Reklama

Štěstí si musíme přivolat sami ve své hlavě

Ačkoli by se mohlo zdát, že štěstí je jen muška zlatá, ve skutečnosti má podobu mozku každého z nás. A ten není ani malý ani zlatý jako muška, ale jen v něm můžeme ovlivnit své budoucí štěstí, tvrdí profesor Richard Wiseman z Katedry psychologie na Univerzitě v Hertfordshire. Podle něj se dá mozek naprogramovat na pocit štěstí a úspěchu. Stačí k tomu kouzelný amulet, mince nebo šperk.

Když uvěříte jeho kouzlu, máte vyhráno. A ačkoli se tím nestanete kouzelníky a nevyhrajete milióny v loterii, začnete mít pocit, že jste ve svém životě úspěšnější.

Podle posledních výzkumů profesora Wisemana se lidé, které dokáží uvěřit v kouzlo talismanu, cítí o třicet procent šťastnější a úspěšnější. Netkví to však v žádném kouzlu, ale optimistický pohled na svět přináší ovoce v podobě pocitu bezpečí, spokojenosti a jistoty.

"Pokud to budete hodnotit z takového hlediska, jakým je například výhra v loterii, nezaznamenáte žádný rozdíl, ale pokud bude vaším měřítkem životní štěstí, pak zaznamenáte úžasné změny v množství příležitostí a spokojenosti," tvrdí profesor Wiseman. Do výzkumu se zapojilo na sto osob z celé Velké Británie. Byla jim darována jedna viktoriánská penny, které byla přisouzena kouzelná moc. Dobrovolníci poté denně zaznamenávali, jak se mění jejich štěstěna, zdraví a finance.

Ti, kteří cítili průměrné zlepšení, se údajně cítili o padesát procent lépe. Na konci výzkumu si minci chtělo ponechat sedmdesát procent dobrovolníků. Zcela totiž uvěřili, že jim mince přinesla štěstí a změnu, a bude to tak i nadále.

Reklama

Zdroj: Plus

Reklama

Komentáře

Ona dnes, včer… (Út, 28. 9. 2010 - 23:09)
http://ona.idnes.cz/devet-overenych-kroku-k-dokonalemu-stesti-fje-/vztahy-sex.asp?c=A100927_095513_vztahy-sex_job
Sára Saudková (St, 1. 1. 2014 - 21:01)
http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-vip-rozhovory/226143/sara-saudkova-45-po-svatbe-jsem-nikdy-netouzila.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=traffic-exchange-interni
... (St, 1. 1. 2014 - 21:01)
PF 2014 !
štěstí (Čt, 16. 1. 2014 - 18:01)
Dobrý den, nereaguji na příspěvky viz. výše, ale hledám kamarádku na cestě ke štěstí.
Do pátku je otevřený vstup do on-line programu za štěstím za zvýhodněných podmínek za 50% tj.za 2850Kč s možností vzít si s sebou spolužáka. Proto hledám sdílející osobu, abychom se mohli dostat na úžasných 1425Kč. Navíc k tomu přidávají další bonusy. Pokud Tě to zaujalo, podívej se tady http://centrumzmen.cz/ss2014 a zde mi můžeš nechat vzkaz. Cena je příjemná, zastávám názor: "Když to dostaneš zadarmo, vykašleš se na to!"
Je to na vás - neváhejte a přidejte se!
Já se těším, že prožiji ten nejlepší rok a že právě tento kurz mi v tom pomůže. Přidáš se? Já jsem z Brna.
! (Čt, 16. 1. 2014 - 20:01)
Dobrý den, nereaguji na...Tak ty opruzuješ už i tady. kam kouknu, všude cpeš tu svojí reklamu!
Reklama