Sedm způsobů, jak i ženy mohou prožít klidné a radostné Vánoce

Vánoce jsou skoro tu. S blížícím se Štědrým dnem se ale krátí i čas na dokonalou vánoční přípravu. Valí se na nás lavina povinností a starostí, aby vše vonělo a fungovalo, aby nikomu nic nechybělo? Letos ale raději jinak. Radost přeci můžete mít i z maličkostí a dokonalost není známkou úspěchu. Zpomalte, na chvilku se zastavte a zkuste si Vánoce užít bez zbytečných obav. Inspirací vám může být alespoň jeden ze sedmi vyzkoušených způsobů, jak si Vánoce a sváteční dny doslova i obrazně vychutnat.

Jděte se projít a nasajte atmosféru
Snažíte se všechno stíhat a najednou zjistíte, že vlastně ještě nebyla chvilka času zastavit se a skutečně se nadechnout Vánoc? Udělejte to a dopřejte si luxus samoty. Cestou z práce se na chvilku zatoulejte vánočním městem. Navštivte vánoční trhy anebo se jen procházejte ulicemi města. Uhrane vás svým klidem, zdobením, jemnými vánočními světly i běžným ruchem. Načerpejte klid a srovnejte si v hlavě, jak to všechno letos proběhne. Poradíme vám, to jediné důležité je být spolu s těmi, které máte rádi. Můžete společně vyrazit do ztichlé zimní přírody -lesa či parku.

Nemusíte všechno zvládnout sama
Proč chceme, aby byly vánoční svátky perfektní? Především kvůli dětem, ale tak trošku i proto, že všichni ostatní je určitě perfektní mít budou. Kdepak, udělejte si je takové, abyste si je užili vy. Jednoduchý tip. Nemusíte všechno zvládnout sama. Zapojte do příprav celou rodinu, ať už je to poslední dozdobování interiéru, nebo obalování řízků... Možná vše trochu potrvá, ale bude to i čas, který strávíte společně s rodinou, a o tom by Vánoce měly být.  

Naplánujte trochu jiné vánoční dopoledne
Přestaňte trvat na naleštěných příborech a tuctu fotografií vánočního kapra ve vaně a na talíři. Vyrazte třeba s rodinou ozdobit stromeček do lesa pro zvířátka. Děti i partner  nakonec víc ocení vánoční pohodu než dokonale lesknoucí podlahu. Ve vzduchu musí být radost. Večer už stačí jen usmažit řízky či cokoliv jiného, co máte rádi a co vám navodí slavnostní atmosféru a ztlumit osvětlení.

K Vánocům patří pohádky
Pamatujete si, kdy jste naposled měli volnou chvíli a sedli jste si s dětmi alespoň k jedné pohádce? No a kdy jindy než právě o Vánocích?

Nejste cukrárna ani pekárna
Vůně vanilkových rohlíčků, které provoní celý dům, nesmí vánočním svátkům chybět. Ale upřímně, potřebujete mít dvacet druhů cukroví a od každého čtyři plechy? Navíc, také si tak dlouho s kamarádkou říkáte, že se rozhodně musíte potkat? A co hůř, ještě jste si slíbily, že to do Vánoc určitě stihnete? Zavolejte jí, zjistíte, že válčí s podobnými problémy a její byt cukrovím také ještě úplně nevoní. Pozvěte ji i její ratolesti k sobě, byt rozvoňte horkým punčem a dejte se do pečení. Spojte příjemné s užitečným. a pokud se vám do peční nechce či nestíháte, tak se též nic neděje. Buď si můžete cukroví koupit nebo si místo cukroví dopřát sušené ovoce, ořísky a smeínaka obalovanáv čokoládě, nalámané kousky kvalitní čokolády...

Nachlazení není konec světa
Pokud vánoční náladu překazí rýma nebo kašel, nezoufejte. Netrapte se hned černými scénáři a postavte se nachlazení čelem. Uvařte pořádný zázvorový čaj s medem, zkuste odpočívat a hlavně nepanikařte, že nic nestihnete. Aby se tělo s nachlazením popralo, potřebujete být i v psychické pohodě.  Pomoci vám  mohou i doplňky stravy s vitamínem C, lichořeřišnicí, oregánovým olejem, echinaceou či přírodní postupy k posílení imunity - silná protivirová polévka či protivirový čaj.

Dopřejte si, ale nepřehánějte to
Tvrdošíjně si odpírat cukroví a svařák je nesmysl. Není nic špatného také si trošku dopřát. Je to snazší než čelit pozdějším výčitkám při každém „provinění“. Zvolte kompromis a mějte svoje zdraví a životní styl pod kontrolou i o Vánocích. Procházky v přírodě, pobyt na horách či tanec na Silvestra nejlepě dokáží spálit nabrané kalorie.

Autor: mk

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (7)

 • Obrázek uživatele David
  David (anonym)

  Už se to za chvíli pomalu začne schylovat k vánocům a já bych letos chtěl být opravdu připravený. Potřeboval bych vymyslet nějaké hračky pro kluky ve věku 8 a 10 let. Máte nějaké nápady? Na co bych se mohl podívat a pomalu začít nakupovat?

  Srp 10, 2022
 • Obrázek uživatele Terezka
  Terezka (anonym)

  Záleží jakou máte třeba cenovou představu a co kluky tak normálně baví? Já jsem třeba teď měla úspěch u syna v podobném věku, když jsem mu koupila magnetické kuličky, se kterými si teda hraje často.

  Srp 10, 2022
 • Obrázek uživatele David
  David (anonym)

  Ty magnetické kuličky co to je? Objednávala jste to někde nebo se to dá koupit někde osobně? Spíš mi jde o to, jestli to můžu někde vidět?

  Srp 13, 2022
 • Obrázek uživatele Terezka
  Terezka (anonym)

  Kupovala jsem je z obchodu nc.cz, stačí si jejich stránky otevřít a najít si magnetické kuličky neocube. Po tom co jsem je objednala jsem je pak už měla doma rychle. Není to nic drahého a jako takový menší dárek je to super.

  Srp 18, 2022
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Ano už se blíží

  Srp 19, 2022
 • Obrázek uživatele Veronika
  Veronika (anonym)

  8. způsob - dát si rodinný dárek - odlet na dovolenou do teplých krajin - ženy mají radostné vánoce bez starostí

  Srp 19, 2022

Přidat komentář

Reklama

Reklama