Vychutnejte si nicnedělání

Třebaže si to ani neuvědomujeme, velice snadno se dostáváme do situací, kdy nás zcela pohlcují všednosti každodenního života.

Někdy je prospěšné poodstoupit a provést inventuru. Zhodnotit, jak daleko jste na cestě ke svým cílům. Udělat si čas a uvolnit se - nebo si zahrát košíkovou. Dopřejte si občas ten luxus zastavit se a nedělat vůbec nic. Nemusíte každý bdělý okamžik ospravedlňovat činem na té či oné stupnici produktivity. Odpočiňte si od svého zaběhaného programu.

Relaxace je pro uspokojivý životní pocit nezbytná, proto je důležité najít si volný čas nebo se pravidelně věnovat pohybovým aktivitám.

Pro mnohé lidi je skvělým cvičením, které je zbavuje stresu, meditace. Uvolňuje mysl a tělo tím, že znovu "nastavuje" vědomí.

Objevíte-li činnost, která vás baví a při níž si odpočinete, udělejte si na ni čas. Řada z nás má pocit, že už tak má málo času, takže kde vzít čas ještě na "nicnedělání"? Změňte v tomto směru své myšlení, protože chvíle klidné nečinnosti by měly být v našem rušném životě prioritou. Popadněte kalendář a naplánujte si víc času na relaxaci. Přeorganizujte si svůj život, aby vám na tuto nezbytnou (ne)činnost zbylo dost místa.

Zdroj: Adam - Doktor snů, nakladatelství Metafora

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama