Tři tipy na originální vánoční dárky

Dochází vám nápady, čím podarovat blízké? A zamysleli jste se nad možností, že vaše dárky nemusí mít nutně hmotnou povahu?

Užitečný dárek

Dárkem, který přinese užitek, nemáme na mysli vysavač, žehličku nebo mixér. Máme na mysli takové dárky, které přinesou užitek někomu jinému, než osobě, které dárek dáváte. V současné době se poměrně dost rozmáhá trend adopcí zvířat, finanční spoluúčasti na sázení nových stromků nebo pomoc do zemí třetího světa. Všechny tyto dárky lze vyřídit online, přičemž pomoc jde tam, kam vy chcete a obdarovaný pod stromeček obdrží poukaz či certifikát, na kterém může stát například to, že vesnice v Čadu obdržela dvacet slepic, že obdarovaný dopomohl k obnovení deseti metrů čtverečních pralesa nebo to, že Šváb obecný v zoo má nového sponzora. Takový druh dárku sice není to samé jako něco hmatatelného a zpeněžitelného a jen tak někdo jej možná nezkousne. Zato se však jedná o něco, co zahřeje u srdce. Dobrých skutků totiž není nikdy dost.

DIY dárek

Ručně pletené ponožky, svetr nebo kulíšek, stejně jako noční stolek z palet či medové perníčky zdobené dle vlastních preferencí. To jsou dárky, které nestojí skoro nic a přitom dávají jasně najevo, že vám na daném člověku záleží. Jinak byste se s nimi přece nevyráběli. Utratit peníze je jednoduché, ale strávit čas tvořením něčeho jedinečného, to už je těžší. Můžete si navíc dát tu práci a vyrobit i vlastnoruční přání. Doporučujeme navrhnout i vlastní design a nechat si podle něj vyrobit  dárkové krabice a krabičky.

Darujte výzvu

Je-li člověk, kterého se chystáte obdarovat, vášnivý cestovatel, sběratel zážitků či jazykový nadšenec, poskytněte mu podnět k dalšímu objevování. Může se jednat o jazykový kurz, volné míle u letecké společnosti nebo jen o mapu světa, do kterého zapícháte špendlíky na místa, které již navštívil. Pohled na širokou krajinu, která ještě zbývá k objevování, totiž vyvolá chtíč po nových zážitkách a dotyčný se možná rozhoupe k dalším krokům. Občas totiž stačí někoho jen trochu popostrčit a motivovat ho, a to dobří přátelé dělají.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Zaguša
    Zaguša (anonym)

    Zajímavé dárky. Já koupila krásný kryt na telefon tady - www.revocase.cz a taky potěšil. Ne vždy to musí být finančně náročný dárek.

    Črv 25, 2020

Přidat komentář

Reklama

Reklama