Reklama

Jak říct ne, pokud jde o sex

Když na vás naléhá chlapec, kterého máte ráda, abyste zašla dál, než si přejete, může být odmítnutí velmi těžké. To se ale nemusí týkat jen sexu se vším všudy. Ve všem intimním je nutné, abyste cítila, že vám to vyhovuje, a odmítnout polibek je stejně obtížné jako odmítnout to poslední.

Někdy vás může váš přítel přesvědčovat nejrůznějšími "logickými důvody", proč byste měla souhlasit.

1. Všichni ostatní kluci se svými holkami spí
Tím se nenechte zviklat. Především to nemusí být pravda - kluci se děsné rádi vytahují! A i kdyby, je to jejich věc. Když se vám osobně něco nezdá stoprocentně v pořádku, nedělejte to!
Nejlepší odpověď: "Fakt se mi líbíš, ale na takový závazek ještě nejsem připravená."

2. Proč ne? Je ti už osmnáct, není na tom nic nezákonného
Váš přítel si nejspíš myslí, že osmnáctými narozeninami se před vámi otevírá brána bouřlivého života, a ani ho nenapadlo, že věk nemá nic společného s tím, jestli se člověk cítí připravený na sex.
Nejlepší odpověď? "Na kouření taky není nic nezákonného, ale já nemám nejmenší chuť s kouřením začínat."

3. Byla jsi ke mně milá celý večer, tak mě teď nemůžeš zklamat
Jestliže jste se skutečně chovala vyzývavě, nemůžete mu zazlívat, že na to reaguje. Váš přítel se tak může snažit ospravedlnit svoje vzrušení. Může vám tvrdit, že když odmítnete, bude to pro něj utrpení, ale nebojte se, on se z toho vzpamatuje! Zato vám, když mu vyhovíte, se to podařit nemusí.
Nejlepší odpověď? "Byla jsem na tebe milá, protože tě mám ráda. Tak si to nepokazme."

Reklama

4. Kdybys mě měla opravdu ráda, neodmítala bys
Stará známá výmluva, která by pro vás neměla mít už vůbec žádnou váhu. Prostě to není pravda - kvůli tomu, že máte někoho ráda, nemusíte dělat ústupky sama proti sobě.
Nejlepší odpověď? "Kdybys mě ty měl rád, tak bys mě takhle nevydíral."

5. Chodíme spolu už několik měsíců, takže je na to vhodná doba
Tady je řeč o intimní záležitosti, a ne o tom, jestli si máte udělat řidičský průkaz nebo vymalovat ložnici.
Nejlepší odpověď? "Nevěděla jsem, že něco takového se dá naplánovat. Udělám to, jen když budu cítit, že to je pro mě dobré."

Na odmítnutí je těžké i to, že se vám v hlavě najednou vyrojí nekonečné množství úvah, co by se mohlo stát, kdybyste odmítla.
Ale co když...

...si pak bude myslet, že nejsem ještě dospělá?
To, že někdo dokáže říct, co chce a co nechce, je známkou dospělosti. Jestliže on si tohle neuvědomuje, má sám ještě co dohánět, a vy byste se raději měla poohlédnout po někom, kdo bere ohled na vaše rozhodnutí.

...si bude myslet, že o něj nemám zájem?
Jestliže vás má opravdu rád, nepustí vás k vodě jen proto, že odmítáte sex. Když to přece jen udělá, nestál vůbec za to, abyste s ním začala chodit. Můžete mu říct, že se vám opravdu líbí a je vám s ním dobře, ale nejste připravená na něco vážného.

...si bude myslet, že jsem ho jen vodila za nos?
Může vám vyčíst, že jste ho k tomu povzbuzovala, ale vy máte právo říct ne, kdykoliv se pro to rozhodnete. Ale pamatujte si, že když se opakovaně chováte vyzývavě a pak couvnete, může začít pochybovat o vaší upřímnosti, a to vašemu vztahu moc neprospěje. Lepší je promluvit si otevřeně a co nejdřív si vyjasnit pravidla.

Děvčata, která myslí jen na sebe
Nemyslete si, že vždycky naléhají jen chlapci. Mnoho dívek, které touží po lásce a náklonnosti, dokáže svého chlapce velmi dovedně přesvědčovat, že kdyby byl pořádný mužský, udělal by pro ni všechno. Ať už vyžaduje, abyste jí volali třikrát za večer nebo neprohodili ani slovo s žádnou jinou dívkou, nebo abyste se s ní vášnivě milovali a přísahali jí věrnost až do hrobu - jestliže vám to nevyhovuje, nedělejte to. A pamatujte, že sex s nezletilou dívkou je nezákonný. Neposlouchejte přesvědčování: "Nikdo se to přece nedozví." "Napoprvé se nemůže nic stát." Nebo: "Vsadím se, že to nedokážeš." Zdroj: Jak nebýt outsiderem - Rosie Rushtonová, Portál

Reklama

Komentáře

XinDeL (Út, 1. 3. 2005 - 10:03)
Tohle je fakt prdel. Jako doopravdy sem se tomu zasmál. V tom článku popisujete sex jako nějakou ošklivou chorobu kterou je nejdůležitější co možná nejdál oddalovat. Já fakt nechápu, holkám se sex nelíbí nebo co? Nějakou tu holku už sem měl taky a nepřipadalo mi že by sexu bály. Jediný co tenhle článek udělá mladejm holkám je to že se sexu budou bát, budou mít z něj strach a až na něj dojde tak z toho budou tak vyděšený že si to vůbec neužijou. Neříkám že celej ten článek je úplně na hovno, ale v osumnácti se bát sexu? Fakt sorry ale je to píčovina. Sex je fajn, je hezkej, uvolňuje napětí a není to nic čím by se večer dvou lidí kteří se mají rádi měl pokazit. Díky bohu že v sexu mám volnomyšlenkářský cítení. Taky mám hodně dobrou kamárdku která to vidí stejně. když sem sám - nemám sex, když je ona sama nemá sex. Sme nejlepší kamáradi ne? Chybí nám to, tak co? Je to moje nejlepší kámoška už osum let. Jednou za čas se spolu vyspíme. A co? Nejde o závazek na celej život. Je to to samý jako bych sní šel na procházku, do kina nebo si zaběhat. A rohnodně to není nic čeho by se měl kdokoliv bát
Terry (Út, 21. 10. 2003 - 20:10)
Nikodyme, super! (Já osobně můžu říct, že jsem našla naprosto skvělýho človíčka, tím myšlen můj partner, on respektuje mě, já jeho. A hlavně komunikujeme spolu a dokážeme hledat a nacházet kompromisy.)

Řekla bych,že jsi ještě dost nevyzrálý, Tome, ale snad se z toho dostaneš, protože upžímně bys byl dost ubožák...Prosím Tě, kolik Ti je let? Puberta Ti asi není cizí, viď? A asi dost silná...
alena (Čt, 4. 3. 2004 - 02:03)
Terka kolik trid jsi skoncil?? Chybi ti inteligence.
drami (Po, 8. 3. 2004 - 01:03)
Ani se mi nechtělo číst podrobně všechny příspěvky, ale přece jen mi to nedá... Protože mám pubertu už dávno za sebou, dá se říct, že jsem už pár zajímavých zkušeností získala. Ono nejde jen o to říct NE, když je holka hodně mladá, oni chlapi obecně neberou NE jako odpověď. NEmám zájem, NEmám čas, NEmám chuť, NEchci to hned, NEchci to takhle, NEchci to s Tebou, NElíbí se mi, jak se chováš - ke mně, k ostatním, NEjsi mi sympatický natolik, abych s Tebou šla na druhé rande, natož do postele... Copak je to málo polopatické???? NEpotřebuji žádné dárečky, kytky, hodinové telefonáty - jen proto, že bych chtěla nějakým manévrováním získat věci, které si můžu buď koupit sama, nebo si je odpustit. Věřte mi, raději si kytku koupím sama, častěji ji dostanu od KAMARÁDA nebo kamarádky, dárečky, které mě potěší, taky. NEhledám sponzora, kterému bych to jeho "sponzorování" oplácela sexem. Vstupenky do kina nebo divadla si zaplatím a upřímně řečeno, i taxíka, pokud vidím, že PÁN TVORSTVA má problém odvézt mě z nějaké společné akce domů (10 minut z centra města), anebo pokud vypadá tak nadrženě, že by se na mě mohl v autě vrhat - anebo aspoň hrát tu hru na NE!... (ALE TY TO JEN TAK DĚLÁŠ, TY VLATNĚ MYSLÍŠ ANO). Abych to nějak shrnula, často si říkám, že LEPŠÍ JE BÝT DOBŘE SÁM(A), NEŽ BLBĚ S NĚKÝM. (A nemyslím tím masturbaci, věřte mi. :-))) ) Prostě pokud mám chuť, tak se s někým vyspím, a pokud chuť NEmám (těch "chutných" objektů je čím dál míň, s věkem se jaksi snižuje výběr), dám to patřičně najevo. Je to jasné, NEbo ... ?
tibik (Út, 12. 7. 2005 - 23:07)
doktor na sex je ten co soulozi 1000 krat v tydnu a ne ten jakovi co si v posteli cte k nihu.zdarec.........proc musite byt tak presna vzdyt vam utika zivot pred ocima---nenapsal jsem vam pro to aby ste zaujala postoj schyzofreni doktorky z hor ale jen ze doktor je doktor skalpel prosim.
Karel Prdel (Ne, 13. 11. 2005 - 11:11)
Holky prostě mají mrdat....
Pavel (Út, 25. 12. 2001 - 17:12)
Mel bych tu vyjadreni k tem komentarum.

"Jsme jenom lidi" - to je rozebrani zivota na 3, 4 kdyz pridame lasku, polozky. Moc surove napsano, i kdyz, v zasade je to pravdive.

Re: "Holky tohle nectete" - jo, pohlavi si nikdy moc nerozumnela a asi si nikdy ani moc rozumnet nebudou. Mel by byt na svou holku vic nezny a snazit se, aby mu vice verila.

"Kdyby byli vsichni klici jako nikodym, bylo by na svete fajn" - dobry, nesouhlasim snad jen s tim, ze holky plati vic za telefon - vetsinou (99,9%) vola kluk... jinak dobre, ale VELMI PRUDCE nesouhlasim s tim, ze kluci "vetsinou nechteji mluvit o citovych a intimnich zalezitostech". To naopak holky... no, mozna soudim podle sebe, ale... Zbytek rakce je naprosto v poradku.

"Holky tohle nectete" (orginal) - opravdu, sugerovanim techhle NE NE NE reci se muze vytvorit spolecnost, kery plodi nejvetsi procento nasilnych sexulalnich deliktu na obyvatele (10x vic nez kterakoliv jina zeme) - mluvim o feministickem state USA. I kdyz nesouhlasim s tim, ze chlap potrebuje jen ten sex (ale to je mozna jen moje uchalka =) - tak je treba se na vec divat i z druhe stranky, holka ho potrebuje take. A ne, ze ne! A mira flustrace z takovych reci muze byt tezce predstavitelna, takze svym zpusobem ma pravdu. Podal bych to ale spis tak, ze pokud si s tim klukem tak nerozumi a tolik mu neduveruje, ze si nedokaze pripustit zadne intimnosti, tak by si mela v prve rade uvedomit, ze ten vztah nema cenu a nikdo v nem neni spokojeny, nez vymyslet dalsi a dalsi varianty na "boleni hlavy", aneb jak 1000+1x rici ne =8-/

"Zasadne nesouhlasim" je fakt, ze spousta holek se nechava vydrzovat, proste se naucili, ze kdyz delaji jako ze ano, tak dostanou vsechno, a pak proste otoci, a je z toho ne. A opet tu mame flustraci z toho, kdyz kluk, jenz se, konec koncu, chysta dat lasku a nehu nejake holce, narazi na uz v rade na nekolikatou, vybavenou priruckou "1000+1x ne", tak uz mu opravdu o zadnou nehu a lasku nikdy asi nepujde. A muze za to on? V zadnem pripade. Holky samy si ho tak vychovaly. Z toho clanku ta flustrace primo cpi. Je to mozna drsnejsi nazor, ale to kupodivu neni chyba toho kluka, ze mel smulu a vzdycky narazil na vyuzivacne holky s priruckou "1000+1x ne".... Nebo myslite ze ano, ze za to muze? Urcite na zacatnu chtel jen holce dat neco hezkeho, mileho... a zpusobit, aby ji bylo s nim dobre.

"a co obracene" - dobra otazka. Me se osvedcilo zmizet.

"Holky maji proste mrdat" je to receno hodne drsne, ale... kdyz to vezmeme na udanem prikladu, tak on se proste preci snazil, aby se ona citila lepe, pekne... aby ji s nim bylo pekne, proto ji chtel pohladit po kozisku. Pokud to udelal v nevhodnou dobu, ci na prvni schuzce, no, stalo se. Ale vsiml si nekdo toho, ze to myslel dobre? Ne, co? =8-( To je trosku nespravedlive, ne? A opet tu mame flustraci z toho nepochopeni.

"proc divka odmita" tahle reakce je opravdu chapajici cely problem a nelze ji nic vycist - i kdyz si treba myslim, ze existuji lidi, se kterymi se na nektera temata bavit proste neda, takze... mozna to jen neni tak jednoduche.
ALE co bych chtel vyzdvihnout je dukaz meho nazoru, vyse prezentovaneho, ze to byla holka, ktera deset mesicu (!!!) nebyla schopna prijit s pravdou ven a priznat pravy duvod. Takze, kdopak ze se to tu "neni na rovinu schopen bavit", Heli?
petr (Po, 27. 5. 2002 - 15:05)
Je mi líto ale sex je důležitej ať se nám to líbí nebo ne. Biologii nepřekopem.
Chodil jsem s holkou rok a ani jednou jsem na ni nenaléhal.Párkrát jsem zkoušel začit a když viděl že ji to není příjemný tak to utnul. Slečně bylo se mnou velice příjemně a tak chtěla abych u ní trávil noci, ovšem bez sexu. Zkrátka se chtěla jen tak přitulit a cítit přítomnost toho druhého. Bylo to příjemný a fajn, ale ne napořád. Samozřejmě že je mi milé když je u mě člověk kterej mě má rád a já jej taky, ale když máte dvakrát rychlejší tep, tři hodiny nemůžete usnout, přestane vás to bavit. Ráno kruhy pod očima, zbytečně podrážděná nálada zkrátka to nestálo za to. U slečny jsem přestal trávit ty "příjemné" chvíle a snažil se ji vysvětlit proč. Dostalo se mi však naprostého nepochopení z její strany a ani ujišťování že se s mým citem k ní vůbec nic nemění, nepomohlo. Začalo to být kyselejší a kyselejší. Prý už k ní necítím to dřív, koukám se po něčem jiném atd.
Jednoduše to skončilo.
Takže dámy nemyslím si, že by jste úplně přesně vždycky věděly co chcete. Ale pro to vás snad milujeme, ne? ;-))))
honza (Čt, 18. 4. 2002 - 00:04)
to mohl napsat pouze debilek,který si neumí ani vyčistit zuby a umýt nohy
Libuše (Čt, 18. 4. 2002 - 00:04)
Helčo,fandím ti,jsi asi správná holka,většina pozdních puberťáků je zahleděna jen sama do sebe,a najít mezi nimi něco,co umí víc než kouřit a vyprávět o tom kolik a co kde vypili je velmi těžké.Neumí zvládnout víc než alkohol, na tož nějakou něžnou duši,které většina dívek má, možná i některé z E 55.Vydrž!
Lucye (St, 10. 7. 2002 - 12:07)
HELČO,na co holky kupujou krajkový spodní prádlo,když ho pak klukovi neukážou?Když někdo neumí mluvit ani o něčem tak přirozenym jako je sex...co je to za sračku?To je pak stejně nepoužitelnej v celym životě,ne?
LOVER,souhlasím.
PETRO+MARKÉTO,holky,kolik Vám je let?

HOLKY,vy jste asi nikdy nezažily opravdu hezkej sex,jinak si to neumim vysvětlit.Deset měsíců?To jste asi nezažily ani opravdovou lásku-to byste totiž nevydržely...je mi Vás líto...

...kluci si nakonec stejně najdou nějakou,která si vztah umí vychutnat se vším všudy...
Gobelína (St, 28. 4. 2004 - 21:04)
Níže uvedené komentáře jsou bezpochyby zajímavým počtením a dá se z nich vyvodit ledaccos. Jenom mně udivuje, že se všechno točí stálé kolem holek a jejich NE. Zajímalo by mne jaké jsou obecné zkušenosti partnerů, kde tím "odmítačem" sexu je neustále muž. Poradte mi?? Nikdy před tím jsem se s podobným problémem nesetkala a neumím jej řešit. Tím spíš, že většina příspěvků operuje s pojmem typu: CHLAP SEX POTREBUJE, málo platný většina chlapů se bez sexu neobejde atd. atd. Jsem 5 let vdaná, svého muže znám 12 let a těžce přetěžce jsem narazila. Začátek vztahu /on z Dánska, já z Prahy/ mi neumožnil celou věc "prokouknout". Jak se zachovat v případě věčného NE a NE a NE ze strany muže??? Mrzí mně, že tuto problematiku nikdo neřeší. Nejsem žádná ošklivka, můj partner je sportovec, nekuřák na 99,9 procent se domnívám (a on mne o tom i neustále ujištuje), že kromě mně nikoho jiného nemá, není homosexuál ... tak kde vězí problém??!! Kdesi jsem četla že existují snad 2% chlapů, kterým sex nic neříká, dokážou se bez něj obejít. Je to vůbec možný?
Ne že bych byla "králík" a postelové radovánky bych si chtěla dopřávat obden, ale např. 5 měsiců "bez" je docela síla. Tak, že to narušilo vztah, který je vlastně dneska totálně na rozpadnutí. Překážkou nejsou ani děti (které stejně nemáme), ani zdravotní problémy atd. atd. Nevím si rady. Tisíce a tisíce výmluv proč ne a ani jeden důvod proč jo. Kluci/chlapi, je vážně možný, aby normální zdravej chlap mohl bez sexu existovat? Prosím o odpověd. Díky Eva (34 let) :o)
verca (Út, 27. 5. 2003 - 16:05)
Nikodyme ty jsi opravdu vzacny clovek :o) mam kluka, ktery ma podobne nazory jako Ty...jsem stastna :o) Jinak Tome, pro tebe mam jen tohle : Ses ubozak, asi mas pocit, ze ve vztahu (jestli vubec vic co to je) je nejdulezitejsi sex...A Helco, tys mu to nandala :o) Tak papa
Birkof (So, 14. 6. 2003 - 22:06)
Zdarec, po přečtení přísúpěvků jsem přestal mít chuť na hledání partnerky, protože ačkoliv psychologie je můj koníček, nemám náladu, na psychoanalýzu mojí milované. Ono to stejně nejde, když jste zamylovaný, tak vše vidíte jinak. Možná by hodně pomohlo, kdyby se holky se svými problémy svěřili svému partnerovi a odpovědi uvedené v článku by si nechali od cesty. Říkejte si, co chcete, ale pro chapy je téměř sex number one. To s těma dárečkama mě pěkně vytočilo. Co to je bulshit, že nám o ně neříkáte nebo, že je nechcete? Jak byste se tvářili na rande, když by vám kluk nepřinesl kytku a po večeři při svíčkách by vám předložil účet? Jo a bez dárečků byste nás bombardovaly řečma jako ty mě nemiluješ atd., nebo byste si to myslely. Jen na okraj, co se týče kytek, tak zatím co jsem pozoroval a testoval v reálu, tak každá je pak na kaši z toho že dostane kytku, která pozejtří stejně zvadne (mimochodem jsem dost drahý). No já to vidím takhle. Etika (slušné vychování) říká vše, protože počítá s tím, že se muž ačkoliv pořád na "vrcholu potravního řetězce" má chovat tak a tak k ženě (mimochodem v 8 případech z 10 vás to holky pěkně rozhází - 3 roky praxe v tanečních) a žena tak a tak k muži a oba musí respektovat určitá pravidla biologie a nikdo s tím nic nenadělá ani sperma banky. Na závěr bych zakázal braky jako BRAVO a ty nesmysly o sexu, jak se chovat na prvním rande atd. NECHTE TO NA PŘÍRODĚ a nepřemýšlejte nad tím!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
lenka (St, 15. 10. 2003 - 18:10)
chtela bych jen rict, ze chlapu, kteri zenskou zahrnuji kvetinami, dareckami a organizuji vecery pri svickach je jako safranu.......to jen tak na okraj....uz jsem si vyslechla ze kytky jsou "trapny gesto" a jako darek mi prece musi stacit, ze dojde nakoupit...
ale vecer by se pritulil to jo.....
Mortis (Út, 20. 5. 2003 - 01:05)
Je mi 29 (kdyby se treba nekdo ptal :o)

Podle meho na lasku musi byt dva, prot se nemohu ztotoznit s nazorem militantnich sexistu¨. Ve vztahu ma v sexu pravo veta. A kdyz budu psat za sebe, mnohokrat jsem prekousl (opravdu me to stvalo) odmitnuti milovani, a taky jsem si ho parkrat "prosadil". Proto mohu srovnavat. Jednoznacne je nejlepsi sex, kdyz to chce partnerka take. Pokud se ale spokujite s "matraci" misto aktivni partnerky, asi neni problem.

Aby to ale nevyznelo tak jednostranne, 2 veci me u holek matou. 1 pokud si sex vynutim - rikejme tomu tak - stane se, a ne uplne zridka, ze se partnerce libit zacne a zacne se na nem i aktivne podilet. Zeny jsou hold asi od prirody sexualne zdrzenlivejsi. A pak je tu to dobivani. Nekolik mych partnerek se priznalo, ze me schvalne odmitali, abych se jich "zmocnil". Myslim, ze na nas chlapi je to moc rafinovane, my jsme asi vecnejsi. Navrhuju tedy kompromis. My bysme nemeli nutit, a vy zase nebudete hrat tu divnou hru "rikam ne, myslim jo"
nikodym (Pá, 2. 3. 2001 - 22:03)
Doporucuji predevsim otevrenou komunikaci. I tehdy, zda-li se, ze je problem o milovani mluvit, je podle me mozna nalezt vhodnou formu; neverim, ze zrovna nad timto tematem by nekdo mohl byt neschopen zasmat se sam sobe. Vim, ze je to tezke. Situace, kterou jsem zazil ja osobne: Coby panic zamiloval jsem se do divky, ktera mela prede mnou sexualni zkusenost se dvema partnery. Chodili jsme spolu pres deset mesicu a ja jsem byl, hadam, stale neodbytnejsi. Nemohl jsem pochopit, co se deje. Moje divka tvrdila, ze nechce pokazit to krasne, co mezi nami je. A ja netusil, proc rika takove veci -- copak milovani neni krasne, jak si ho predstavuji? Nakonec jsme ledy prolomili nescetnymi debatami. V nich a jeste potom pozdeji se ukazalo, ze si nedokaze s milovanim spojit krasne pocity, protoze se u svych predchozich partneru vzdy prilis soustredila na to, aby byli spokojeni, a vubec ne na svoje prozitky. Ucili jsme se tedy nakonec oba uplne od zakladu a to je vec, kterou mohu jen doporucit. S kazdym novym partnerem je asi milovani o necem jinem, je treba se mu znovu naucit. A nesoustredit se na podruzne zalezitosti typu orgasmu. Jiste -- jde prece o prozitek, ale ten se sklada ze vsech tech "nadhernosti", ktere si muzete ve dvou nabidnout -- mazleni, libani, hlazeni, objimani, a nikoli pouze ze stimulace vasich pohlavi; orgasmus je moc hezky zazitek a je urcite prirozene po nem touzit, ale ne za kazdou cenu. Neni to izolovana zalezitost, stejne dulezite je to, co bylo pred nim a co prijde po nem. Sebelepsi orgasmus "umisteny" mezi mechanicke bezcitove onanovani v pochve a typicke postejakulacni odvraceni se na druhy bok se nemuze nikdy zazitkove, vzpominkove, jakkoli jinak vyrovnat "decentnimu" vyvrcholeni, ktereho dosahne clovek v jemu vysoce prijemnem prostredi, rozpolozeni, okolnostech, vytvorenych predevsim chovanim (casto zahrnujicim trebas i povidani) druheho partnera a nezabyvanim se myslenkami na nejake cile (prave typu orgasmu). Milujete se snad kvuli orgasmu?? Ja tedy ne -- miluji se s partnerkou proto, ze se pri tom citime velice prijemne. nikodym
Terka (Pá, 9. 3. 2001 - 22:03)
Jezisi, co jim to tady jeste radite za picoviny. Nesnasim zkurveny holky, co pouzivaji tyhle nejtrapnejsi vymluvy z Brava. Chcete jim sahnout mezi nohy a hned
VK (Ne, 25. 3. 2001 - 13:03)
A co obracene? Kdyz chlap nechce?
Tom (Pá, 11. 5. 2001 - 17:05)
Zasadne nesouhlasim s zenskym pristupem. Cituji:
"Fakt se mi líbíš, ale na takový závazek ještě nejsem
připravená." Jaky zavazek? Jednou
se vyspat s nekym by snad nemel byt tak velky zavazek.
Jako zavazek to je u dospelych, kteri uz maji
rodinu, ale co u mladych lidi, kteri si teprve hledaji
sveho partnera?
Kdo po holce chce, aby se vazala? To snad znamena, ze
si ji pokazde chce kluk privazat na nekolik let, nebo
dokonce na cely zivot ? Chce se vazat ona? Taky ne.
Ale je tady porad takovy hloupy nazor, ze erotika a
sex musi byt az nekde na konci vztahu, po mnoha
vyrazovacich kolech.
Kluk vynaklada spoustu casu, energie a dava penize do vztahu, ale
kdyz chce na oplatku neco on, tak hned dostane odpoved:
"A ja nechci, a ja nejsem pripravena, a ja se nechci
vazat, a budeme kamaradi" ...
a zapomene k tomu dodat, ze chce stejne intenzivne ,
dal a pokud mozno hodne dlouho vyuzivat toho, co ji
kluk dava. Podle me to od divek rozhodne neni fer a
skoro by se dalo rici, ze to hranici se sobectvim.
Ona chce, aby se o ni kluk staral, aby na ni byl hodny,
bral ji do kina, platil veceri, vozil v aute, volal
ji kazdy den a potom chapu, ze takovyhle vztah
se ji libi. A pokud zase neco chce kluk, tak tady
nabizite holkam milion vymluv. Tady by melo byt jasne
receno: Tenhle stav se libi holkam, ale rozhodne se
nelibi klukum. Z takovychhle stavu, kdy divka odmita
sex nebo cokoli, co se k sexu priblizuje,
tak z toho kluci maji jen trapeni, jsou z toho
otraveni a pak uz vubec kluka nebavi se holce dal
venovat. Takze kdyz pak kluk potka nekolik divek
vybavenych vasimi radami typu "jak odmitnout kluka",
tak pak uz klukovi o lasku, city a kamaradstvi moc nejde.
Na nejlepší odpověď? typu "Kdybys mě ty měl rád, tak bys ...."
mohu zase ja odpovedet: to je zase vydirani z druhe stany.
Taky se mi zveda zaludek pri odpovedich typu: Nekazme
si to krasne, co mezi nami je" Jake krasne? To vubec
neni pravda. To je krasne mozna pro tu holku,
ale kluka by to umorilo! Nemela by byt ve vztahu
nejaka rovnovaha ?!?
Holka porad chce jen brat, ale taky by mohla udelat
neco pro to, aby se vztah libil i tomu klukovi, se
kterym chodi. Nebo ho chce jen zdimat ?
lioil (Čt, 31. 5. 2001 - 23:05)
Jo, mozna se budete pak citit silnejsi, jako ze jste ODOLALY a ze vlastne samy rozhodujete o tom, co delate a tak... ale!

Chodil jsem z holkou, ktera nejspis cetla jen same takoveto clanky a tak mi v hlave zustaly snad vsechny mozne varianty toho "rici ne"!
Mel jsem ji fakt rad a nejen kvuli tomu, ze jsem touzil si s ni zasukat!
Ale tim neustalym
Helča (Pá, 15. 6. 2001 - 00:06)
Naprosto souhlasim s nikodymem a zavidim jeho partnerce. Takovej kluk, to je vazne dar. Naopak to, co pise Tom, mi prijde jako typickej nazor nevyspelyho a pekne namyslenyho pubertaka. Prej ze kluk dava penize do vztahu. A holka snad ne? Skoro kazda holka rada dava svymu klukovi darecky, kupuje si drahy krajkovy pradlo a kosmetiku, jen aby se mu libila a za volani utratime my holky rozhodne vic nez chlapi. Kluk se pry snazi - no to je Tome hodne smutny, ze to beres takhle. Jestlize mas nekoho rad, tak by melo bejt samozrejmy, aby ses k nemu choval hezky. Takze takovy to brani do kina a vozeni v aute atd. by melo bejt spontanni a ne jako uhozenej vzorec ma dati = dal. A konec koncu se o to nikdo neprosi. Moderni sebevedoma holka nepotrebuje cekat na nakyho bohatyho frajera a to jedno kafe si zaplati klidne sama. Ja osobne se s klukem vyspim tehdy, kdyz ho miluju a mam na to chut, a ne proto, ze mi prinese kytku nebo me sveze autem. To bych se mohla vyspat s kdekym, kdo mi pujci cedecko, pozve me na zmrzlinu ... A jestlize si chces vynucovat sex peneznima vydajema, tak co takhle zajit si za slapkou? Ta te odmitnout nesmi, kdyz si ji zaplatis. Samozrejme existujou holky, ktery se nechaj vydrzovat a sama jich znam hodne. Rikam uprimne, ze to jsou kravy a jednou se jim tahle neuprimnost muze pekne vymstit. Tom ale zapomnel na jednu dulezitou vec. Spousta holek nechce s klukem spat ze strachu. Boji se treba, ze se mu to s ni nebude libit, ze si najde jinou, ktera ma vetsi prsa, mensi zadek nebo zna vic poloh. Nektery holky maj blby zkusenosti s bezohlednym partnerem a sex jim doposud prinesl jen rozcarovani a bolest, takze se bojej, ze to bude stejne neprijemny. A protoze se stydej o tom mluvit, pouzijou tu bachorku o vazani a nevazani se. A neni se co divit, kluci se vetsinou neradi narovinu bavej o citovejch a sexualnich zalezitostech. Maximalne proberou s kamosem, kdo ma jaky kozy, ale pomoct svy holce s jejim trapenim, to uz je moc namahavy. Jeste ze existujou vyjimky jako nikodym. A co se tyce rovnopravnosti, tady se budeme dohadovat asi porad. Kdyz holka klukovi neco odmitne, kluk se nastve a to je v poradku. Kdyz se ale nastve holka, tak si hned vyslechne, ze je urazliva a nafoukana. To samy holky - pretvarujouse, lzou, jsou protivny a zarlivy, a pro slabosti svyho partnera taky nekdy nemaj pochopeni. Kazdej je proste svym zpusobem takovej malej nebo i vetsi sobec a je jenom na nem a jeho partnerovi, jestli se dokazou sladit tak, aby to bylo pro oba prijemny. Vzdyt o to prece jde, ne? Uzivat si, ale tak, aby z toho oba neco meli, a ne aby jeden prikazoval a druhej poslouchal.
Michal (Ne, 23. 9. 2001 - 22:09)
Plně s tebou souhlasím s ženskejma to není jednoduché.Ale jsou i vyjímky,ja ted mam holku a nemůžu si stěžovat.Uvaří mi vse co potřebuji,ale jeste cekám.Co na delám nic.Cauky Michal 19
Venuše (Po, 28. 1. 2002 - 18:01)
Nikodýme, ty jsi bourák!!!
lover (Čt, 4. 10. 2001 - 23:10)
V zivote jde prakticky jenom o sex, zradlo a prachy. Kazdy mysli jen na to, jak se najist, kdyz ma hlad, kde sehnat prachy, aby se mel dobre a jak uspokojit ten pud, kterej ma v sobe (to se tyka i zenskejch, protoze i ty maj sexualni pud). Abysem se tim vsim moh prokousat, potrebuju lasku, lasku, ktera me vzdycky podrzi, kdyz jsem na dne a na kterou se muzu stoprocentne spolehnout. Zaroven jsem ale chlap a potrebuju sex. Kdyz vidim zenskou, okamzite si ji predstavim z ty sexualni stranky (jako vsichni). Na zensky je nejkrasnejsi, ze je "tak zenska", jina a vsem chlapum se zensky libej, protoze to maj v sobe dany o prirody. Doufam, ze najdu takovou lasku, ktera to pochopi, ktera me bude mit rada, ktera bude stastna, ze ma me a promine me moje ulety (tolerance si na zenskejch nejvic cenim).To ze s ni budu spat,bude tak prirozeny, jako to, ze ji budu milovat.
Petra & Markéta (St, 17. 4. 2002 - 13:04)
Od kluků je docela odporný, když chtějí po holkách jenom sex, uvařit, uklidit a vyprat smradlavý ponožky! Moderní doba už dospěla tak daleko, že se bez chlapů obejdeme, aniž bychom se namáhaly. Když zajdeme do spermabanky kvůli tomu, abychom měly dítě, žádnýho pošousta, který rád šoustá, nepotřebujeme. Kluci snadno o holce řeknou, že když odmítne, tak je divná - a to jen proto, že na to nemá chuť. Pokud bych měla mluvit z vlastní zkušenosti, tak spousta holek má problém si zavést tampón, natož něco většího. Z toho vyplývá, že kluci by nás měli tolerovat a snažit se pochopit. Nikdo je nenutí, aby nám dávali dárky. Myslím, že by ze sebe neměli dělat takové chudáčky, a jestli se jim to nelíbí, můžou se s námi rozejít. Nebylo by to poprvé ani naposledy! PS: Kluci, zkuste se nad sebou zamyslet!
Jarka (Čt, 18. 4. 2002 - 01:04)
To mohl napsat jedině idiot,který má veškerý svůj intelekt uložet ve varlatech a myslí předním konce penisu,který se nazývá žalud,blbeček.
Lucye (St, 10. 7. 2002 - 11:07)
V podstatě máš pravdu.Mohlo to bejt napsaný něžnějc.Sex je krásnej a v kombinaci s láskou ještě hezčí...(a panenství je k čemu?)
Barunka (Út, 21. 6. 2005 - 15:06)
Milá paní doktorko,

jsem moc ráda,že jsem na těchto stránkách našla i takový pěkný článek,kterým bezesporu tento je.Ráda bych se s váni podělila o jednu zkušenost a zároveň vás požádala o radu.
Minulý týden jsem se seznámila s hochem,jen o pár dní starším než jsem já. Naše schůzka probíhala zcela dle rad Gutha-Jarkovského, ale protože ten hoch mi místo jablečné šťávy koupil pivo- se slovy:teď to tam mačkali,nee,proto ta pěna!, jsem už za chvíli měla hlavu v oblacích. A už si ani nepamatuji,jak se to celé událo,ale najednou jsem ležela zády na haldě sutin a nohy mi mířily k budoucímu střešnímu okýnku. A on nedbajíc na mé vykulené oči,se drásal k mému lotosovému květu. A já, nezkušené děvče, jsem podlehla a s malým výkřikem od bolesti v podbříšku jsem mu odevzdala svůj věneček.
A vážená paní doktorko,od té doby se neozval. Já jsem zaláskovaná až na půdu a nevím,co mám dělat..
Prosím,poraďte.
S díky vaše věrná čtenářka Barunka
hoch, jen o pá… (Út, 21. 6. 2005 - 16:06)
Chci to jen uvésti na míru pravou. Ve skutečnosti naše schůzka probíhala zcela spontánně. Ona si chtěla dát pivo a já též (abych před ní nevypadal jako amatér). Po několika rundách mě vytáhla ven na déšť, protože chtěla někde přespat. Tak jsme vlezli do rozestavěného domu, kde jsme si udělali naše Lože Lásky. Bylo to 6 polystyrenových plátů o výšce cca 3cm, rozestavěných do dvou řad po třech. Byla jí zima, tak jsem jí půjčil svůj svrchní oděv. Ona se ale stále tulila a hrála na mě, že jí je zima. No, a když naše rty byly tak blízko, že už to víc nešlo, tak to pak začalo jít ještě více. A tak dále. A takhle mě obalamutila a sebrala mi to moje nejcennější. A taky mě ochudila o několik desítek minut spánku.

Tak Barunko, díky.
nun (Po, 27. 2. 2006 - 20:02)
Drahe slecny, doufam, ze pokud si tento clanek ctete, ze si ho neberete k srdci.


Nevim pro jakou vekovou skupinu to autorka (predpokladam, ze zena) psala, takhle to v zivote nechodi! Tohle ja slyset, tak se asi pozvracim.

o co jde:

1] rozum a chtic nemohou zustat v opozici natrvalo (Z.Freud), kazdy at si o tom popremysli, snad na to prijde driv nez na hranici sexualni aktivity

2] kdyz uz prevazuje rozum, tak aspon ne takovy kecy jako srovnavani milovani nebo obecne od prirody prirozeneho a pudoveho sexu s navykovou a zdravi skodlivou neresti (jsem kurak, nerozpoutavam flame)

3] pokud je to pro slecny bez rozumu (nactilete, nekdy i pres 20), tak se proste na dobu blbosti zamilujte, vyspete se s chlapcem po 100 dnech a po 20. narozeninach uz takovy kraviny na dalsi partnery snad potrebovat nebudete

4] z mnoha milostnych vztahu se mi jen jedenkrat stalo, ze jsem nechtel partnersky vztah, byl jsem v tomto uprimny (ac zbytecne) a vse slo uvolnene a asi 2 sekundy nez se muj penis dostal do nejtemnejsich mist se ozvala: "nespechame trochu?" Jak si asi myslite ze se brzdi ve 60km/h 2 metry pred prechodem? :)))


S pozdravem, nUn/23let/score11
nun (Po, 27. 2. 2006 - 20:02)
4] ... pak uz taky spechala ...
Návštěvník (Po, 27. 2. 2006 - 20:02)
Prostě řekni NE a je to.
Návštěvník (Út, 28. 2. 2006 - 01:02)
Já jsem chodil v 17 letech 2,5 roku s jednou holkou než jsem ji ukecal,pak jsme si švihli a rozešli jsme se.Nikdy jsem toho nelitoval.Pak jsem si divočil,až jednou jsem se seznámil s manželkou a po telefonu jsme si domluvili rande.První rande,hned jsme na to vlítli a jsme spolu dodnes.Ani jednou jsem ji nezahnul,protože to je umělkyně,umí to.Nikdy jsem nelitoval,anebo litoval jsem že jsem ji nepotkal už dřív.
Karel Křemenák, 50 (St, 1. 3. 2006 - 00:03)
Nejdražší doktorko, aktivita a naivita Vaší komunikační koncepce jsou až fantaskní, ale fascinující.
Opravdu by mě zajímalo, čeho chcete touto dramaturgií svého projevu dosáhnout, ačkoliv jsem při svých tématech jaksi "mimo oblast".
S přáním legrací a pohody mi můžete napsat na
kremenak"ceskesvety.cz
Znepokojení čtenáři (Čt, 9. 3. 2006 - 19:03)
Mno pěkně děkujem za vaše rady, jak vystřižené z příručky pro ctnostné panny katolické. Naštěstí jsou dnes děvčata o moc povolnější, než jak si ve své naivitě představujete. Chápeme, že když jste byla mladá, tak byl první sex v pětadvaceti normální, ale vy svými názory prezentovanými na veřejném webu poškozujete rozsah potenciálního okruhu našich -náctiletých milenek. Prosím napište také krátký přípis o tom, že i v patnácti nemusí být sex vůbec špatný- a to ani ve více lidech, třeba s kamarádkou či s domácím mazlíčkem... Děkujeme.
vatanaga (Pá, 26. 5. 2006 - 16:05)
No jo, jde vám hlavne o sebe. Neumim si predstavit, ze bych onanovala na nekom, kdo z toho nic nema. Ale vetsinu z vas co tu pisete zda se mi nezajim, co holka u toho citi. Proste ji ho tam vrazis a hlavni je ze tobe se to libi. Zaplatis ji veceri a za to ti musi dat jo? Jako obchod jo? Levnejsi bordel? Tak mas dobry ze takovych holek nachazis dost. Jsi v pohode ne, proc se vlastne nad tymhle clankem tak rozcilujes. To te tolik prudi, ze nekdo sex proziva jinak? Ale proc? Vzdyt ty sam si uzivas prece dost a osukat celou zemekouli za svuj zivot stejne nestihnes.
Victoria (Pá, 26. 5. 2006 - 16:05)
Tom: To je typický názor naprostého sobce. Sex je tady přece pro radost obou partnerů, a ne že kluk zaplatí pár večeří a holka je pak povinna mu za to "dát". A že na to někdo ještě není připravený, to podle mě většinou není výmluva, ale holá pravda.
respect (Út, 13. 6. 2006 - 13:06)
Mam podobny zazitek chlape, ale stale trva a jen si rikam ze dopadne jak ta tva rocni nocni mura :-(
respect (Út, 13. 6. 2006 - 13:06)
Mam podobny zazitek chlape, ale stale trva a jen si rikam ze dopadne jak ta tva rocni nocni mura :-(
respect (Út, 13. 6. 2006 - 13:06)
to byla reakce na tendle clanek : Jo, mozna se budete pak citit silnejsi, jako ze jste ODOLALY a ze vlastne samy rozhodujete o tom, co delate a tak... ale! Chodil jsem z holkou, ktera nejspis cetla jen same takoveto clanky a tak mi v hlave zustaly snad vsechny mozne varianty toho "rici ne"! Mel jsem ji fakt rad a nejen kvuli tomu, ze jsem touzil si s ni zasukat! Ale tim neustalym
Victoria (Út, 13. 6. 2006 - 16:06)
respect: To není tak úplně pravda, i pro chlapy je důležitá láska a pro ženské sex. Já bych rok čekat nevydržela, ale na druhé straně bych také nešla s někým do postele po týdnu nebo dokonce hned první večer. Ideální doba je podle mě tak dva měsíce. Myslím, že většina lidí to má podobně jako my, tedy jako že by nevydrželi čekat rok, to je moc dlouhá doba.
Jakub (Út, 11. 7. 2006 - 18:07)
Člověk, který napsal tenhle článek musí být naprostý primitiv. Lidská (v tomhle případě mužská převážně) hloupost je nekonečná. Nebojím se meteoritů, ale bojím se toho, že lidé vymřou na blbost.
Jakub (Út, 11. 7. 2006 - 18:07)
Člověk, který napsal tenhle článek musí být naprostý primitiv. Lidská (v tomhle případě mužská převážně) hloupost je nekonečná. Nebojím se meteoritů, ale bojím se toho, že lidé vymřou na blbost.
xxx (Po, 24. 7. 2006 - 19:07)
asi to bude pravda respecte,mám dva syny a když je poslouchám ,/UŽ TAKY POTŘEBUJU ŽENSKOU/ a určitě jsou kluci normální tak jsem ráda ,že mají každý kámošku,do té doby ,než je našli to s nima nebylo k vydržení
Soňa (Čt, 24. 8. 2006 - 14:08)
no abych se necítila blbě...po pěti dnech jsem neodolala...je to snad špatně???proboha, ty pitomý konvence!
wojto (Po, 28. 8. 2006 - 10:08)
asi tak,myslim,ze vstah nemoze fungovat bez sexu,ale je mozne ze sa mylim
Peter (Po, 28. 8. 2006 - 15:08)
Ja teda neviem, ale zeny nemaju proste taku obycajnu zivocisnu chut na sex a na milovanie hocikedy? Vam sa zeny nikdy nestane, ze ten chtic na vas pride a ked mate po ruke sympatickeho kolegu, tak co vam brani, aby ste mu povedali, "pod odskocime si na chvilku" (... do archivu, do skladu, do kuchynky, do kopirovne, do satnika .... proste niekam) ????
Lucka (Po, 28. 8. 2006 - 16:08)
Měla jsem opačný problém......chodila jsem s klukem a jeho sex skoro nezajímal. Užíralo mě to, stále jsem přemýšlela v čem je chyba, samozřejmě jsem jí hledala u sebe, ale bylo to jinak. Nakonec se ukázalo, že měl strach. Měl strach říct, že se se mnou chce milovat. Vztaj už skončil i když z jiného důvodu, ale dodnes se sama divím tomu, že jsem to tak dlouho zvládla.
Marki (Út, 29. 8. 2006 - 09:08)
nevím nevím. Ale asi je rozdíl spát s někým poprvé, nebo spát poprvé s někým novým, co? Poprvé jsme na to vlítli po čtyřech měsících, a za dva týdny neto jsme se rozešli.....se současným přítelem jsme to mělai za sebou na třetí schůzce, a jsme spolu přes rok.
Reklama