Síla přesvědčení

V dnešní době existuje mnoho poznatků, které dokazují, že přesvědčení ve skutečnosti vytváří naši realitu.

New England Journal of Medicine zveřejnil v roce 2014 studii o tom, že chirurgický zákrok prováděný jen naoko může být stejně účinný jako skutečný.17 Této studie se zúčastnili pacienti, kteří měli jít na operaci kolena kvůli natrženému menisku a silným bolestem. Na operačním sále jim finští chirurgové natržený meniskus sešili, nebo provedli operaci jen naoko. Nařízli postižené místo a pak bez dalšího zásahu řez opět zašili. Pro případ, že by pacient v anestezii něco slyšel nebo rozuměl, lékaři a sestry si podávali nástroje, mluvili tak, jak by se při operaci dalo čekat, a předstírali, že provádějí výkon tak dlouho, jak by za normálních okolností trval. U pacientů, kteří podstoupili skutečnou operaci, a u těch, jejichž chirurgický zákrok byl jen předstíraný, došlo ke stejnému zlepšení!

Kniha dr. Bruče Liptona The Biology of Belief: Unleashing the Power of Consciousness, Matter, and Miracles (Biologie víry: Uvolnění moci podvědomí, hmota a zázraky) vypráví příběh, který prokázal absolutní moc víry. Designérka Janis Schonfeld se zúčastnila klinické studie, která testovala účinnost jednoho antidepresiva.18 Pilulky ji zbavily depresí, jimiž trpěla třicet let, a vyšetření mozku potvrdilo výrazné posílení aktivity čelní kůry mozkové. Janis však následně zjistila, že užívala pouhé placebo, a nikoli skutečný lék. Zlepšení způsobilo její přesvědčení o tom, že jí lék pomůže.

Průkopnický výzkum dr. Liptona dokazuje úžasnou věc, a totiž že vaše mysl mění biologii vašeho těla podle přesvědčení ukrytého v podvědomí. Chemie vašeho těla se řídí podle této dominantní části mozku. Vidíte, proč je tak důležité, aby přesvědčení, jemuž věříte, bylo pro vás dobré?

Zdroj: Amy B. Scher - Uzdrav se sám - Objevte své samoléčebné schopnosti, nakladatelství Eugenika

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související články: 

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele Jarry
  Jarry (anonym)

  Když se poškozené místo, vlivem nervových signálů, dokáže otevřít k nabízené regeneraci, tak přijímá potřebné komponenty i z běžné nabídky organizmu.

  Feb 07, 2017
 • Obrázek uživatele victor5
  victor5

  Chtěl bych být přesvědčen,že tedy nemám tu rakovinu plic,ale nějak to nejde.Ovšem,k našim "lékařům" si budu chodit jen pro léky od bolestí.Rakovina=SMRT.U nás určitě.Nemáme kvalitní doktory.Na srdce ale zase ano.Nejlepší na světě.Ovšem,jeden profesor Pafko,nebo Pavko tu naši medicínu nezachrání.V nemocnicích manažeři a ředitelé kradou i za bílého dne.Jaké šetření?Stačilo by nekrást!!!!!!!!

  Feb 13, 2017
 • Obrázek uživatele victor5
  victor5

  Když se poškozené místo,...Jste skálopevně přesvědčen,že vlivem nervových signálů, dokáže otevřít k nabízené regeneraci, tak přijímá potřebné komponenty i z běžné nabídky organizmu?Jste lékař?U mě v rodině,když někdo chYtil raka,tak ortel smrti.Je potřeba uzákonit ethanázi,nebot co jsem viděl u svých blízkých není k dívání.

  Feb 13, 2017
 • Obrázek uživatele Ja
  Ja (anonym)

  Bych pro euthanasii

  Feb 13, 2017

Přidat komentář

Reklama

Reklama