Reklama

Smysl života

Žijeme ve společnosti nadbytku, jsme zpracovávání masmedii, zahlcováni reklamami, žijeme ve věku tabletek, které by měly všechno vyřešit - od rýmy až po depresi. Nechceme-li zahynout na přesycení těmito podněty, musíme si začít vybírat, co budeme vnímat a co budeme ignorovat, co je a není podstatné, co se dá zodpovědět a co ne, co má smysl a co nemá.Je nesmírně důležité si čas od času položit otázku: Na čem vlastně opravdu záleží?

Velkým neduhem doby je bezcílnost, nuda a ztráta smyslu, ztráta víry v cokoliv. Prosperují erotické časopisy, sex shopy, akční filmy nacházejí stále více diváků, narůstá brutalita. Lidé se více obracejí na psychiatry, nevěří, zda naleznou smysl života nebo pochybují o svém životě. Někteří se na psychiatra neobracejí, ale utápějí svou "bezsmyslnost " v alkoholu, nebo koketují s drogami a chtějí si jen "užít " . Zde v opojení na chvíli zapomenou, ale neuniknou. Svět, který se jevil bezesmyslným, se stane, aspoň na chvíli, obrovsky smyslově plný. Slovy jednoho nemocného:
"Droga mně nahrazuje ty podněty a vzruchy, které mi chybí. Jsem pak svěží, baví mně si vymýšlet, jsem živější....necítím vyčerpanost...nemusím jíst třeba 3 dny... " Ale vlastně ve skutečnosti to není žádný smysl ale pouze pocit smyslu. Je to chemické ovlivnění mozku pomocí "techniky" drogy, alkoholu nebo léku. Malé děti se rády točí dokolečka, dokud se jim nezačne točit hlava. Tančící derviši Středního východu se dostávají do extáze stejným způsobem. Podobná extáze nebo řekněme vytržení se jistě dostaví , když horolezec pokoří vysokou horu. Taky se tím vlastně dostane mimo běžnou realitu a "šeď života". Jsou mezi nimi i někteří, kteří to dokážou bez kyslíkového přístroje.

"Když ale já vylezu někam, kam vystoupal zároveň i někdo jiný, jenomže s kyslíkovou maskou na nose, málokdo vidí mezi námi rozdíl. Na vrcholu jsme vlastně byli oba. Jenomže já tam byla bez dopingu."
Soňa Vomáčková, první žena, co pokořila Lhoce - 8516m

Jakákoliv aktivita, která mění způsob, jak vnímáme realitu, nám působí radost, a tento fakt je důvodem pro přitažlivost drog " rozšiřujících vědomí " , a to všeho druhu, od magických hub přes alkohol až k současné Pandořině skříňce halucinogenních chemikálií.( Pandora byla v řecké mytologii první žena, kterou stvořil na Diův příkaz Hefaistos jako trest lidstvu za to, že Prometheus přinesl lidem ukradený oheň z Olympu. Když Pandora odklopila ze zvědavosti skříňku, která ukrývala různé strasti, tak se zlo rozlétlo mezi lidi, kteří byli až do té doby šťastní. Uvnitř skříňky zůstala jen naděje ). Jenže vědomí použitím drog být rozšířeno nemůže. Dokážeme nejvýš zamíchat jeho obsah, což nám dá pocit, že jsme ho nějakým způsobem rozšířili. Za většinu uměle navozených změn však platíme tím, že ztrácíme kontrolu právě nad tím vědomím, které jsme si chtěli rozšířit.Toto však skrývá velké riziko. Byly prováděny pokusy na krysách, kdy do jejich spodní části mezimozku byly zavedeny elektrody a když tato část mozku byla podrážděna, pak prožívala zvířata uspokojení pudu potravy nebo sexuální orgasmus. Pak se krysy naučily samy stisknout tlačítko a tak se ukájely až padesáttisíckrát!!za den. Když jim pak byla nabídnuta skutečná potrava, nestaraly se o ni. Nezajímal je ani jejich partner - krysí sameček. Člověk ale přeci není krysa! V tom vidím riziko drog a "falešných pocitů smyslu života ", kdy tento život je prožíván mimo vlastní skutečný svět, mimo realitu. Připomíná mi to teď rozšiřující se počítačovou "virtuální realitu" nebo hráčství- gamblerství, kdy je člověk strháván do "jiného světa" mimo skutečný svět, do imaginárního světa, kde chybí přirozené podněty a stimuly.

Mám mezi svými nemocnými skupinu pacientů, kteří vnímají "pocit prázdnoty ve svém životě ", pocit "životní nenaplněnosti ". Jejich slovník je dost podobný a věty, které vyslovují jsou si dost často podobné, i když se mezi sebou vůbec neznají. Pokud takového nemocného zevšeobecním, pak říká:
"Nemám pocit uspokojení ze své práce, mám všechno, o čem bych mohl snít, rozhoduji si o své práci, jsem nezávislý na penězích, vydělám jich dost, mám auto, chalupu, byt, ale nemám z toho uspokojení. Řídím sebe i lidi pode mnou, mám dost moci, ale jaký to má smysl? Pociťuji nudu, vyčerpanost ve všech možných životních situacích (ať jsou to city, práce, zábava, sex). Nestrádám, mohu si dopřát vše, o čem se jiným může jen zdát, ale mně to připadá jako minus, mně nic nemotivuje. Kdybych se dokázal probrat z té letargie, flegmatičnosti, nudy. Kdybych se dokázal něčím nadchnout, něco obdivovat, po něčem toužit."
Takové "existencionální vakuum" se šíří stále více. Když australský domorodec mine svůj cíl (svoji kořist), pak se mu jeho bumerang vrátí a jde na lov znovu. Když takto nemocný člověk mine svůj cíl (nemá smysl), pak se mu to jako bumerang vrátí třeba v té formě, že se začne zabývat sám sebou, zaměstnává se sám sebou, rozpitvává se. Tato interpretace sebe sama některého nemocného může přivést k psychoanalyse, která se pak mnohdy stane jeho jediným životním smyslem, jak absurdní. Pohled sama na sebe nemusí být vždy ten správný. Můžeme třeba žít i smysluplný život, jen to tak z našeho pohledu nevidíme.

Reklama

"Kilgore Trout kdysi napsal povídku, která byla dialogem mezi dvěma kvasinkami. Pojídaly cukr, dusily se ve vlastních výkalech a diskutovaly při tom o smyslu života. Vzhledem k jejich omezené inteligenci jim nikdy nepřišlo na mysl, že vlastně vyrábějí šampaňské ."
Kurt Vonegut JR , Snídaně šampiónů

Podobně je tomu se seberealizací, pokud se stane jediným cílem.Někdy bývá snadné nechat se unést svými úspěchy. Pídíme se po chvále a toužíme po uznání druhých, hromadíme svá ocenění až do té míry, že přestáváme chápat, co je vlastně opravdu podstatné. Když se budete ptát lidí, co považují za úspěch, pak při odpovědích bývá kladen důraz na vnější aspekt života: - vydělat hodně peněz ( making a lot of money)- vyhrát ve sportce - být povýšen v práci - být viděn v televizi - být v něčem nejlepší - docílit uznání u jiných lidí - vyhrát sportovní či jiný závod.... Nejedná se však o ty nejdůležitější druhy úspěchů. Mít svou fotografii v místních novinách je sice milý úspěch, ale není tak smysluplný, jako když se naučíte zachovávat klid tváří v tvář nepřízni osudu.

"Já za svoje nejsmyslnější úspěchy považuji ty, co pramení ze mne: Jsem laskavý na sebe a na druhé? Reaguji přehnaně na určité situace nebo dokážu zůstat klidný a soustředěný? Lpím na svém vzteku nebo se dokážu od něj oprostit a mohu klidně pokračovat dál? Jsem tvrdohlavý? Umím odpouštět? Místo, abyste se nechali cele pohltit výlučně vnějšími úspěchy, snažte se klást důraz na to, na čem opravdu záleží. Když změníte svou definici toho, co to znamená dosahovat skutečně smysluplných úspěchů, pomůže vám to nesejít z cesty k pokojnějšímu a vyrovnanějšímu životu." PhDr.R.Carlson

Pokračování na stránkách Konstituční homeopatie.

Autor: MUDr. Miroslav Ilgner

Reklama

Komentáře

Monika (Ne, 30. 7. 2006 - 20:07)
Je mi 39 let, jsem bezdětná a těsně před rozvodem. Bydlím v bytě 60m v Praze 1, začala jsem po 12-ti letech chodit do práce, mám kočku a nevím proč a k čemu jsem na světě. byt si budu kupovat do osobního vlastnictví, takže jsem v práci pořád, ale to není problém. Mám pocit, že to nikam nevede, no dobře jedna ženská bude mít kde bydlet a co? K čemu? Nedokážu se vrovnat se samotou, nikdy jsem nežila sama a nenávidím příchod domů, do prázdného bytu. Nějak se mi nechce už žít.
Návštěvník (Ne, 30. 7. 2006 - 20:07)
ja taky nesnesu byt sma zkus zajit k sychyatrovi ten ti pomuze
Magdaléna (Ne, 30. 7. 2006 - 22:07)
No spíš k psycholožce.Ta s tebou rozebere tvůj problém,tvé pocity.Řekne ti myšlenky,nad kterými jsi třeba ani nepřemýšlela.Mi pomohla.
Magdaléna (Ne, 30. 7. 2006 - 23:07)
Velice vtipné.
Zuza (Ne, 13. 8. 2006 - 12:08)
Ahoj Moni, nic si z toho nedělej a zkus si to začít užívat, že jsi sama. Máš aspoň práci, ve které si s lidma? Třeba si zkus pořídit ještě nějaké zvířátko. Já jsem byla rok bez přítele protože byl v zahraničí. Ze začátku jsem pořád brečela a myslela, že to nevydržím. Pak jsem si to ale začla užívat. Musíš se naučit být sama sebou.

Teď už jsem s ním a veř, že někdy bych se zase vrátila zpátky, i když ho mám ráda.

Smysl života je v tom, aby sis ho udělala takový jaký chceš.
Elen (Pá, 5. 1. 2007 - 11:01)
Moni, možná už to není aktuální, ale zkus přijít na to, co ti na samotě vadí. Zkus to vyřešit v sobě, ne vnějšími věcmi; to není trvalé:)
xxx (Pá, 5. 1. 2007 - 12:01)
smysl zivota je v tom, aby clovek na svete k necemu byl. aby neco dobreho dokazal nebo vykonal. pomahej druhym a budes stastna
Návštěvník (Pá, 12. 1. 2007 - 17:01)
Tenhle doktor není pro mě- ať se snažím jak chci, nemám bydlení, chatu, nic
22.2.2007 14:39 Eva (So, 24. 2. 2007 - 14:02)
Tak s tím bumerangem to sedí.
To je řečeno zcela a úplně na míru.
Člověk by sám nevěřil, že by něco takového mohla být pravda,ale je, stala jsem se její
součástí.Dva roky jsem se zaobírala sama sebou,ale nic hezkého a příjemného to nebylo.
Marlen (Pá, 2. 3. 2007 - 02:03)
jsou to jen slova, pravda je ve vas->vypnete televizi. zatahnete okna->poznejte "Boha"
:)
Návštěvník (Pá, 2. 3. 2007 - 11:03)
Co se tyče smyslu života,tak je to podobné jako se složitým strojem, jedině konstruktér přesně ví jak stroj funguje k jakému účelu ho můžeme používat a poskytnout spravný návod na použití. Pododné je to i v případě člověk, jedině Stvořitel může nám poskytnout spravnou odpověď na otazku, co je smyslem života, kdo jsme a kam směřujeme, evoluce o tom nic neřekne. A Stvořitel skutečně odpovídá ve svém slově, v Bibli. Tam najdeme odpověď na všechny tyto otázky, jen třeba Bibli důkladně studovat a tak můžeme poznat jaký byl původní záměr Stvořitele s člověkem a jak ho uskuteční.
lenka (Pá, 2. 3. 2007 - 16:03)
Kdyz clovek prijme Boha,prestane se trapit pozemskymi zakonitostmi,protoze zivot je jen na chvili pujceny telesny dar-pote odchazime na onen svet!Ale jeste pred tim je dulezite se chovat tak,abychom tam nalezli mir a klid.Buh je preveliky.Smysl zivota je nam utajen!
(Pá, 30. 3. 2007 - 23:03)
Kámoš má tedka velmi těžké období,jeho brácha se mu podřezal a zapil prášky alkoholem ještě do toho no tedka jeho brácha je v nemocnici a kámoš dělá jako pominutej už se i z toho pořezal.Prostě je asi v šoku no samozřejmě mu chci nějak pomoct,nevíte jak???
(Pá, 30. 3. 2007 - 23:03)
Kámoš má tedka velmi těžké období,jeho brácha se mu podřezal a zapil prášky alkoholem ještě do toho ,no tedka jeho brácha je v nemocnici a kámoš dělá jako pominutej už se i z toho pořezal.Prostě je asi v šoku no samozřejmě mu chci nějak pomoct,nevíte jak???
icesweeper"seznam.cz (Ne, 27. 5. 2007 - 23:05)
jsou drogy, u kterych bylo prokazano "rozsireni vedomi". Takze doktorka - o zdravi a krase...
Návštěvník (Po, 28. 5. 2007 - 08:05)
Ano, lidé věřící to mají v životě jednodušší, protože mají svou berličku, která jim pomáhá projít úskalími života. Ale který Bůh je ten správný? A pokud jsem nevěřící, není lepší hledat podstatu problému (nebo i Boha) v sobě? Máš - nebo budeš mít - byt, máš práci, tudíž nejsi bezdomovec, patříš mezi ty šťastnější. Pokus se tedy obohatit svůj život, jsi sama, fajn, nemusíš se o nikoho starat, máš čas pro sebe, věnuj se svým zálibám. Co bys chtěla v životě ještě dokázat nebo prožít? Můžeš cestovat, malovat, tančit, studovat, je tolik lidských činností, co by stály za to do konce života vyzkoušet, ale náš život je tak moc krátký... vyznač si cíle a zvol si cestu, sama uvidíš, že samotná ženská nikdy není zbytečná, že tak, jak je bohatá její osobnost, tak obohacuje i společnost, ve které žije. Ps.: moje přítelkyně pletla ponožky pro děti z dětského domova. Takové ty nádherné barevné ze zbytků vlny, a teploučké... ty děti z nich měly hroznou radost, ostatně já taky, když došlo i na mě ;-))).
Béda (Út, 26. 6. 2007 - 22:06)
Zeptal se lesa: "Jak žít?" - "Žít!", ozvěna v srdci... Jeden moudrý člověk kdysi říkal: "Člověk vidí život jako problém, který je potřeba vyřešit, a to je ta největší iluze moderního člověka a jeho analytické mysli". Odpověď nikdy nenajdeš mimo sebe, protože kořen problému leží v mysli. "V nemyšlení spočívá krása stromů".
Ditka. (So, 30. 6. 2007 - 13:06)
Bez lásky nemá život smysl.Hledám jí už 20 let.
Pavel_15 (Po, 3. 9. 2007 - 12:09)
Bůh v Bibli popisuje smysl života takto:

"`Miluj Hospodina, Boha svého, z celého svého srdce, celou svou duší, celou svou silou a celou svou myslí´ a `miluj svého bližního jako sám sebe´."


a to prázdný místo v člověku fakt nejde ničim jinym zaplnit než vztahem s Bohem.

On udělal první krok, aby s náma (hříšný lidi) mohl mít vztah - ospravedlnil nás tím, že zaplatil za naše hříchy - dal Ježíše Krista, svýho syna. Kdo tomu uvěří, bude žít - a nejen věčně po smrti, ale najde život i tady na zemi.

víc se dozvíte v Bibli.

nedejte na pověry, povdačky a trapný tradice. Jsou i církve a sbory, kde opravdu učí to, co je v Bibli. Hledejte a najdete.
důvěrnice (Po, 3. 9. 2007 - 20:09)
ser na bibli, to sou kecy, vem kolegyně z práce někam na dobrý jídlo a pití a pořádně se spolu zasmějte, třeba zrovna někoho potkáš.
Návštěvník (Út, 2. 10. 2007 - 22:10)
Ten se dávno vypařil...
Co přetrvalo?Vydělávej prachy,abys je do konce měsíce zase stačil utratit,nebo tomu věnoval tolik času a energie,abys už pak neměl čas a chuť je utrácet.
Mno (Út, 2. 10. 2007 - 23:10)
Mno
Byl jsem také ženatý, makal jsem dvanáct hodin denně aby žena měla vše nač si jen vzpomněla. Vlastní autíčko, chaloupku na víkendy, dovolené a já nevím co. Stala se z ní typická rozmlsaná panička, po pětadvaceti letech si našla mladšího milence a samozřejmě se slušným finančním vyrovnáním, aby ani v budoucnu netrpěla nedostatkem s ním odešla.
Mohu-li být upřímný, jsem jí dnes vděčný, otevřel se mi nový svět, dělám si co chci, kdy chci, nemusím nic vysvětlovat a řešit její problémy. Dovolenou si trávím podle sebe a ne podle toho, kde byla nebo naopak nebyly její kolegyně. Našel jsem smysl života, už nejsem něčím blbečkem, jsem svým pánem, jsem šťastný.
katka (Ne, 28. 10. 2007 - 18:10)
pro mě je smyslem života vlastní spokojenost. Takové ty fráze jako "zanechat tu něco pro budoucí generace, vychovat děti"- k čemu mi to po smrti bude? Chci být v životě spokojená, nepočítat každou korunu, dobře bydlet, mít stálé zaměstnání, partu dobrých přátel, moct si dovolit pěkné dovolené... Když to přijde, možná i ty děti budou, ale jen proto, že to přinese uspokojení mě, že to utiší ty tzv. biologické hodiny, ale ne kvůli tomu, abych si řekla- musím tady po sobě ěnco nechat, tak holt porodím pár dětí.
Podle mě smysl života nemusíte nějak filozoficky hledat, stačí se zamyslet, co chcete. A i to je občas docela makačka na hlavu:-) Podle mě nejhorší je, vplout do stereotypu a nechat se unášet během událostí. Mít pocit, že to přece není to co chci, ale nedokázat definovat, co chci. V takovém případě to chce se zastavit, přehodnotit svůj život, odbourat to, co člověku sice tak nějak vadí, ale dělá to už ze zvyku- platí o práci, i o vztazích.
Doufám, že to jde pochopit. K příspěvku nade mnou (Mno)- to je přesně to o čem mluvím, ten stereotyp kde člověk nespokojeně žije a pak si to uvědomí až dost pozdě. Byl jsi vpodstatě otrokem svojí ženy, jen tě využívala. Kdybys makal na svoje sny, to auto, dovolené, chata, by byly tvoje přání, tak se víc práce dá skousnout, ale pokud ne, nemá to cenu.
aldi (Ne, 28. 10. 2007 - 20:10)
To Katka: Smyslem života ale může být i uskutečňování a plnění přání druhých, dělání radosti lidem kolem sebe. Děti nebudu mít proto,aby po mě zde něco zůstalo, ale proto, aby zde vychovala takové lidské bytosti, které povedou svůj život tak, aby se tehle zkažený prohnilý svět měnil k lepšímu. To je můj smysl života, vyšší a hlubší než hezké dovolené a drahá auta, vnitřní smysl. Tím, že jsme dostali šanci na život, bychom se za ní měli nějak nečím odplatit a pro mě byla vždy myšlenka na druhé bližší než myšlenka na sebe sama.
Ale to je volba každého z nás.
Věra (Ne, 28. 10. 2007 - 21:10)
Aldi plně s tebou souhlasím to je taky můj smysl života chodím cvičit předcvičuji a známá se mě ptala co za to beru když jsem ji řekla , že nic , že to dělám pro radost druhým i sobě tak mi řekla no to bych nedělala každý máme svůj náhled tak se mějte hezky
norwi (Út, 25. 12. 2007 - 23:12)
rekl byhc ze patrim presne mezi lidi jez jsou popisovani, a cil jde urcit, ale je zafixovano vedmomi ze ho nelze dosahnout. Potom nelze se zastavit a urcit novy smer, protoze se zda nedosazitelny nebo je to cil ostatnich lidi.
norwi (Út, 25. 12. 2007 - 23:12)
rekl byhc ze patrim presne mezi lidi jez jsou popisovani, a cil jde urcit, ale je zafixovano vedmomi ze ho nelze dosahnout. Potom nelze se zastavit a urcit novy smer, protoze se zda nedosazitelny nebo je to cil ostatnich lidi.
Johnny_Cmoud (Po, 18. 2. 2008 - 11:02)
To katka, aldi, Věra
Jestli se tu ještě někdy ukážete, rád bych naše názory trochu zkonfrontoval, dal hlavy dohromady...
Přečtěte si prosím v tomhle pořadí vaše příspěvky. Katka hezky nepokrytě a upřímně nastínila svoje fyziologické hodnoty, nejspíš je mladá, na úvahy o dětech má ještě čas... Věra ráda pomáhá druhým. Jenže je tu jeden fakt, a sice, že obě chcete směřovat k vlastní spokojenosti. Tím nikoho nechci nijak setřít, myslím si, že žijeme jen sami ve vlastním těle a tak přirozeně nakonec sami zhodnotíme, jestli to, co jsme udělali, bylo správně. Jak řekl Albert Camus: "Lidské štěstí spočívá v radostech z vlastní povahy."
Nemůžeme prožívat štěstí někoho jiného, prožijem ho sami. Aldi možná správně řekla, že když budeme umírat, na to, co krásného jsme prožili, budeme vzpomínat s nostalgií i smutkem, ale můžem vidět, že děti, co tu po nás zůstaly, jsou v generaci, která je opět blíž pochopení, že když si živočichové navzájem budou pomáhat, můžou to nakonec udělat i pro své vlastní sobecké dobro, páč ušetří neskutečně obrovskou spoustu energie... ale to už je na další úvahu.
Mara (St, 1. 10. 2008 - 01:10)
Prošli jsme předlouhým vývojem,ale proč,k čemu?Neexistuje-li možnost myšlenkové gradace,proč existovat?
Za 1,2 miliardy let bude povrch Slunce o 150 stupňů teplejší a o 10% svítivější,já si nemyslím,že by Hominidé,ani složitější živočišné druhy dožily tohoto okamžiku,tím nesmyslnější mi přijde v poměrech vesmírných tato krátká epizoda životních,většinou omylů,tvorů zvaných pozemšťané.
Natura (St, 1. 10. 2008 - 06:10)
Smysl života je prostě žít. Poznávat, chápat, prožívat.
Někdo by se cítil šťastný, teprve když všichni okolo jsou šťastní. Ale funguje to právě naopk.
JÁ musím být šťastná, a pak možná nakazím ostatní (tím, že jim budu zrcadlem jejich vlastní schopnosti se radovat jen pro bytí samo). Teprve až sebe milujeme, můžeme milovat skutečně druhé. teprve až sebe přijmeme, můžeme přijmout druhé.
Základní pocit nešťastnosti v životě je neláska sama k sobě. Sebe mít bez výhrad rád je totiž to úplně nejtěžší.
Gabriel (St, 1. 10. 2008 - 11:10)
Celkem zajimava diskuze a nazory oproti ostatnim diskuzim zde. Dlouho jsem na techto forech nebyl, ale tohle je asi zatim nejzajimavejsi. Piste, zajima me to.
marek (St, 1. 10. 2008 - 12:10)
Postavil jsem dům,zasadil strom,zplodil syna i dceru,nakoupil drahé vozy,práce super,finančně rozhodně nestrádáme-dovolená USA apod.Ale ztratil jsem taky už smysl.Není co vymýšlet.Je to už stereotyp.Už se člověk na nic netěší,když si může cokoliv dovolit.Máte někdo taky takový problém??Moc by mě to zajímalo.Dík
Karamelka (St, 1. 10. 2008 - 12:10)
Marku - trocha nepohody je k životu moc dobrá. Jinak je to nuda . Já jsem začala studovat, na stará kolena, a moc mě to baví. Nemám už potřebu chodit super ohozená, jezdit autem a už vůbec ne lítat na dovolené a válet se u moře a pít drinky. Dělám výtvarničinu a pohltilo mě to tak, že jsem fakt moc šťastná, ten pocit je prostě nepopsatelný. Je třeba něco tvořit.
jana (St, 1. 10. 2008 - 12:10)
Marku to je mi te lito,ale nemusis preci pachtit po nejake dokonalosti,tu uz jak pises, v zivote mas...Pokud milujes zenu a deti,tak to je asi ten smysl byt spokojeny.Pro hodne lidi asi Tvuj problem bude k nepochopeni,pripada mi to,jako nejaka depka a marnotratnost co citi herci,celebrita:-D:-Dzlehcuji to,ale preji ti,at Te alespon nejaky maly zablesk stesticka dokaze uspokojit:-D
marek (St, 1. 10. 2008 - 12:10)
Tak jasně,děti jsou štěstí.To ano!Výlety zoo,no-asi pořídit koně.
Gabriel (St, 1. 10. 2008 - 13:10)
Pro Marka-a co zkusit neco udelat pro druhe a pak se podivat na vysledek? Nemam na mysli nejblizsi rodinu.
:-) (St, 1. 10. 2008 - 13:10)
Jasně, Marku, koníček nebo Kůň - budeš se o něj muset denně starat. Na vymýšlení, že už vše máš a nebaví tě to, nebudeš mít čas.:-)
marek (St, 1. 10. 2008 - 13:10)
Asi jo.
jana (St, 1. 10. 2008 - 13:10)
Ty jsi blazinek Marku:-Dja si myslim,ze preci jen nejsi uplne spokojeny,mas vsechno hmotne co si muzes prat,ale chybi Ti neco jineho:-D...nevim,mozna se mylim,ale jsi vnitrne asi otupely...mas perfektni manzelku a mozna Ti chybi neco neperfektniho:-Djojo,chlapi,nevi co chteji:-D
marek (St, 1. 10. 2008 - 13:10)
Jani,máš pravdu,ale co? Když to nevím sám.....
marek (St, 1. 10. 2008 - 13:10)
Každým rokem aspoň jezdím zdarma dělat vedoucího děckám na jeden tábor.
:-) (St, 1. 10. 2008 - 13:10)
Marku, nevíš, co chceš? - to mívaj spíš ženský.:-)))
Najdi si novou náplň života, nové cíle, ať se nedostaneš tam, co někteří, které znám - Všechno mám, vše si můžu dovolit. Úspěšní muži začnou vyhledávat jinéé ženy, rozpadne se jim rodina (manželka z toho uteče, děti se plácají mezi rodiči). Nakupují rychlejší a rychlejší vozy až zkončí na střeše. V lepším případě se z toho vyhrabou. Alkoholici a závisláci nejsou u lidí, co mají dost peněz a nevědí coby roupama, taky vyjímkou.
Trochu to znám, nemuset hnout prstem, na vše mít lidi, dost peněz, myslet jen na zábavu - přestane to bavit. Někomu to dojde, až když o něco přijde.
Neztrácej svůj žebříček hodnot a najdi si něco smysluplného!
(Tábor pro děti dobrý, ale je to jen jednou do roka.)
jana (St, 1. 10. 2008 - 13:10)
Nevim je li spravne to tady psat...asi mne lidi ukamenuji,ale pripada mi,ze...nene,nejde to:-Dmozna je to pocasim:-D...nebylo by spravne o tom mluvit.Mozna to vis,ale nechces si to pripustit:-Da to je dobre..
jana (St, 1. 10. 2008 - 13:10)
...ten clanek co psal pan ci zena predemnou to vystihnul co jsem mela na mysli:-D
marek (St, 1. 10. 2008 - 13:10)
Tak pochopen.Dík.
jana (St, 1. 10. 2008 - 13:10)
Nedekuj..nemas za co:-D:-Dvsak ja vim sama o cem pisi..ten pocit mne taky uz prepadnul,ziju v Nemecku,mam vse motne co potrebuji i nepotrebuji,ale na rozdil od Tebe nemam moc uspokojeni v manzelstvi...a proto jsem ten pocit smyslu zivota uz nekolikrat taky hledala..ale jsem zenska a mam deti a tak se snazim ten smysl hledat v nich:-D..jojo,zivot je mrska:-Dale neber to tak,ze Te nekdo chtel nabadat k nevere..naopak,spise te odradit,co by z te nespokojenosti mohlo vzniknout...Ju?papa
:-) (St, 1. 10. 2008 - 13:10)
tak nějak :-)
Alenka (St, 1. 10. 2008 - 14:10)
To přejde- nedělej nic, staň se takovým pozorovatelem dění kolem sebe. V životě se to střídá a tys měl asi dost adrenalinovou dobu, ne?
marek (St, 1. 10. 2008 - 14:10)
Tu mám furt.
jana (St, 1. 10. 2008 - 14:10)
:-Djeje,tezky to pripad:-Dnevim co bych poradila...kdyz budes chtit popovidat nejak smyslneji:-D tak se ozvi..janik71"seznam.cz..ja jinak z teto diskuze odchazim..hodne stesti
Reklama