Reklama

Pracovní stres a rozvod - smrtící kombinace pro muže

Chronický pracovní stres a rozvod mohou být pro muže smrtící kombinací. Vyplývá to ze studie vědců z Pittsburghské univerzity a Newyorské státní univerzity, o níž v neděli informovala tisková agentura Reuters.

Badatelé zkoumali údaje o 12.366 pacientech, kteří se zúčastnili sedmiletého výzkumu. Studie má být publikována 11. února v časopise Archives of Internal Medicine.

U 10.904 mužů, kteří byli na počátku výzkumu ženatí, vědci zjistili, že ti, kdo v manželství vydrželi, mají menší pravděpodobnost, že zemřou na některé nemoci, než ti, kdo se rozvedli.

Během devíti let po skončení sedmiletého výzkumu 1505 mužů zažívajících stres spojený s jejich prací zemřelo, včetně 771 pacientů kvůli selhání kardiovaskulárního systému.

Z těch, kdo se během výzkumu rozvedli, 1332 zemřelo z různých příčin, včetně 663 na selhání kardiovaskulárního systému.

Reklama

Nejvíce postiženi byli podle studie pacienti, kteří byli vystaveni pracovnímu stresu a rozvodu.

Vědci uvedli, že "setrvání v manželství ve středním věku má ochranný vliv vůči nepříznivým zážitkům v práci".
Zdroj: ČTK

Reklama

Komentáře

pit (Po, 20. 4. 2009 - 23:04)
je to fascinujuce .neverili by ste mam te same problemy .stratil som zamestnanie v roku 1990 ,neskor zamestnanie stres .rozvod tazka operacia , klinicka smrt,depresie dalse sudne konania momentalne liecba depresie vysoka hladina cholesterolu neuveritelna zhoda nahod teraz cakat len na iifarkt a smrt .to je nadherna vuhladka do zivota . Aa a kde hladat problem- stres-kazdodenny.....
Reklama