Štěstí si musíme přivolat sami ve své hlavě

Ačkoli by se mohlo zdát, že štěstí je jen muška zlatá, ve skutečnosti má podobu mozku každého z nás. A ten není ani malý ani zlatý jako muška, ale jen v něm můžeme ovlivnit své budoucí štěstí, tvrdí profesor Richard Wiseman z Katedry psychologie na Univerzitě v Hertfordshire. Podle něj se dá mozek naprogramovat na pocit štěstí a úspěchu. Stačí k tomu kouzelný amulet, mince nebo šperk.

Když uvěříte jeho kouzlu, máte vyhráno. A ačkoli se tím nestanete kouzelníky a nevyhrajete milióny v loterii, začnete mít pocit, že jste ve svém životě úspěšnější.

Podle posledních výzkumů profesora Wisemana se lidé, které dokáží uvěřit v kouzlo talismanu, cítí o třicet procent šťastnější a úspěšnější. Netkví to však v žádném kouzlu, ale optimistický pohled na svět přináší ovoce v podobě pocitu bezpečí, spokojenosti a jistoty.

"Pokud to budete hodnotit z takového hlediska, jakým je například výhra v loterii, nezaznamenáte žádný rozdíl, ale pokud bude vaším měřítkem životní štěstí, pak zaznamenáte úžasné změny v množství příležitostí a spokojenosti," tvrdí profesor Wiseman. Do výzkumu se zapojilo na sto osob z celé Velké Británie. Byla jim darována jedna viktoriánská penny, které byla přisouzena kouzelná moc. Dobrovolníci poté denně zaznamenávali, jak se mění jejich štěstěna, zdraví a finance.

Ti, kteří cítili průměrné zlepšení, se údajně cítili o padesát procent lépe. Na konci výzkumu si minci chtělo ponechat sedmdesát procent dobrovolníků. Zcela totiž uvěřili, že jim mince přinesla štěstí a změnu, a bude to tak i nadále.

Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele Ona dnes, včera a zítra
  Ona dnes, včera... (anonym)

  http://ona.idnes.cz/devet-overenych-kroku-k-dokonalemu-stesti-fje-/vztahy-sex.asp?c=A100927_095513_vztahy-sex_job

  Zář 28, 2010
 • Obrázek uživatele Sára Saudková
  Sára Saudková (anonym)

  http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-vip-rozhovory/226143/sara-saudkova-45-po-svatbe-jsem-nikdy-netouzila.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=traffic-exchange-interni

  Led 01, 2014
 • Obrázek uživatele štěstí
  štěstí (anonym)

  Dobrý den, nereaguji na příspěvky viz. výše, ale hledám kamarádku na cestě ke štěstí. Do pátku je otevřený vstup do on-line programu za štěstím za zvýhodněných podmínek za 50% tj.za 2850Kč s možností vzít si s sebou spolužáka. Proto hledám sdílející osobu, abychom se mohli dostat na úžasných 1425Kč. Navíc k tomu přidávají další bonusy. Pokud Tě to zaujalo, podívej se tady http://centrumzmen.cz/ss2014 a zde mi můžeš nechat vzkaz. Cena je příjemná, zastávám názor: "Když to dostaneš zadarmo, vykašleš se na to!" Je to na vás - neváhejte a přidejte se! Já se těším, že prožiji ten nejlepší rok a že právě tento kurz mi v tom pomůže. Přidáš se? Já jsem z Brna.

  Led 16, 2014
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Dobrý den, nereaguji na...Tak ty opruzuješ už i tady. kam kouknu, všude cpeš tu svojí reklamu!

  Led 16, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama