Reklama

Sexuální typy

Zjistěte si jaké je vaše nejtypičtější jednání v oblasti sexu.

JEDNIČKA:
žárlivost. Sexuální jednička se pokouší partnera kontrolovat. Pozoruje jej na každém kroku a v nitru ji sžírá žárlivost a strach ze ztráty, není však schopná tento "nedokonalý" pocit připustit a vyjádřit. Žárlivost pramení ze strachu, že by někdo jiný mohl být "dokonalejší" a tedy atraktivnější. Sexuální jedničky mohou tento "žár" rozšířit na jakoukoli "svou věc" a být zapáleny jako Pavel, jenž před svým obrácením "nepřestával vyhrožovat učedníkům Páně a chtěl je vyhladit" (Skutky 9,1).

DVOJKA:
svádění útok. Sexuální dvojka neustále loví důkazy náklonnosti a důvěrnosti a udělá vše, aby ku příkladu pro nějakou schůzku vytvořila krásné prostředí. Vší silou se snaží ignorovat a překonávat objektivní překážky, pro něž je vztah nemožný a není přístupná žádným rozumným argumentům ("Láska vše překoná!"). Láska sexuální dvojky spočívá hlavně ve zdolávání překážek. Ve služebném postavení pomocníků jsou tyto typy dominantní, vodí druhé za ruku a vědí, co je pro jejich chráněnce nejlepší.

TROJKA:
mužskost/ženskost. Sexuální trojky se snaží odpovídat sexuálnímu ideálu své doby a skupiny, k níž náležejí. Hrají dokonale takovou mužskou nebo ženskou roli, která je jejich okolím nebo společností oceněna. Sexuální dobývání jako symbol úspěchu je pro jejich pocit sebehodnoty velmi důležité.

CTYŘKA:
konkurenční boj. Sexuální čtyřka odvozuje pocit vlastní hodnoty ze srovnávání s druhými. Je proto v pokušení porážet lidi, o jejichž přízeň usiluje, na jejich vlastním území, aby na ně udělala dojem. Druhá strana to často pociťuje jako konkurenční boj, namířený proti ní. Destruktivní stránka nevykoupené sexuální čtyřky se plně projeví ve chvíli, kdy druhé svádí, aby je pak nechala padnout. Zdařilé svedení jí postačuje jako důkaz, že je žádoucímu člověku "rovna" nebo nadřazená.

Reklama

PĚTKA:
důvěra. Pětky se svěřují jen málo lidem a svá tajemství odhalí pouze ve velmi důležitých vztazích. Do svého "hradu" pozvou výlučně člověka, jemuž skutečně důvěřují. Sexualita je pro ně neverbální formou komunikace, jež je zbavuje těžké úlohy vyjadřovat své pocity slovy. Sexuálně orientovaná pětka působí na své okolí chladně a sebevědomě a může se druhým jevit velmi přesvědčivě, a tak získávat vliv.

ŠESTKA:
síla/krása. Zranitelnost intenzívního vztahu mobilizuje nedůvěru šesTky. Sexuální muž šestkaje zpravidla zaměřený kontrafobicky. Chladností, tvrdostí a nasazenou silou může dokazovat, že si podržuje kontrolu. Sexuální žena šestka může svou moc manifestovat jako umění svádět. Ráda se staví do role něžné, plaché a nepřístupné srnky. Takto může svůj protějšek současně přitahovat i odmítat.

SEDMIČKA:
Náchylnost k dráždidlům. Sexuální sedmička vystupňovává vlastní zážitek výraznými fantaziemi, jež jsou důležitější než skutečnost. Sexuální sedmičky jsou fetišisté: "impuls" pro ně může být zajímavější než skutečně prožívaný vztah. V sexuálních vztazích jsou přístupné pro impulsy ze strany partnera, jen když nejsou spojeny s bolestí, přílišnou hloubkou nebo namáhavými požadavky.

OSMIČKA:
snaha vlastnit/oddanost. Sexuální osmičky chtějí všechno kontrolovat a vlastnit, včetně svého partnera. Očekávají od něho oddanost těla i duše. Mají-li pocit, že je jim partner roven a že tuto "pozici moci" nevyužije, jsou ochotny ke stejné oddanosti. Jsou muži osmičky - nejen v karikaturách (Hagar a Helga!) - kteří jsou ve vnějším světě silní, a naproti tomu jsou v partnerství podřízeni ženě. Sexuálním osmičkám jde o to mít "rychlá auta, nevyčerpatelnou zásobu pití, krásné žehy a muže. Jsou hrdí na svou sílu a na to, že jsou nejodbojnější ze všech typů".

DEVÍTKA:
spojení. Sexuální devítka by nejraději žila v někom nebo skrze někoho, ať je to člověk, ať je to Bůh. Pocity druhého vnímá zřetelněji než své vlastní a cítí takřka bytostně, co se v milovaném člověku odehrává. Sexuální devítka činí partnera šťastným a zpětně vyzařovaným štěstím je šťastná také ona sama. Partner ji ovšem nesmí příliš přetěžovat; vztah nesmí vyžadovat z její strany příliš velké nasazení.

Reklama

Komentáře

Tomas (Pá, 21. 1. 2005 - 07:01)
Ahoj,
asi píšu trochu pozdě, našel by se někdo , kdo by mě do eneagramu trochu zasvětil, nějaké materiály mám ale dělá mi problémy rozpoznávání typů. Pokud jsem to dobře vykoumal měl bych být 5. Kdyby měl někdo čas tak písnětě na mejlík. Jsem online každý týden .

T.
barca.katka (Čt, 12. 5. 2005 - 11:05)
Souhlasím s tebou že každý je individualista,ale Enneagram lidi nedělí do devíti skupin, jen ukazuje devět typů obraných mechanismů. Každopádně máš stoprocentní právo na vlastní názor.
Z.U.Z.k.A (St, 12. 10. 2005 - 21:10)
Ako si tak citam tie nazory a prispevky, co sa tu objavili... Chcela by som dodat len jednu vec-zadelenie clovea do eneagramu sa nerata cez datum narodenia! je to asi najvacsia hlupost aku som kedy pocula...je na to presne 115otazkovy test v ktorom vy vyvracujete alebo potvrdujete tvrdenia s vasimi vlastnostami.
Johanka (Út, 19. 11. 2002 - 14:11)
Dobry pokus. Vubec se mi to nelibi. Sex mam rada a nezaradila jsem se do zadne skupiny. Ani nevim, na co bych to pouzila. Snad jen, ze bych mohla rict svym kamaradum:Hele jsem 9, a ty?Dame to dohromady?:-)
Fidelio (St, 22. 5. 2002 - 19:05)
U mě bys dostala pěkné číslo a pořádně na zadek. :)

Fidelio
Kočkodan (Pá, 13. 12. 2002 - 13:12)
Čau Johne, narodili jsme se ve stejnej den, já se narodila 12.05.1980 ve 12:00 a jsem osmička jako Ty:o)
Lucie (So, 1. 2. 2003 - 22:02)
Ahoj Matildo!

Četla jsem Tvůj komentář a musím komentovat Tvou nedůvěru k astrologii a numerologii. Již delší dobu se těmito obory zabývám a každou minutou svého života se přesvědčuji, že to funguje. Jednak událostmi které se v mém okolí odehrávají, ale také numerologickými rozbory osob, které osobně znám, takže můžu porovnat co říkají čísla a jací ti lidé doopravdy jsou. Abych Tě přesvědčila, navrhuji Ti, abys mi poslala datum Tvého narození a celé jméno a příjmení, popřípadě i příjmení za svobodna, jsi-li vdaná. Pošlu Ti základní charakteristické rysy Tvé osobnosti a Ty můžeš objektivně zhodnotit, zdali na "tom" přeci jen něco není. Ještě před několika lety jsem si také myslela, že jsou to blbosti, protože jsem velmi racionální materialistická žena, ale životní cesta mi ukázala, že to tak není a že díky těmto oborům si člověk uvědomí určité věci a zkvalitní svůj život.

Měj se krásně a záleží jen na Tobě, jestli se ozveš nebo ne.

Lucka
Stanislav (Pá, 25. 10. 2002 - 14:10)
JSEM SEXUÁLNÍ OSMYČKA A JSEM NA TO HRDÝ
buchta (Čt, 14. 11. 2002 - 14:11)
Komensky by na Tebe byl taky hrdý.....
martha (St, 19. 2. 2003 - 23:02)
Vážení a milí,

nemůžu uvěřit, že tady všichni diskutujete a něčem, co vlastně NIKDO z vás nezná. Nejšílenější ale je, že ani AUTOR toho článku vám k tomu nic neřekl!!! Dovolte mi tedy malé napravení věcí. To, co si můžete přečíst v tom článku, je pouze ubohý jednostránkový výňatek bez kontextu z nějaké knihy o ENEAGRAMU či ENNEAGRAMU. To je psychologický a duchovní systém typologie osobnosti, který je tak kompexně propracovaný a vystihující, že je to až fascinující. Článek zde uvedený je nejen maximálně a nevhodně zjednodušený, ale navíc ani NENÍ POPISEM JEDNOTLIVÝCH TYPU! Každý typ osobnosti (1-9) může mít totiž jednu ze třech dominantních rovin: SOCIÁLNÍ, SEBEZÁCHOVNOU A... SEXUÁLNÍ. Zde tedy nejde o nějakou revoluční sexuální typologii, nýbrž o vykradenou charakteristiku podtypů velkého eneagramového systému. Ale chápu... jak má něco v názvu **SEX** tak se to mnohem lépe prodává. Autorovi článku si dovoluji udělit cenu - Bludný Balvan. Gratuluji.

PS. S astrologií ani numerologií daný systém nemá nic společného. Pro určení vašeho typu můžete použít různé testy apod. Z vlastní zkušenosti ale vím, že nejlepší je se s eneagramem seznámit a pak sám sebe pozorovat v denních situacích. A mít typologii v paměti. Navíc přátelé: nejde tu vlastně o "čísla". Ta jsou jen pro zjednodušení. Jinak mají typy své jméno. Např. 1=Perfekcionista, 2=Dárce, 3=Vítěz, 4=Bolestiplný romantik, atd.

PS2. Ptáte se, k čemu je to dobrý? Ten "sexuální paskvil" samozřejmě k ničemu, ale systém jako celek má jednu úžasnou vlastnost. Dokáže totiž ohalit na vás to, co vás sice primárně ovlivňuje, ale co si neuvědomujete, jelikož se to skrývá mimo vaše zorné pole. Jde o tzv. obranné mechanismy a stereotypy v myšlení i cítění.

PS3. Kdo by měl zájem o studium tohoto systému (sebe)poznání, nechť na www hledá "eneagram" nebo "enneagram". Nebo se poptejte v knihkupectvích. Nebo mi napište email.


Přeji vám šťastnou Cestu!
Martin Šilha
Matilda (Pá, 16. 8. 2002 - 12:08)
To jste opsali z Astra nebo z nejakyho podobnyho platku, ne? Dost mi to pripada horoskopy ve stylu spocitejte svuj den a rok narozeni a vyjde vam jaci jste... Dosud jsem si myslela, ze tento server je relativne seriozni...
Ivka (St, 1. 1. 2003 - 10:01)
Jsem devítka, 100%
no, ale je to dobře, nebo špatně ?
DENISA (Čt, 20. 9. 2001 - 09:09)
JAK JSI PRISEL NA TENTO ZPUSOB ZJISTENI CISLA ?
Petr (St, 24. 10. 2001 - 13:10)
Jo, nasel jsem se a nasel jsem v sex. typech mnoho znamych. Zaradit to slo pomerne jednoznacne, i kdyz semtam se neco malo prolinalo.
Ale zajimalo by me, na co mi to je (krome poznami samotneho).
Neslo by to nejakou metodou zmenit (napr. dat pryc typ, ktery reaguje vice na okolni impulsy nez na samotnou zenu.
Zarazeni dle data narozeni mi moc nevyslo.
natasa (Čt, 13. 6. 2002 - 14:06)
Nikdo nemuze lidi rozdelovat podle sebe,kazdy sam nejlip vi co se mu libi,co ho vzrusuje a jaky je v sexu vubec.To bych pak musela kamaradku zdravit napr.: cau 5 nebo 6.
Petr (Pá, 18. 5. 2001 - 15:05)
Určitě vám to dalo mnoho práce, vytvořit takovou kategorizaci. Ale nějak mi uniká praktické uplatnění. Jinak řečeno co si od teto klasifikace slibujete.
John Dee (Út, 17. 7. 2001 - 14:07)
pro ty kdo nechapou (asi vetsina).....
12.5.1980
1+2+5+1+9+8+0=26
2+6=8
8
Tomáš (Ne, 18. 3. 2001 - 18:03)
Přečetl jsem si pozorně vaše hodnocení a řazení různých typů lidí do skupin a zajímalo by mě,do jaké skupiny zařadíte člověka,který fakticky ve svém partnerském vztahu nezná žárlivost a naopak svému protějšku dopřává a vybízí k sex. aktivitě i s jinými ženami.Jako manžel mohu říct,že svým postojem ke mě a nejenom v sex.životě jsem nepoznal lepší.Ještě jedna věc.Má partnerka je silně bisexualní a eroticky hodně zaměřena.Milujeme se navzájem jako člevěk člověka MILUJEME sex jako drogu a užíváme ho ve všch formách nám dostupných.Všem Vám takový vztah přeju.Ahoj.
Veronika (Pá, 11. 5. 2001 - 17:05)
Zcela ve smyslu zneni vaseho headlinu, v nemz vybizite ke zjisteni urceni typologie, jsem se onoho po precteni clanku jisteho vysledku skutecne dobrala. Je i docela dobre mozne, ze neuveritelne bohatou skalu lidskych vlastnosti, z nichz se sestava i sexualni chovani, je opravdu mozne shrnout a rozclenit v zakladnich rysech do zde uvadenych 9 skupin. Neni jenom docela dobre mozne, ale je temer jiste, ze vetsina ctenaru, kteri zacnou clanek cist, ho take doctou do konce, protoze je k tomu dovede prirozena zvedavost. Kdo by nechtel cist zase neco o sobe? Dobra, budete tedy vedet, ze jste typ 4 ci 5, atd. Doufam, ze to i nejak myslenkove zhodnotite a prakticky vyuzijete. Az prijdete na to, co s tim, jak s patricnou vedomosti nalozit, a proc je pro me dobre to vedet, prosim vas, zverejnete to zde :o). Diky moc.
Klara (Pá, 11. 5. 2001 - 17:05)
mila sally, jsem zarliva, rada se svlikam do naha, pritahuji me muzi nad ctyricitku, neumim jezdit autem sama, potrebuji veceret kazdy vecer s dvema chlapama najednou, nelibi se mi cervena barva, moje dcera se jmenuje po svem bratrovi a moje nejoblibenejsi jidlo jsou smazene houbicky. jake bych u vas dostala cislo?
Alice (Út, 11. 2. 2003 - 14:02)
Jo,ja si taky myslim,ze astrologie a numerologie jsou uplna blbost . Kdyz uvazujes logicky,tak ti prece musi dojit,ze jaka si spocitas cisla z tveho dne narozeni je zaviske na kalendari,ktery v tu dobu je. Ted mame juliansky,meli jsme gregoriansky a ten byl napr. posunuty - viz pravoslavne vanoce,ktere se slavi v lednu (nebo Velka rijnova revoluce,ktera byla 7.listopadu). Cinani maji uplne jiny kalendar - nedavno slavili Novy rok. Podle ruznych kalendaru mas tedy ruzne datum narozeni a logicky taky ruzne osudy? To je nejaka blbost,ne? Ja jsem se nikdy nepresvedcila,ze na astrologii neco je!!!!
Trim (St, 21. 7. 2004 - 13:07)
Zkus treba:
http://people.fm.uniba.sk/janovova/enea_uvod.htm
http://www.9types.com/homepage.actual.html

T.
Lenka Jágrová (Čt, 15. 7. 2004 - 14:07)
Nedavno jsem byla s jednim kamaradem, se kterym jsem se seznamila pres internet na vylete. Byl mi celkem sympaticky, ale byl hrozne jiny nez ja. Ja jsem se citila dobre v rychlejsim tempu, on chodil jako snek a stale se rozhlizel, byl rozvazny, i kdyz take vesely jako ja. Mimo jine se me zeptal, zdali znam eneagram. Jak je mym dobrym zvykem odpovedela jsem pro jistotu, ano, znam. Tak se me zeptal, co to tedy je. Okamzite vyplulo na povrch, ze nevim o eneagramu vubec nic. Rekl mi, ze jsem jednicka. A rekl, ze si precetl velice zajimavou knihu, ktera mu spoustu veci o nem samem ujasnila. A jestli me to zajima, at si to prectu. A dal nic vic me nerekl. Samozrejme, jsem se vztekala, ze kdyz uz neco nakousne, ma to dopovedet. Nehlo to s nim. Ted jsem si na to pred chvilkou vzpomela a jala jsem se hledat na netu ruzne odkazy na slovo eneagram. A... nic moc jsem nenasla. Jestli mate nejaky dobry odkaz. Prosim dejte mi tip. Horim zvedavosti. Diky Lenka
Kuba (Ne, 16. 1. 2005 - 23:01)
Pěkná debata :-) Spousta chytrých slov. Hm. Zajímalo by mě, jestli jsou taky Osmičky, které se zabývají opravdu profesně psychoterapií, psychiatrií atp. Prostě někdo, kdo dokázal všechny ty skvělé ;-) osmičkové nástroje použít pro ostatní v téhle oblasti... Co? Já mám totiž kolem vůkol těchhle lidí jako shafránu, sám jsem taky 8.. no kdyby náhodou, něco někdo tak mi napište... Jinak nejlepší book, který je podle mého soudu nejlepší z toho, co je na trhu, je od Helen Palmer. Je pěkně tlusťoučká, ale když už se v tom člověk nějakou dobu hrabe (nebo si třeba "sbírá" lidi do "škatulek" a trochu o tom tu a tam popřemýšlí :-))) , je to to PRAVÉ OŘECHOVÉ. K.
majina (Pá, 29. 10. 2004 - 14:10)
určitě dobře, protože já taky:)
(Pá, 29. 10. 2004 - 11:10)
ahoj,nesuď věci o kterých nic očividně nevíš. Pravdou je, že ve většině plátků jak píšeš, se horoskopy tvoří tak že si parta lidí sesedne a dobře se baví nad vymýšlení osudu jiným, ale enneagram je časem a lidmi ověřený duchovní systém.dokud se nepřesvědšíš, že je to blbost, tak to nezvěřejňuj...
ZUZANA (So, 10. 6. 2006 - 20:06)
Myslim ze sedi. Nasla jsem se tam.ZUZANA
ZUZANA (So, 10. 6. 2006 - 21:06)
Myslim ze to sedi.Nasla jsem se.
Lucis (St, 21. 6. 2006 - 01:06)
No jo, našla jsem se. Celých 8 bodů jsem si říkala, že neexistují vyhraněné typy a u 9 jsem s překvapením zjistila, že to jsem celá já. A nemohl by tady ještě někdo třeba napisat, které číslo se k jakému číslu hodí nejlíp?
Marian (Ne, 9. 7. 2006 - 19:07)
Lucis, kúp si knihu Eneagram, tam to všetko nájdeš
g.loa (St, 19. 7. 2006 - 20:07)
Ahoj..myslim, ze ja asi nejsem vylozene jeden typ, ale spise kobinace nekolik typu.. Je to moze?
Tadeáš (Čt, 20. 7. 2006 - 15:07)
Myslím,že jsem se našel,jsem desítka.
To je jedno (St, 26. 7. 2006 - 12:07)
Já jsem se našla v devítce . Sem tam nějaký úlet odpouštím . Náš sexuální vztah se tím pádem stává velice vzrušující . Nejsem ulítlá ?
Mudrc (Čt, 27. 7. 2006 - 03:07)
Blbost. Já se nenašel víceméně nikde a znám lidi, kterým bych přiřadil několik typů najednou
Jana (Pá, 4. 8. 2006 - 08:08)
Takové krávoviny jsem jakživ nečetla...!!
Návštěvník (Pá, 4. 8. 2006 - 22:08)
Páni....asi jsem se nasel ve vsech cislech. Jeste, ze tam neni desitka :-)
KArolínka (St, 9. 8. 2006 - 08:08)
Je mi 15 a už jsem docela vyspělá. Právě chodím se svým 5tým klukem od nás ze třídy a děláme to každý den až do rána. Jsem nesmírně štastná. Kdyby se někdo chtěl přidat, prosím volejte 602 842 916. Podmínkou 100% zdraví a diskrétnost, na postavě a pohlaví nezáleží
KArel (So, 12. 8. 2006 - 00:08)
Je my 15 a uš jsem docela vyspělí. Právě chodím se svou 5tou holkou od nás ze třídy a děláme to každý den až do rána. Jsem nesmýrně šťastný. Kdyby se někdo chtěl přidat, prosím volejte 602 916 842. Podmínkou 100% zdraví a dyskrétnost, na postavě a podhlavý záleží
Návštěvník (Čt, 17. 8. 2006 - 18:08)
Pro oba příspěvky KA... Nojo, děti maj prázdniny!
massai (Po, 21. 8. 2006 - 14:08)
No Karle ty jsi tomu dal, měl by sis prvně přečíst co jsi tam vůbec napsal!
wojto (St, 23. 8. 2006 - 22:08)
hmmm....hodnotenie je v priamej ci nepriamej umere?je mi 21 a o vyspelu 15tku by som ani bicykel neoprel...
Magdaléna (St, 23. 8. 2006 - 22:08)
Karolínko,každý den?U vás,nebo u něho?To máte teda tolerantní rodiče.Nebo,že byste se už i vzali a měli postavený dům a v něm 3 děti?Bum,a najednou ses vzbudila!!
xxcd (St, 23. 8. 2006 - 23:08)
Nevím, jak je to s těma typama, ale já jsem prý Angličan :-)))
pipi (Pá, 25. 8. 2006 - 22:08)
Chodil jsem rok na náboženství a 4 roky ministroval pak jsem toho nechal a výsledek je že jsem ateista a pláteníky nemohunani cejtit.Poznal jsem několik farářů a každý byl jiný,ten nám zakazoval kouřit,jinému to nevadilo,no nebudu to vše popisovat,nejvíc mě vadili ty báby a někteří chlapy ,byli pěkně jetý a jako jednou jsem si řekl dost,tohle ne.Do kostela chdím ale jen protože mám rád architekturu,klid a prstředí,jinak nevěřím.Ono to doopravdy nejde popisovat bylo by to na pořádný článek a mě už to nebaví .Ahoj končímale katolíci nejsou normální.
sex-town (Čt, 31. 8. 2006 - 05:08)
http://www.sex-town.info/
vladimir (So, 16. 9. 2006 - 12:09)
K článku pipi.chodil jsi ministrantovat do kostela a odsuzuješ kneží,kteří zakazazovali kouřiti a jiné,oni vědí proč,drželi se zákonů z bible,jež je nejdokonalejší kniha jež byla sepsaná v historii lidstva,což Ty při Tvém mdlém rozumu absolutně nepochopíš,a pláteníci ,jak nazýváš kněze,který nabadá občany a vysvětluje jim co jim bible Zákon boží chce říci,jak se mají chovati,aby jim bylo na světě dobře a vyvarovali se zla,ale Ty jsi ateista,jako byl Lenin,Stalin a jiní ďáblové,kteří se chopili moci nad světem.To je vše Ty normální ateisto,který ani neví co toto slovo znamená.Vladimír
Nomad (Po, 18. 9. 2006 - 14:09)
Doporučuji přečíst si článek na adrese: www.bondagecompanion.com/interest/kondom_aids.html
hj (Po, 25. 9. 2006 - 19:09)
Katolické nábožensví odjakživa strkalo hlavu do písku před veškerými problémy světa.Co jim říká svědomí na otázku středověkých honů na čarodějnice, vymítání ďáblů a křížových výprav? V zájmu víry umíraly tisíce nevinných lidí!!! A pořád se nikomu neomluvili.Až se vzdají veškerého materiálního bohatsví a moci a budou žít přísně po vzoru Ježíše Krista v pokoře a duchovní čistotě, začnu si jich vážit.
hj (Po, 25. 9. 2006 - 19:09)
A navíc, abych reagovala stylově k tomuto článku, tak nechtěl by někdo zapřemýšlet o tématu křesťanství a sexuální typy? Mohlo by to být velice zajímavé a poučné:)
Alkon3k (St, 11. 10. 2006 - 21:10)
Krestanstvi a sexualni styk? Jako ja fakt nevim co na tohle ricy...snad jen to ze by sem se na krestanstvi nikdy nedal..Lide vidi potom sex jak neco co nepatri k zivotu!! FU"
Reklama