Reklama

Výukové materiály, workshopy a učitelé pro ukrajinské děti

Děti jsou vždy nevinné oběti války. Vzniká mnoho platforem v ČR i mezinárodně, které se snaží dětem zajistit výuku i rozptýlení. Pokud znáte nějaké ukrajinské rodiny s dětmi či ukrajinské učitele, upozorněte je na tyto aktivity, které jsou v ukrajinském jazyce.

Například na stránce ucitelnice.cz byly vytvořeny výukové materiály od českých učitelů pro ukrajinské děti.

Materiály ze stránky ucitelnice.cz mohou sloužit:

- pro české učitele, kterým přijdou do třídy ukrajinské děti

Reklama

- pro ukrajinské učitele, kteří budou učit ve speciálně zřízených třídách pro ukrajinské děti

- vychovatelů a asistentům, kteří budou trávit čas s ukrajinskými dětmi v různých zařízeních

- široké veřejnosti, která bude ukrajinským dětem pomáhat

background:white">Všechny materiály obsahují jednoduchý popis v češtině i ukrajinštině. Materiály jsou přeloženy nebo zkontrolovány rodilými mluvčími.  Postupně budou doplňovány.

 

Mezinárodní platforma pro ukrajinské učitele a vychovatele:

Ukrajinští učitelé a vychovatelé, kteří v posledních dnech opustili Ukrajinu, zde mohou uvést město svého pobytu, aby pro ně byla nalezena práce. Jsou zde nalézány dočasné vzdělávání nebo volnočasové aktivity pro ukrajinské děti na evropských školách. Platforma se snaží o sjednocení a zavedení vzdělávacího procesu pro ukrajinské děti. Učitelé se také mohou připojit k online příležitostem a sdílet své lekce odkudkoli na světě. Registrace na webu: https://www.eduforsafety.com.ua/

Pokud máte další otázky, můžete napsat Irině Yetskalo na číslo +30939093109 (telegram, watsap, viber) - "Ukrajinci odešli ve velkém počtu ze své domoviny do míst, kde je jiná kultura a jazyk. Je to velké riziko ztráty identity. Mým cílem je zabránit tomu, aby se to nestalo. Proto potřebujeme ukrajinské učitele v zahraničí. S kolegy pořádáme online i offline výuku."

 

Pořádání workshopů pro ukrajinské děti

Jedná se o iniciativu občanské společnosti organizovat workshopy, které mohou ukrajinské děti navštěvovat v těchto těžkých časech. Cílem je nejen mluvit o tématech, jako je historie, příroda, ale také poskytnout prostor dětem a jejich rodinám, aby mohly sdílet své pocity, získat emocionální podporu a sdílet empatii. Máte-li zájem o zprostředkování workshopu, vyplňte prosím následující formulář a v následujících dnech budete kontaktováni. Workshops for Ukrainian children (google.com) Kontakt: Charlie Moreno-Romero [email protected]

 

Ministerstvo školství ČR vytvořilo web pro pomoc při začlenování ukrajinských dětí do našich školních zařízení

https://www.edu.cz/ukrajina/%d0%b4%d0%bb%d1%8f-%d1%83%d0%ba%d1%80%d0%b0%... - kde jsou ke stažení přihlášky do škol, ukrajinské  rámcové výukové programy, ukrajinské učebnice pro základní školy i online vyučování s ukrajinskými učiteli.

MK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama

Komentáře

Reklama