Závislost na mobilech

Uživatelé mobilních telefonů mohou pociťovat stres či neklid, pokud mají svůj přístroj delší dobu mimo dosah. Vyplývá to z výsledků britské studie, o níž informovala agentura AFP.

Celých 90 procent účastníků ankety připustilo, že takové pocity zažívají, jestliže nepoužijí svůj mobil alespoň jednou za hodinu.

Nespokojenost pociťuje 80 procent respondentů také v případě, je-li mobilní síť delší dobu nedosažitelná, a 84 procent lidí potřebuje mít svůj telefon neustále na dohled.

Ztrátu mobilu považuje 60 procent dotázaných osob za větší tragédii než ztrátu peněženky či klíčů od bytu.

"Lidé začínají považovat svůj mobilní telefon za lidskou bytost, protože pro ně symbolizuje kontakt, přátelství a pozornost," konstatuje doktor David Nott, který se na klinice v jihoanglickém Southamptonu specializuje na sledování osob závislých na návykových látkách.

Průzkumu, který byl prováděn v listopadu loňského roku prostřednictvím internetu, se zúčastnilo 2000 osob.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 
Zařazení na fórum: 

Komentáře (10)

 • Obrázek uživatele Markéta
  Markéta (anonym)

  Ano,závislost na mobilech se ani za závislost nepovažuje,bohužel.Můj přítel byl nejen závislý na mobilu,ale i workoholik.Usínal s mobilem pod polštářem,nikdy ho nevypínal,ani při milování,měl ho stále u sebe -i v koupelně,wc,u jídla,a nesnášel když ho musel na pár minut vypnout třeba v bance. S počítačem to bylo obdobné.Tato technika ,nezbytná pro dnešní dobu byla pro něho vším,víc než partnerka ,víc než vztah.

  Čer 12, 2008
 • Obrázek uživatele P.
  P. (anonym)

  Jak to s nim dopadlo? Neco podobneho znam u sveho manzela...

  Čer 12, 2008
 • Obrázek uživatele Cilla
  Cilla (anonym)

  No, já nemusím mít mobil furt u sebe. Důležitější je nabitý a zapnutý!!!

  Črv 17, 2008
 • Obrázek uživatele Trrrrrrrrrrrrrrr
  Trrrrrrrrrrrrrrr (anonym)

  Zabitý a napnutý?

  Črv 18, 2008
 • Obrázek uživatele Anča
  Anča (anonym)

  Nevím,co proti tomu máte,mám mít spoustu jiných krámů? Volám,mailuji,smskuji,fotím,poslouchám mp3,točím video,surfuji na netu,budí mě,rádio taky dobrý,no hry už moc nemusím....je toho moc,však to znáte a když zbyde čas tak onanuji,ty vibrace mě vždy dostanou.....tak vo co de....:-((

  Črv 18, 2008
 • Obrázek uživatele HBP
  HBP (anonym)

  Však to vidíme všude kolem, zvláště ty mladé dívky, co místo toho, aby se dívaly kolem sebe, mají hlavu skloněnou na mobilem. Co z toho života pak mají?

  Dub 07, 2009
 • Obrázek uživatele hovnovon8
  hovnovon8 (anonym)

  nahovno!!!!!!!!

  Pro 02, 2016
 • Obrázek uživatele Honza
  Honza (anonym)

  Tak neska, víc jak vosum let vod založení vlákna, je to se závislostí na mobilu asi eště zajímavější, než před těma vosmi rokama. Člověk přijde na tramvajovou zastávku a tam je deset mladejch lidí, z kerejch vosum vejrá do mobilu a dva maj mobil přilepenej na uchu. Tři holky, kerý se zjevně musej znát, spolu vlezou do hospody, sednou si k jednomu stolu, ale pak se spolu nebavěj a místo toho si každá vejrá do svýho mobilu nebo tabletu. Skoro na každý světelný křižovatce se jouda přede mnou neráčí rozjet, když mu naskočí zelená. Proč? Protože čumí do mobilu. Já jsem řidič autobusu, což znamená, že sedim vejš než řidiči ve vosobácích, a tudíž do auta přede mnou nebo vedle mě vidim jak do talíře. Zrovna neska se stala věc, že kára stála před světelnou křižovatkou, rozsvítila se zelená doplňková šipka vpravo, kára blikala doprava, ale nerozjela se. Jedna vteřina, druhá vteřina, třetí vteřina, nic... Za tou károu stála modrá civilní fábka bez jakýhokoli voznačení a v ní seděli poldové. Tak ty poldově na troubu zatroubili, trouba se lek, pak další tři vteřiny potřeboval na to, aby pochopil, co se děje, pak se rozjel - a profrčel si to na červenou, kerá už tam tak dvě vteřiny svítila samostatně bez doplňkový zelený šipky. A poldové nic... Poctivě počkali, až se jim rozsvítí zelená, a pak se rozjeli. Nebo že by nemohli najít maják, aby za nim mohli hned vyrazit? A jak že se to stalo? No tak, že trouba taky vejral do mobilu. Já ho viděl. Fakt je to neska děs. Mobily sou největší problém asi právě za volantem.

  Pro 02, 2016
 • Obrázek uživatele M.
  M. (anonym)

  Koncem 90. let, kdy mobily měli jen podnikatelé se mi zdál sen o tom, jak na diskotece kazdy tanci sam, nikdo se s nikym nezna a kazdy pri tanci kouka do mobilu, kde si povida s nekym koho virtualne "zna". Z toho snu jsem tenkrat mela velmi zvlastni pocit - citila jsem takovou izolovanost, opustenost. A dnes je to skoro realita.

  Pro 03, 2016

Přidat komentář

Reklama

Reklama