výrazně pomáhají kontrolovat hormonální rovnováhu ženy před menstruací a odstraňují nepříjemné příznaky PMS.
  Jak pomáhá:

 • brání menstruačním bolestem
 • odstraňuje bolestivé napětí prsů, bolesti v podbřišku a zádech, nadýmání, bolesti hlavy, nespavost před a v průběhu menstruace
 • snižuje zvýšenou chuť k jídlu před menstruací
 • zmírňuje deprese, náladovost, podrážděnost, vznětlivost, plačtivost, úzkost
 • celkově zlepšuje psychický stav ženy a posiluje organizmus

 • KOMPLEX SOJOVÝCH ISOFLAVONU 50 mg může pomoci ženám trpícím depresí v průběhu menopauzy.

 • zlepšuje kvalitu života ženy před a v průběhu menopauzy (snižuje výskyt návalů a pocení)
 • snižuje riziko osteoporózy a ischemické choroby srdeční u žen v menopauze
 • zlepšuje psychiku
  K rychlému zvládnutí nepříjemných klimakterických obtíží (návaly, pocení, nespavost) zahájit užívání 3 x denně 1 kapsli při jídle. Po vymizení těchto příznaků stačí udržovací dávka 1 kapsli denně večer při jídle. Upozorňujeme, že tento produkt je nevhodný pro osoby alergické na sóju.

 • Potravinové doplňky a vitamíny můžete zakoupit na www.001shop.cz či v prodejně Krakovská 22, Praha 1, tel.296230202

  Reklama

  Komentáře

  Jana 1 (Ne, 3. 10. 2004 - 22:10)
  Nemělo by se zapomínat na to, že deprese může mít příčiny v onemocnění organismu - nejčastěji se ty typické příznaky kryjí se sníženou funkcí štítné žlázy. Proto nejprve vyšetřit zda nejde o toto onemocnění a až po léčbě a úpravě stavu lékem, když potíže přetrvávají, přidat látky, které se uvádějí v tomto článku.
  Dana (So, 21. 1. 2006 - 21:01)
  Tak, tak... nelze než souhlasit. je potřeba ověřit, jestli nespecifické příznaky (deprese) nesignalizují jiné (somatické) onemocnění.
  Blanka (Út, 24. 4. 2007 - 21:04)
  Myslim, že když někdo má deprese, tak to pozná i bez nějakýho článku či ponaučení o depresích...Člověk musí vědět jak se cítí!
  Filip.R. (Pá, 4. 9. 2009 - 15:09)
  Výborně,po přečtení článku se cítím psychycky lépe. Ktomu alkoholu., požívám jej a stavy po střízlivění hrozné
  Aninka (Pá, 6. 11. 2020 - 12:11)
  Ale pomní člověče, nejenom práci živ je člověk. ....co ty na to.....
  Aneta (Pá, 11. 12. 2009 - 11:12)
  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak je možné předcházet abstinenčním příznakům při odvykání z Hypnogenu a jakým způsobem se dá odvykat? V případě, že beru 4 denně po půlkách, každé 4 hodiny (např. postupné delší intervaly během užití hypnogenu - a po jaké době, nebo nahrazení jiným lékem, nebo úplné vysazení?) Prosím o radu. Děkuji
  Vera (Pá, 11. 12. 2009 - 17:12)
  Aneto, to nesmíte vysadit ze dne na den, na vašem místě bych se poradila s psychiatrem, může vám dát nějaké antidepresivum, abyste to líp snášela. Proč vlastně berete lék lék na spaní i přes den?
  Klára L (So, 12. 12. 2009 - 20:12)
  Pokud se jedná o posunutou spánkovou fázi nebo depresi - můžeš chtít antidepresiva, co tluměj. Nebo druhá možnost je aktivizace prostřednictvím světlo léčby. Ale jestli chceš jen tak tlumit - pomůže ti jenom odvykací léba. Hlavně něco dělej. K
  Rosťa (Út, 15. 12. 2009 - 12:12)
  Výborně,po přečtení článku se...ktomu alkoholu...
  nevzdávej to, 6 alkehuliků z pěti radí: přepij to a budeš natom psichicky lépěji. Po mejdanu si dej před spaním aspirin a ráno sklenici vody.
  DR sára (St, 1. 2. 2012 - 15:02)
  na depresi mohu doporučit Magenu je to přírodní anti depresivum s kterým můžete přejít z chemických antidepresiv a ulehčíte svému tělu doporučuje se i při opčasných depresích: podzinmi d., hádka, nervozita,.... info o produktu zde:

  http://www.kupnik.cz/kolshop/eshop/21-1-Queen-Eunike-doplnky-stravy/0/5/204-Qeeun-Eunike-Magenta-proti-podrazdenosti-depresi-uzkosti-a-nervozite

  nebo na www.qelife.cz
  DR (Čt, 29. 10. 2020 - 23:10)


  na depresi mohu doporučit Magenu je to přírodní anti depresivum s kterým můžete přejít z chemických antidepresiv a ulehčíte svému tělu doporučuje se i při opčasných depresích: podzinmi d., hádka, nervozita,.... info o produktu zde:http://www.kupnik.cz/kolshop/eshop/21-1-Queen-Eunike-doplnky-stravy/0/5/204-Qeeun-Eunike-Magenta-proti-podrazdenosti-depresi-uzkosti-a-nervozite nebo na www.qelife.cz
  Návštěvník (Pá, 6. 11. 2020 - 11:11)


  Ahoj, narazila jsem na zajímovou stránku, kde uvadí možnosti léčby depresí homeopatiky. Stojí 81 koru, takže to rozhodně zkusím, jenje trochu kumšt vybrat ten správný přípravek http://www.kezdravi.cz/oddeleni/192-deprese-psychozy-a-dusevni-vycerpanost nebo http://www.kezdravi.cz/oddeleni/196-fobie-stres-a-pocity-strachu
  OK (Po, 3. 12. 2012 - 15:12)
  Ahoj, narazila jsem na zajímovou stránku, kde uvadí možnosti léčby depresí homeopatiky. Stojí 81 koru, takže to rozhodně zkusím, jenje trochu kumšt vybrat ten správný přípravek

  http://www.kezdravi.cz/oddeleni/192-deprese-psychozy-a-dusevni-vycerpanost

  nebo
  http://www.kezdravi.cz/oddeleni/196-fobie-stres-a-pocity-strachu
  R (Pá, 6. 11. 2020 - 12:11)
  Někdy si myslívám
  , že láska je mi vzdálená.
  Reklama