Reklama

Rozpoznání psychického upíra

Dokonce i když nejsme otupenými vězni vlastních zavřených očí, zpravidla nepoznáme, že jsme se stali obětí upíra, dokud se neocitneme z dosahu přitažlivé sféry jeho vlivu. Až poté, co upír odkráčel, si uvědomíme, že cosi není v pořádku - a dokonce i tehdy jsme jen zřídkakdy schopni identifikovat zdroj tohoto pocitu. Existují dva příznaky, umožňující poznat, že jsme se ocitli v přítomnosti upíra.

První z nich je pocit zahanbující nedokonalosti. Kdykoli pocítíme jakousi nedostatečnost, měli bychom se porozhlédnout, není-li nablízku psychický upír- hlavně proto, abychom si uvědomili, kým v základu jsme (nebo nejsme). Jinak budeme plní obav z naší nedokonalosti, jež nás činí nehodnými života, lásky a prosté lidské úcty. Budeme se trápit obavami, že nejsme dost dobří, štíhlí, elegantní nebo dost sexy, budeme se cítit méněcennými.

Tento pocit je opravdový; ne proto, že bychom snad byli horší, ale proto, že z nás odsál trošku naší životní síly - té složky, která nám umožňuje vnímat naši vlastní krásu, nadání a naši cenu, a nám nyní zůstalo jen tolik, co už nestačí k udržení zdravého sebevědomí. Někdy je upír, který nás vysál, aktivován v jiné osobě, jindy je to upír, kterého si nosíme ve vlastní psýše.

Nedostatečnost můžeme pociťovat jako fyzickou únavu nebo psychické vyčerpání a přestáváme zažívat pocity svěžesti a šťavnatosti, vitality, plného a kypícího a proudícího psychického zdraví. Upírovo hltavé sání proměňuje naši svěží šťavnatost v šedivou seschlost, která je jen jiným způsobem vyjádření pocitu umenšení. Kdykoli zakoušíme tento pocit zahanbující méněcennosti, jsme obětí psychického upíra.

Každý, kdo zakusil tento stav psychické bezkrevnosti, ví, že je krajně nepříjemný. Proto se horečně snažíme doplnit, co jsme ztratili. Jestliže si však nejsme jisti tím, co to vlastně bylo, jsme nejspíš odhodláni doplnit to, co nám schází, jakýmkoli možným způsobem. Touha po opětovném dočerpání je druhým symptomem střetu s psychickým upírem a obvykle je pociťová na jako hlad po získání něčeho navíc.

Reklama

Tento aspekt upířích muk je výstižně zachycen v románu Nosferatu (1979) od Paula Mo netta moderním převyprávění draculovského mýtu. Monette situoval svůj příběh do městečka Wismar, v němž vládnou moudrost a dokonalost. Jedním z prvních náznaků, které dostáváme o Draculově příjezdu, je vzedmutí této hladové touhy:

(Jonathan) dlouze políbil svou ženu, pak jí položil hlavu na své rameno ... jako by mu patřil veškerý čas světa. Rozhlédl se po prostorných pokojích svého rozsáhlého domu ... a pomyslel si: Nic jiného nepotřebuji ... Když bezstarostně procházel rušnými ulicemi, zastavil se u trhovce ... přívětivě ho pozdravil a vybral si kousek pečiva, máčeného ve smetanové polevě a ozdobeného čokoládou ... Dojedl pečivo, zálibně mlaskl a v odrazu, který mu poskytlo okno banky, si urovnal kravatu ... A náhle ucítil v krajině srdeční ostré bodnutí ... zůstal v něm velice podivný pocit. Položil ruku na peněženku, schovanou ve vnitřní kapse kabátu, a s dychtivým zachvěním si pomyslel: musím mít víc. (11-13)

Víc. Nehledě na to, kolik čeho už máme, nikdy toho není dost. Jelikož jsme byli vysáti z toho, co je pro nás opravdu důležité, naše žízeň po čemkoli jiném je bezedná. Cítíme se být hnáni k tomu, abychom konzumovali zboží, zážitky a lidi, jako bychom umírali hlady, jako by tyto náhražky životní síly nějak mohly vyplnit naši prázdnotu.

Přesně o tom zpívá v jedné své písni Madonna, konzumentka oslavované dravosti, ve filmu Dick Tracy z roku 1990. V této písni nám Materialistická dívka vypráví, jak se postupně propracovala z prosté chudoby až k požitkářskému nadbytku. Když tak vyjmenovává své nesčetné hmotné statky, uvažuje nahlas o tom, že publikum pravděpodobně předpokládá, že je se svým bohatstvím spokojena. Zdá se ale, že předpokládáme chybně, a Madonna uvádí náš bláhový předpoklad na pravou míru ujištěním o své neuhasitelné touze po dalším bohatství, lásce a moci. V opravdové ódě na vampyrizmus zdůrazňuje Madonna v každé sloce své písně její jednoznačný titul: "VÍC!"

Určitě není nic špatného na tom mít ambice a dosahovat cílů, ale toužení po víc v Monettovu románu a v Madonnině písni se od prosté lidské touhy zřetelně liší. Nerodí se z limitované ctižádosti, nýbrž z bezedné hanebné lačnosti, která nám signalizuje upírovu přítomnost. Cítíme-li, že musíme vyplnit díru naší zahanbující nedostatečnosti a zároveň nejsme s to artikulovat, co má být mírou onoho dost při jejím naplňování (když jedinou kvantitou, která se zdá být schopná našeho vykoupení, je neurčité víc), potom jsme se stali obětí psychického upíra.

Zdroj: Barbara E. Hort - Nekalé vztahy, nakladatelství Eugenika

Reklama

Komentáře

Filip (Pá, 28. 5. 2004 - 10:05)
Ano, psychicky upir dokaze cloveku (z)nicit zivot.
nejlepe popsane chovani psychickych upiru a obranu proti nim jsem nasel v knize Celestinske proroctvi, ktere se nijak lichotive vyjadruje o tomto fenomenu v tom smyslu, ze psychicti upiri jsme my vsichni. ovsem nekteri jedinci vedome rozviji tuto schopnost a maji opravdu destruktivni vliv na sve okoli. je dobre si uvedomit, ze upiri se snazi, abyste jim venovali pozornost (proud energie), coz vas samozrejme vysava.

Zakladni vzorce vysavani, druhy psych. upiru od nejhorsiho k nejmirnejsimu:

1/ Lituj me, chudacek... clovek, ktery neustale vyklada o vsem moznem, co hrozneho v zivote se mu stalo a jak trpi vic nez vsichni ostatni. Vyvolava ve Vas pocit viny tim, ze vas cini zodpovednymi za jeho utrpeni stylem: "je mi strasne, asi se zabiju, na me uz nezalezi, a az se to stane, bude to tvoje chyba, protoze jsi mi nepomohl" nebo "budu stastna, az ti budes stastny". zneuzivaji lidsky soucit.
nesnazte se jim pomoct, nechteji pomoc, pouze energii.

2/ Zastrasovatel... zakomplexovany nevyrovnany jedinec, ktery se chova hrube a agresivne, budi ve Vas pocit strachu, bojite se ho, tim mu venujete pozornost tj. energii. "venuj mi pozornost nebo ti ublizim".
tento druh cerpa silu pouze z Vaseho strachu. Tento clovek je slaby, uvedomte si, ze jste mnohem silnejsi nez on, prestante hrat roli obeti, spaskne jako balon, (protoze si dovoluje pouze na "slabsi") vestinou pak prejde do dramatu lituj me.

3/ tazatel... kritickymi otazkami napada a podryva Vase sebevedomi, tim, ze znevazuje Vase chovani a dosazene vysledky. vyvolava pocit menecennosti. pozornost ziskava tim,ze se snazite obhajovat. Nerikejte mu veci ze sveho zivota, na kterych Vam zalezi.

4/ rezervovany, pozorovatel... clovek,ktery si setri energii, odpovida jednou vetou, sam od sebe nemluvi, rozhodne skoro nemluvi o sobe. jen se trapne usmiva a mlci, ceka a nuti Vas, abyste ho bavili. nudne typy ve skupine. nejsou ani zabavni.

Dejte si pozor hlavne na lituj me. Tento typ je schopny nosit Vase obleceni a brat bez dovoleni Vase veci, aby mel lepsi kontakt a mohl Vas vysavat i na dalku.

Obrana: upiri vysavaji energii solar plexu (manipura, centrum Vaseho aurickeho stitu) a srdecni cakry (anahata). Nosit cisty kristal na krku vetsinou pomaha doplnovat a udrzet hladinu energie, abyste si zachovali odstup a mohli se branit. take zabranuje, aby Vas nekdo vysaval pohledem(pritomnosti).
Vyborna je kombinace kamenu ruzeninu a chryzoprasu, jako privesek leci vsechna emocionalni zraneni a vraci lasku a radost ze zivota. Jantar harmonizuje a nabiji solar plexus (vraci ztracene sebevedomi).

clovek,ktereho se nemuzete zbavit, vycerpava Vas jeho pritomnost a sam Vas vyhledava a ruzne nahani, je urcite psychicky upir. obcas musi konvence stranou, proto budte rozhodni. Je to Vas zivot :o)
Marketa (Út, 24. 2. 2004 - 15:02)
v clanku chybi jak se upira zbavit :o(
Irena (Pá, 27. 2. 2004 - 07:02)
Je to skutečně nesmírně těžké. Zažila jsem to na vlastní kůži.Je-li to možné, je nejlepší takového člověka úplně vyřadit ze svého okolí. Zbavit se ho, i když ostatní lidé kolem vás to nechápou. Oni tento pocit nemají, nejspíše proto,že si takového člověka nepustili příliš blízko, anebo mají dostatečně vysoké sebevědomí a takový člověk jim neublíží. Přečtěte si článek Jak poznat manipulátora na tomto serveru - obyčejně to sedí i na takového člověka.
Poté, co se takového člověka zbavíte, se vám nesmírně ulehčí a bude se vám mnohem lépe žít. A už se příště nespálíte, protože už upíra včas poznáte. Mám také doma knihu o psychických upírech. Koupila jsem ji v knihkupectví na nádraží Bubny. Je velmi podnětná, zajímavá a čtivá. Uvědomíte si i stěží postřehnuté manipulace a citové vydírání,tedy vasávání energie, které byste bez přečtení této knihy nepoznali. I když se v ní o upírech mluví doopravdy, zjistíte, že tento mechanismus působí i v mezilidských vztazích a že ta nadsázka není až tak nadsazená.
Prostě co platí na opravdové upíry, platí i na psychické upíry mezi lidmi.:-))))
j.k. (Ne, 16. 7. 2006 - 13:07)
je to dobře že píšete o tomto,radit se dá těžko ,taky jsem měla upíry v práci,kolegyně radily,nic nepomáhalo,ani poslání kamsi,někdy mi připadá , že jednoho se zbavíte a druhý už čeká za rohem opavdu se vyznačují postojem "já chudinka,nebo vy se máte " nalepí se na vás a jsou vytrvalí!!!BACHA!!!!
Filip (Pá, 10. 11. 2006 - 16:11)
Podle urcitych zdroju upiry zahani noseni cerveneho granatu (pyropu). Jeho silne vibrace zpevnuji auricke vyzarovani a pry zabranuji vytvoreni jemneho pouta.
lavsky (Po, 13. 8. 2007 - 22:08)
ahoj, prosím, nenajde se někdo, kdo by byl ochoten si povídat o této věci?
Tony (Po, 13. 8. 2007 - 22:08)
jehovisty a milovnice se nezbavíte:)
No, chodil jsem kdysi s holkou a tu jeden před deseti lety slavný léčitel E. přesvědčil, že ji psychicky vysávám a dal jí nějaký divný dotazník , otázky typu, zda si v mé přitomnosti kouše nehty a tak podobně, i když si odpověděla jak chtěla, vždy vyšlo, že jí škodím.
Tak mě nechala a podstoupila nějakou šíleně drahou léčebnou kůru, jeno aby mě mohla "umlátit slovy"...to netušila, že já nemám o blázny zájem a je mě spolehlivě dávno ukradená jak šrajtofle kapsářem:)

Jenom takové poučení, než si taky v okolí vyrobíte ze slušných lidí pár psychopatů:)
dolo (Út, 18. 9. 2007 - 10:09)
jednoho vzorového upíra - manipulátora,který mě již 14let oblažuje život si táhnu životem ve společném manželství.Obdivuji se,že ještě držím pohromadě a dokážu fugovat.Je tu dítě.Ráda si o podobných problémech popovídám a načerpám obranné mechanismy od zkušenějších
Anna (So, 27. 10. 2007 - 21:10)
Mám stejný problém jako vy,jen s tím energetickým upírem žiju ještě déle než vy.Taky bych nutně potřebovala radu někoho zkušenějšího,jak se účinně bránit.S mým zdravím to jde z kopce a on ,kdysi "chcípáček",jen kvete.
Lucka (Ne, 28. 10. 2007 - 00:10)
Moje 'nechtena' kamaradka je tez upir. Jak se ji mam zbavit? Me ji je lito... Vzdycky kdyz ode me odejde boli me hlava a jsem uplne prazdna, nic se mi nechce delat jen cumim do blba. Nevite, jak se mam chranit? Ja tyhle lidi asi pritahuju... :(
Michalka (Ne, 28. 10. 2007 - 04:10)
Mam takovou kamaradku kdyz odejde jsem vysata jak susena svestka mitam se po byte jako matoha a padam na zem nebo narazim do sten.
Zacala jsem nosit v kapse cesnek a od te doby jeji vlny na me tak nepusobi. Taky kdyz prijde na navstevu tak si davam celou hlavku cesneku pod polstar co mam za sebou na kanapi a je to lepsi.
Hermedos (St, 31. 10. 2007 - 14:10)
krásně napsáno:)..Já jakožto jeden z těch "upírů" mohu jen potvrdit pravdivost tohoto článku..Obrana je a vždy byla.není to česnek,ani kříž..jen jednoduché překřížení nohou v oblasti oktníků a založení rukou na hrudi!..naprosto spolehlivé..zabrání se tak úniku energie a také..a to pozor jejímu dobrovolnému vydávání!..No dělejte jak umíte:)
mike (St, 31. 10. 2007 - 15:10)
teda to jsou bejkárny , mimochodem jakou energii to vlastně kradou????
EN (St, 31. 10. 2007 - 15:10)
Berou energii, kterou máš i ty MIKE. Akorát zřejmě nevíš, že ji máš. Nebo se nikdy necítíš, jako vycucaný citrón??
mike (St, 31. 10. 2007 - 17:10)
někdy jo , ale bejvá to třeba po náročný přednášce ...
mike (St, 31. 10. 2007 - 17:10)
sorry jestli jsem někoho urazil ,ale mám v poslední době ke v všemu z nějakýho důvodu odmítavý postoj....
EN (St, 31. 10. 2007 - 17:10)
MIKE : že by taky někdy navštívil vysávač energie?
mike (St, 31. 10. 2007 - 20:10)
jo jsou dva škola a podzim a momentálně spřáhli své pekelné síly
EN (St, 31. 10. 2007 - 20:10)
Mike : tak si najdi něco co by tě dobilo
EN (St, 31. 10. 2007 - 20:10)
Mike : tak si najdi něco co by tě dobilo
EN (St, 31. 10. 2007 - 20:10)
hm, koukám, že to tam huplo zase 2x
mike (Čt, 1. 11. 2007 - 13:11)
to taky mám , možná ti energo upíři existují , ale podle mého názoru není upírství nijak vrozené , jedná se spíše o jisté vzorce chování ( něco jako vlezlost , serbilita , závistost)
Omega (Čt, 4. 12. 2008 - 13:12)
Nejhorsimi psychickymi upiry mohou byt MATKY, kdo mel tu "cest", dozajista vi o cem mluvim.
ALFA (Pá, 23. 1. 2009 - 04:01)
zajimave poznatky, velmi poucne, takze ted vim na koho si dat pozor.
lian li (Út, 3. 3. 2009 - 01:03)
ahoj mám takový problém.
možná jsem psychický upír, ale nevím jak si udržet svůj vlastní pohled nezávisle na ostatních aneb "nechytat" se jiných lidí.
Držet si odstup, nepozorovat, kdo je "silný", kdo slabý a neustále to vyhledávat. Docela mě to trápí a ničí život. víte co myslím?
Honzina (Út, 3. 3. 2009 - 02:03)
Nic,jestli takhle funguješ,tak musíš vysávat,jináč budeš nemožná.Ale jestli ti to ničí život,ve smyslu,že se ti nedaří a je ti z toho blbě,tak nejsi.
Jestli ti to ničí život ve smyslu,že na tebe lidi zanevřou,poté co je začneš vysávat a využívat,bortí se ti vztahy,tak jsi.s tím nic nenaděláš,leda se obklopit těmi co potřebují být vysáváni.
Andrea (St, 6. 5. 2009 - 15:05)
Ahojte, tiež viem ako je to byť obeťou psychyckého upíra, najhoršie je na tom, že ňou ešte stále som. Je to moja kamarátka, s ktorou som sa zoznámila pred 5 rokmi. Posledné 3 roky si uvedomujem, že je psychycký upír. To čo pri nej zažívam je na napísanie celej knihy, to sa proste nedá vyjadriť pár vetami. Teraz sa to ešte zhoršilo, pretože odo mňa chce aby sme sa kôli práci spolu presťahovali do jedného bytu, drží sa ma ako kliešť, musí chodiť tam kde ja, pracovať kde ja a to všetko preto len aby dostala svoju dávku mojej energiu.
Edita (Po, 15. 2. 2010 - 11:02)
Ahojte, tiež viem ako je to...Ahoj Andrejka, možno ťa tvoj psychický upír chce len naučiť gramatiku a ty nie a nie....
Andrea (So, 29. 8. 2020 - 20:08)
Milá pani, po rokoch som sa náhodou dostala k môjmu komentáru a k vašej odpovedi. Tak za prvé my sa poznáme, že ste mi tykali? Za druhé, žijem v zahraničí a gramatiku možno neovládam perfektne ale to mňa netrápi a vás to už vôbec nemusí trápiť. V tej dobe to bolo tak náročne, že som vážne onemocnela a bojovala o život. V živote už si už nenechám skákať po hlave a riešiť malichernosti. Nevyžiadaná rada nie je žiadna rada.
Edita (Po, 15. 2. 2010 - 11:02)
Mám stejný problém jako...venujte vášmu "psychickému upírovi" váš byt, vezmite si peniaze, ktoré máte a budete mať pokoj. Obidvaja....
Edita (Po, 15. 2. 2010 - 11:02)
jehovisty a milovnice se...Tony,jehovistu sa zbavíš skor ako hlúpej slečny....mal by si zverejniť meno toho "liečitela" a tým pomocť "chorým", ktorí hľadajú pomoc na zlom mieste.
Pavla (Pá, 25. 6. 2010 - 13:06)
ahojte,souhlasím s Omegou.Když jsem bydlela s našima, bylo to kolikrát pěkné terno,hlavně s mamkou,která je už v důchodě ale nemá žádné hobby (a co si pamatuju nikdy neměla).pořád jen stížnosti,vyžadování pozornosti,lítosti.její uraženost co chvilku ve mne těžce vyvolávaly pocity viny.Teď mám svůj byt a svůj klid.Úplně zpracované to nemám,protože občas přes telefon když si stěžuje......a začíná mne to "oslabovat"ji přeruším a začnu s nějakým pozitivním tématem.Jak píšete...chce to prostě pryč.Hlavně při vztahu rodič-dítě.Jsme (děti)naučeni "poslouchat" a těžko se nám brání.
RF (Čt, 1. 7. 2010 - 18:07)
Co když se do psychického upíra zamilujem????
RF (Čt, 1. 7. 2010 - 19:07)
Co když se do psychického...Anebo spíš takto: Co když se zamilují manipulátor a psychický upír? A jak se zbavit manipulátorství??? Reakce prosím na [email protected] Děkuji.
Andrea (Po, 8. 11. 2010 - 18:11)
Ahoj Andrejka, možno ťa...Viem, že tam mám gramatické chyby, ja už sa nedokážem na nič sústrediť.
Eva (Út, 9. 11. 2010 - 01:11)
mám v rodině jednoho člověka, který mě šíleně štve, je to upír :-) ?
ne vážně, vidíme se jednou týdně a já pak několik hodin nemohu usnout
- deptá mě, uráží mě
- mluví furt o sobě a pak si rýpne do mě
-občas mě neoprávněně ponižuje a zhazuje před ostatními
- musím se s ním vídat jednou týdně a ikdyž neproběhne urážka na mě, tak po té návštěvě usínám 3h, jinak usnu během minuty.
- když neuráží- tak mi například u jídla prohodí něco hodně nechutného, že mě přejde chuť k jídlu (začne mluvit o mazu v uchu, krvy atak při tom, když jím- nevím jestli je to neúmyslné, spíše je to úmyslné- a hlavně se mi udělá zle a přejde mě chuť jest)
- když si na něco poztěžuji, tak řekne, jak to měl mnohem horší v životě.
Je to upír nebo ne... dělá to jen mě... díky
Eva (Út, 9. 11. 2010 - 01:11)
- ještě příklady, v těhotenství mi říkala, jak já budu špatná a ona jak byla dobrá matka, takové různé měla kecy, kolikrát jsem se u ní rozbrečela, přišla do porodnice a začala mě deptat i tam, nakonec když jsem byla KO, začala vyprávět mojí spolubydlící
Petr (Út, 9. 11. 2010 - 07:11)
Evo, máš veliké štěstí, že se s takovou osobou vídáš jen jednou týdně. My s manželkou bydlíme trvale s tchýní a výsledek je ten, že jsem se musel začít léčit na psychiatrii. V poslední době k tomu přistupuje ještě její senilita a tak mě to "doma" těší čím dál méně.
radost (Út, 9. 11. 2010 - 07:11)
http://soutez.doma.nova.cz/tejezka123 prosim vás pomozte nám prispejte hlas nic to nestoj a zabere vám to minutku času.. splnte malému díteti jeho sen na celý zivot.
JÉN :.REAKCE-S… (Út, 9. 11. 2010 - 13:11)
v clanku chybi jak se upira...Jednoho)jednu) DUŠEV-UPÍRKU :ZNÁÁM- JE TO SLEČNA DIANA.KRIS...P................!!!ů+ěščžýáíé=ánonymně ukrytá-v buddhismu-comentařích.víte-o-nií,znáte ji ????je -TADY... SÁMSÁRA,....... J.X
JÉN :.REAKCE-S… (Út, 9. 11. 2010 - 13:11)
v clanku chybi jak se upira...Jednoho)jednu) DUŠEV-UPÍRKU :ZNÁÁM- JE TO SLEČNA DIANA.KRIS...P................!!!ů+ěščžýáíé=ánonymně ukrytá-v buddhismu-comentařích.víte-o-nií,znáte ji ????je -TADY... SÁMSÁRA,....... J.X
POZOR (Út, 9. 11. 2010 - 13:11)
Jednoho)jednu) DUŠEV-UPÍRKU...toto je Úpir- všude ničí diskuze,neumí se podepsat a každého schazuje.Nenechte si od něho-ní nic namluvit již to jak píše je velmi nebezpečné. i já boužel použiju falečný nick-nikdy nevíte kde se s tímto úpirem můžete potkat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Drnc.Ave Satana.
Eva (Út, 9. 11. 2010 - 14:11)
Evo, máš veliké štěstí,...Petr: no mě to bohatě jednou týdně stačí, je to bohužel moje babička, to je co? Nevím proč si vybrala mě, nikdy jsme neměli mezi sebou žádný problém... každý den bych to nevydržela, musela bych nosit zátky v uších, pořád mě zhazuje a když ne přímo, tak to dělá oklikou, jako, že řekne např. manželovi, ty jsi lepší než ona( ve všem). Je mi to líto, je stará a chtěla bych mít raději hezký vztah, snažím se to přehlížet, ale nejde to, někdy co řekne- je hrozné- to bych blízkému člověku nikdy neřekla. Kdybych chtěla tak bych do ní taky ryla, ale je mi to blbé- babička a ještě stará. Musím to vydržet, ale je to těžké. 3 dny se po návštěvě vzpamatovávám, a zbytek týdne se tam už netěším. Teď už přemýšlím, co bude zas příště...
eva (Út, 9. 11. 2010 - 14:11)
někdy si říkám, že jsem až moc citlivá a že za to nemůže- něco je určitě úmyslné, tak jak mě zhazovala v těhotenství a po porodu bylo drsné, když sem to nevydržela a rozbrečeala jsem se, tak nakonec řekla, že to tak nemyslela. To nechápu. Proč by říkala hnusné věci, když to tak nemyslí. Proč to dělá, když je to moje babička...
eva (Út, 9. 11. 2010 - 14:11)
to Petr: jinak tě lituji, to musí být hrozné, nejlepší by bylo pro Vás se odstěhovat. Já kdybych s ní- babičkou měla žít tak nevím nevím, asi bych se jí vyhýbala, abysme se neviděli, nemluvili spolu. Nevydržela bych to s ní!
Ještě jsem si říkala, co jí tak její chování vracet, občas jí taky urazit, ale já to nedokážu, nedokážu říct starému 80ti letému člověku něco špatného.
jitka (Út, 9. 11. 2010 - 15:11)
škoda,že nejsi moje vnučka Evičko,mne vnučka tak moc schází.Můj syn si namluvil hezoučkou dívku,ale má matku,která je strašně zlá.Všichni se kolem ní musí točit,vše musí být podle ní a syn ke mne přestal chodit.Když mne vidí tak se rychle otočí a uteče.Čekají s mladou dítě a já bych mohla být babička,ale nebudu, slyšela jsem,že mě to dítě ani neukážou.

A víš, já jsem si doslova syna na manželovi vyžebrala-nechtěl mít děti a já věděla,že když budu těhotná narodí se mi syn.

Andílek-modré oči,kudrnaté zlaté vlásky-tak vypadal.
A dnes? Nemít fotku,tak nevím jak vypadá.
A již nemohu ani plakat,nemám žádné slzičky.
Eva (Út, 9. 11. 2010 - 15:11)
Jituško to je mi líto, život je nespravedlivej, ale věřím, že se to spraví. My jsme měli u nevlastního otce a jeho dcery něco podobného, a nakonec to dopadlo dobře, a dcera ho začla po roce-dvou zase navštěvovat i s vnoučkem. Nevím jaká je jeho přítelkyně- jestli hodná nebo ne, ale tohle by ti neměli dělat...Věřím a přeji ti, ať se to v dobré obrátí...
Eva (Út, 9. 11. 2010 - 16:11)
život to dělá přesně opačně, jak by si člověk zasloužil, bohužel.
Já jsem měla babičku, kterou jsem měla ráda, bývala jsem tam často, byla hodná, měli jsme hezký vztah, spoustu věcí mě naučila, všude jsme spolu chodili, když mi bylo 10let a naši se rozvedli, babička sama řekla, že se se mnou už nechce stýkat. Po rozvodu ani otec ani babička ani děda už mě nechtěli ani vidět. A druhá babička je na mě zlá. A ten kdo by měl vnoučky rád, je nemůže vidět.. život to dělá obráceně..
Markéta (Čt, 11. 11. 2010 - 12:11)
Moja kamarátka je psychický upír a konečne som sa jej čiastočne zbavila pretože sme spolu nastúpili do nového zamestnania a ona je na inej smene a ja na inej, tak sa vidíme 2x do týždňa. Ale ona je z toho psychicky mimo pretože je na mne závislá a vždy keď sa stretneme rozpráva ako trpí, že tú prácu nezvláda, že na všetko nemá nervy, že nás násilne rozdelili a bez mojho vedomia vybavovala, aby sme boli spolu na smene a tvrdila mi, že ked spolu nebudeme pracovať tak dá výpoveď. Citovo ma neustále vydiera, robí zo seba trpiteľa, lenže ja s ňou na smene nechcem byť, pretože keď nie som s ňou mám zrazu plno energie, cítim sa šťastnejšie, našla som si nových kamarátov, s ktorými dobre výchádzam. Predtým som nemala žiadne kamaráty len ju. Od káždého ho ma odháňala a to slovami - nerozprávaj sa s ňou, nechoď k nim, my si vystačíme sami, nikoho nepotrebujeme, atď. Keď mi nevyšiel vzťah s mužom, ktorého mám veľmi rada, tak sa začala strašne škodoradostne smiať a mala nápadne skvelú náladu ako keby ju to tešilo. Ja ju vždy podporujem a vypočujem ale všetko sa točí len okolo jej problémoch, moje ju nezaujímajú, nedokáže sa vžiť do pocitov druhých. Lenže neustále ju mám v hlave a mám z toho náladu na ho... Len dúfam, že nebude moja nočná mora do konca života, tak ma psychicky poznamenala. Ja mám dokonca špatné svedomie, že o nej takto píšem, pretože nechcem byť ja ten zlý človek ale potrebujem to dostať zo seba von.
Eva (Čt, 11. 11. 2010 - 13:11)
Markétko: jak jsme psala o té babičce, taky mám špatné svědomí, dokonce někdy na ní doma zanadávám, když mě moc naštve, a pak mám výčitky. Děláš dobře, že se té "kamarádce" vyhíbáš. Já měla podobné 2kamarádky na střední, a jsem ráda, že je už nevídám, dokonce když vidím, jaké povahy z nich teď vyrostli.. tak si říkám, jak jsem to moha vydržet.
Reklama