Tajemství úsměvu a pozitivní mysli

Úsměv má magickou moc - je to váš největší pomocník v životě. Učte se usmívat, rozdávejte úsměv! Když se usmíváte a smějete, váš organizmus produkuje endorfiny - hormony života, radosti a štěstí.

Nač spoléhat na pomoc stimulujících látek, alkoholu či jiných opiátů - když organizmus umí sám produkovat endorfiny? Relaxujte s příjemnou hudbou, zavřete oči a připomínejte si okamžiky, kdy jste byli šťastní. Oživujte emoce euforie, harmonie a vnitřní spokojenosti. Udělejte si každý den malou radost, naučte se těšit z maličkostí, hledat krásu v každodenní všednosti. Vždyť každý okamžik, který prožíváme zde na Zemi, může být krásný.

Záleží jen a jen na vás. Hledejte vždy ve všem jen to pozitivní a dobré.

zdroj: Albert Ignatenko - Schola Vitae

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (17)

 • Obrázek uživatele Melanie
  Melanie (anonym)

  Jenom bych chtela rict, ze je nekdy tezke se usmivat na svet kolem nas, kdyz mate chut zabijet. Jinak uplne souhlasim s clankem na tema tajemstvi usmevu a pozitivni mysli. Ovsem vsechno s mirou, protoze nekdy je docela fajn vybuchnout a udelat dusno. Pak se totiz krasne uvolnite a napeti, ktere vas sviralo celou tu dobu je pryc.

  Led 08, 2002
 • Obrázek uživatele kaca
  kaca (anonym)

  Keep smiling ale musis feel that. Co tak ze v anglictine je keep smiling ,ale uz ti nikdo nerekne , jak nekdy i falesne to je. Jinak je to pravda. Jen nenavidim falesne americke usmevy.

  Bře 13, 2004
 • Obrázek uživatele Patricia
  Patricia (anonym)

  Úsměv je vstupní branou. Mám to osobně vyzkoušeno. Věřím tomu i přesto, že mi v mém bývalém zaměstnání bylo řečeno, že úsměv není všechno. Stále se tímto mottem řídím a řídit budu a nikdo mě nepřesvěčí o opaku. I v angličtině to zní dobře: Keep smiling! - Vždy s úsměvem! Důvod k úsměvu se vždy najde.

  Feb 16, 2004
 • Obrázek uživatele Kuba
  Kuba (anonym)

  Ahoj! tak já osobně úsměv na tváři mám nejradši. Září z toho člověka energie a samé pozitivní věci a v dnešní době to na škodu není. Jí se moc rád usmívám a občas se lidé diví že se pořád usmívám. Ve škole, v busu, s kamarády málokdy skoro vůbec mě nikdo nevidí smutného.je to nádherný pocit že se někdo usmívá i když se třeba dívám na reklamu v TV s coca-colou jak ten kluk učí se všechny usmívat.to je super...

  Dub 26, 2006
 • Obrázek uživatele lenka
  lenka (anonym)

  Zkuste zit v Anglii a po 5 letech se necemu usmat...Nikomu to nepreju(Cechy krasne,Cechy me...)

  Dub 26, 2006
 • Obrázek uživatele Inočka
  Inočka (anonym)

  Vraj úsmev je najlepší liekom na všetky bolesti a starosti tohto sveta. Tak takýto medikament si podávam denne..a odporúčam všetkým

  Črv 23, 2006
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  ...a mám vyzkoušeno,že čekáte-li jednání či jen setkání s permanentně nevraživým člověkem - vítejte ho s úsměvem. Popř. mu polichoťte,... máte elegantní oblek........Váš nový účes Vám opravdu sluší.Jde to překvapivě dobře např.ve službách........většinou se připojí nebo je polichocen a nastane jiná,příznivější atmosféra pro další jednání.

  Kvě 07, 2007
 • Obrázek uživatele lada_rei
  lada_rei (anonym)

  Potkávám i smutné a starostlivé lidičky a říkám jim "usměj se". Argumentují, že nemají důvod k smíchu. Namítám: "to je první důvod, proč se máš usmát". Moje empatie s ním i odpověď musí být opravdová a vychází z mého srdce uprostřed hrudi.

  Lis 09, 2007
 • Obrázek uživatele Michal
  Michal (anonym)

  Vždycky to taky nejde, nebo jo?

  Lis 13, 2007
 • Obrázek uživatele Šárinka
  Šárinka (anonym)

  Dělám mezi lidmi v obchodě. Neustále se směji až to příjde lidem zvláštní. Někdy mám taky náladu pod psa. A příjdou mí zákazníci a rozesmějí mě. Vrací se mi to zpátky a mám pak lepší náladu a svět je hezčí :o) S-mějte se :o)

  Lis 23, 2007
 • Obrázek uživatele Andy
  Andy (anonym)

  Smějte se, i když vám není do smíchu, smích je zdraví, je tou nejúčinnější zbraní, kterou naserete spousty lidí:))

  Lis 23, 2007
 • Obrázek uživatele Vera
  Vera (anonym)

  Milý Andy,tvůj příspěvek mne okouzlil,je hluboce lidský

  Črv 27, 2008
 • Obrázek uživatele Andrea
  Andrea (anonym)

  Jo, taky jsem to někde četla! Tenhle důvod mě úplně přesvědčil, proč se usmívat. Je neuvěřitelný, kolik lidí to rozhodí, když působíte šťastně...:)))

  Črv 27, 2008
 • Obrázek uživatele Dzina
  Dzina (anonym)

  Falešný a nucený úsměv moc nezmůže,na tu námi zasr..ou Zeměkouli se usmívá jen blb!

  Črv 28, 2008
 • Obrázek uživatele baraca
  baraca (anonym)

  Neboj, bude i lépe, možná už je...

  Říj 21, 2008
 • Obrázek uživatele baraca
  baraca (anonym)

  Nebo také člověk osvícený, Dzino...Tam totiž protiklady splývají, víš...Ke každé situaci si můžeš vybrat, jak chceš reagovat. Pozitivně nebo negativně. Můžeš se smát nebo být naštvaná. Ta událost, o kteru zrovna jde, je pořád stejná.Jen pro tvé vnitřní zdraví je důležité, jak k ní přistoupíš...tohle můžeš v klidu kdykoliv vyzkoušet...Přeji ti štěstí.

  Říj 21, 2008
 • Obrázek uživatele Makojakopako
  Makojakopako (anonym)

  Falešný a nucený úsměv...A pořád se mračí jen ten, kdo je neschopnej looser a zasraný pako!

  Pro 01, 2010

Přidat komentář

Reklama

Reklama