Reklama

Proč musíme získat osobní sílu a velikost myšlenek

Všichni lidé na dnešní úrovni bytí potřebují mnohem více síly, než jí mají k dispozici. Jsme denně postihováni armádou neviditelného zla. Žijeme v prostředí lidí, kteří bezděčně ze sebe vydávají zlé nebo nezralé myšlenky. Žijeme uprostřed závisti a klepů. Žijeme uprostřed lidí, jimž se stalo zvykem reptat a hledat u jiných chyby.

Jsme nuceni být denně s lidmi špatné povahy, s lidmi plnými cynizmu, zloby a popudlivosti. Jsme třeba nuceni setkávat se denně s lidmi, kteří neustálým myšlením na nemoci si je sami způsobují. Je to tatáž síla nebo myšlenka, která kdyby byla namířena na představu zdraví a síly, přinesla by zdraví a sílu.

Musíme žít víceméně s velikou spoustou lidstva, která žije naprosto s vírou ve věci hmotné a pomíjející. K jejím duším nevnikla dosud ani jediná myšlenka, že život, zdraví, úspěch a trvalé štěstí lze nabýt jenom znalostí a poslušností zákona, který nás učí, že jsme tělesně i duševně to, nač nejvíce myslíme.

Ale ať je naše znalost, víra a dosažená praxe tohoto zákona jakkoliv veliká, přece jen budou na nás neustále působit hrubší myšlenkové živly, kterých je kolem nás velmi mnoho. Jestliže prodléváme příliš často u osob, které myslí nesprávně nebo které vysílají zlé myšlenky, přičemž nezáleží na tom, proti komu jsou namířeny, jsme do jisté míry těmito myšlenkami poškozeni.

Je to jako kouř, který nás štípe do očí. Když jsme ve společnosti nevěřících a pochybujících lidí, přijímáme nevěru a pochybnost. Vidíme pak méně jasně. Naše síla, naše myšlenka bude ovlivněna jejich hrubšími myšlenkovými elementy. Přijímáme totiž do sebe nákazu nemocných a mylných myšlenek, právě tak jako můžeme přijmout nákazu nějaké choroby, a pak se stane taková myšlenka na nějakou dobu naší součástí. Zabraňují nám, abychom dosáhli úspěchu a zdraví.

Reklama

Zdržují uskutečnění trvalého zdraví duše, která již neupadá do období stísněnosti a melancholie, kdy jsou i nepatrné nesnáze tak zvětšovány, že se z nich stává nesnáz veliká a my strávíme mnoho dní obavami před zlem, které se nikdy neuskuteční. Děje se tak proto, že v této době nemyslíme hodnotou svých vlastních myšlenek, ale strastiplnými a zbytečně úzkostlivými myšlenkami lidí, kteří jsou kolem nás. Oni to jsou, kteří zdržují vzrůst našeho ducha, jenž nám přinese stále se zvětšující jasnost a velkost myšlenek. Ty nám přinesou úspěch v každém počínání a zároveň obnovu a omlazování našeho těla.

Reklama

Komentáře

jana (Út, 8. 8. 2006 - 17:08)
Kdo jste slyšeli v posledním půlroce slova "miluji tě ,nebo mám tě ráda"dejte příspěvek
tyty (Út, 8. 8. 2006 - 18:08)
Od partnera takova slova neslycham uz hodne dlouho a to jsme manzele teprve 5 let.Ale ja si kazdy den neustale pokud to jde pro sebe v duchu opakuji:mam se rada a beru se takova jaka jsem anebo jsem se sebou spokojena.Ono to dela divy acim ziska clovek vice sebelasky,tim se i jeho zivot zacne otacat k lepsimu
Nina (Út, 8. 8. 2006 - 20:08)
Jano, slyšela jsem ta slova,
s některými kamarádkami (nejsme lesby, ani bi) se máme opravdu moc rády, a tak si to občas řekneme, když se to hodí.
Navíc, vidím realitu trochu jinak než jak to je prezentováno ve článku. Je velmi mnoho dobrých a opravdu "lidských" lidí! Jsme-li my dobří a lidští, podvědomě je k sobě přitahujeme:-) A tomu já věřím.
uchichi (St, 9. 8. 2006 - 09:08)
tys byla na Silvove metode tyty, ze. Je to umele, nejlepsi je delat veci tak, abyste si to nemuseli rikat, ale citili to. Mne to rika partner casto a myslim, ze vazne. Ja jemu taky. Ale jsme spolu jen 2 roky.
Iva (St, 9. 8. 2006 - 12:08)
Můj manžel to neříká, tvrdí, že to vyjadřuje činy.To je sice pravda, ale myslím, že žena to chce aspoň občas i slyšet. Ne to "Zlatíčko, Miláčku, Kočičko, Pusinko", to mně připadá trochu neupřimné, ani Miluji tě mně moc neřekne, ale Mám tě rád - to je jiné.
Nina (St, 9. 8. 2006 - 12:08)
Ano, myslím si, že je důležité to slyšet.. je to ohromná psychická podpora.
Taky myslím, že je prospěšné, když člověk tato slova říká sám sobě. Lásky je mnoho a je dobré si ji připomínat.
Monika (St, 9. 8. 2006 - 12:08)
Ano, když mě opouštěl manžel se slovy mám tě rád. Takže na tohle kašlu.
Ňufka (St, 9. 8. 2006 - 13:08)
U nás je to trochu zvláštní. Hodněkrát jsem už četla, že muži nemají rádi, když se jich žena pořád ptá: máš mě rád? Můj manžel to naopak má moc rád, sám mi to neřekne, ale schválně vždycky čeká, až se ho zeptám (v průměru tak jednou denně): "Máš mě rád?" A on mě vždycky odpoví: "To víš, že mám ty můj broučku (sluníčko, ňufinko)," a usměje se a obejme mě a dá mi pusu. Ať má sebehorší náůadu, tohle mu ji vždycky spraví. Je to už takový náš rituál. Jsme spolu dvacet let. :-)
Návštěvník (St, 9. 8. 2006 - 14:08)
Nufka, to je hezke.
Slova Miluji te: slysela jsem je ted od dvou muzu. Od jednoho, co se s nim rozchazim, a od druheho, co spolu ted chceme byt. Dokonce to chce ode me slyset casto sam, pta se.
Tomu prvnimu mohu rict mam te rada, protoze to tak i po tech letech je, vazim si ho, ale laskyplne to mohu rict jen tomu druhemu.
Podle me je to krasne, kdyz vam to muz zasepta jen tak.
Kamaradka mi take casto rekne, mam te rada.
Zkratka, je hezke, kdyz vam to nejaky ten clovek na tomto svete rekne.
tyty (St, 9. 8. 2006 - 19:08)
Nebyla jsem na Silvove metode,ale zabyvam se roky pozitivnim myslenim.Opakuji si casto sasma pro sebe ruzna pozitivni prohlaseni a myslim si,ze pokud mi to pomaha tak je to O.k., pro mne to neni neprirozene,ale snazim se nalezt sama k sobe sebelasku,protoze v detstvi jsem moc lasky nedostavala ,ted od partnera take ne ,tak doufam az se zmeni muj vztah ke mne,tak zacnu pritahovat i pozitivnejsi lidi
5miki (Pá, 4. 5. 2007 - 11:05)
Pozitivní myšlení a náhled na sebe, lidi a svět, mi mmohutným způsobem změnilo postoje a vlastně i můj život.Radikálně jsem upravila jídelníček, přidávám více pohybu...a světe div se , změnila jsem se i já. Nijak si nefandím( nejsem žádná mladice), ale prý je to vidět i v mém obličeji. Začala jsem se i oblékat více barevně...a cítím se tak, jako že někde ve mně pořád svítí na plný pecky sluníčko. Je to naprosto úžasný pocit !
xxcd (Pá, 4. 5. 2007 - 16:05)
Většinou skončím chtěně u diskuse s blbečkama, kterým v jejich očích jejich "vysoké" ego nedovolí uznat to, že prostě i mladý člověk může mít svůj upevněný profil a názory na život a že se prostě může mít skvěle :-)
Pro xxcd (Pá, 4. 5. 2007 - 17:05)
Vem si pořádně velkou palici,rozmáchni se,a jebni se mezi parohy.Tato šumivka by tě měla vrátit zase mezi lidi.Pokud zjistíš,že je to málo,rány opakuj až do normálního stavu.Doktor
xxcd (Pá, 4. 5. 2007 - 19:05)
:-)
Návštěvník (Čt, 4. 10. 2007 - 16:10)
na blbečky, který vystavují na povrh jenom své ego, se musí člověk vykaslat,s politováním musím přiznat,že i mě ještě často ego ovládne,taky mi to vždy život vrátí s plnou parádou.člověk se pak zastaví a konečně o sobě přemýšlí,jak moc se má rád a jak ty druhé.Nic méně na to platí asi pouze jedna rada, pokud to jde,tak se ve společnosti takových lidí přiliš nezdržovat nebo se prostě nebát a postavit se těm jejich negacím, oni zjistí, že to na nás neplatí a musí si najít jinou oběť a prudit jinde nebo sami sebe.
ivi (Čt, 2. 10. 2008 - 22:10)
Děkuji za tak povzbudivé a motivující vyznání. Uplynul rok od napsání příspěvku - můžete napsat nové poznatky? prosím.


ivi (Čt, 2. 10. 2008 - 22:10)
Děkuji za tak povzbudivé a motivující vyznání. Uplynul rok od napsání příspěvku - můžete napsat nové poznatky? prosím.


yelaz (Po, 5. 1. 2009 - 13:01)
Těmto negativním vlivům se dá předejít ochranou člověka a to tak že si člověk představí že je v bublině jako od bublifuku a je plno takových ochran uvedla jsem tu nejjednodužší.
JJJ (St, 11. 3. 2009 - 10:03)
Každý má možnost změnit situaci v prostředí, které ho obklopuje, je to náročný proces a začíná u sebe samého. Pokud se člověk nějak bude chovat a stavět k ostatním lidem, jejich postoj k němu bude odpovídající. Pokud je člověk plný zloby, byť ji neprojevuje navenek, nemůže čekat vstřícné a laskavé lidi ve svém okolí.
A myslím, že je možné se pohybovat mezi negativními lidmi bez toho, abychom do sebe jejich negace pouštěli. Negace zasáhne toho, kdo ji do sebe vpustí. Negativní lidé často velmi dobře vytuší, kdo je jejich snadným cílem a pak se strefují.
Člověk se nestane jejich cílem, pokud je zdravě sebevědomý a dobře naladěný, pozitivní
Niki (Ne, 24. 10. 2010 - 19:10)
Ano, velice pěkně řečeno! Je to pravda, jsme to, nač myslíme. Moc děkuji, že existuje někdo, kdo to cítí stejně a umí to slovy vyjádřit - já toto moc neumím a když se to snažím svým nejbližším vysvětlit, nerozumí mi. Možná ani rozumět nechtějí, pořád je zajímají jen věci hmotné a odmítají dát prostor něčemu hlubšímu... A přitom vlastně stačí tak málo. Děkuji!
Jarmila (Po, 25. 10. 2010 - 02:10)
Ano, velice pěkně řečeno!...Niki-představ si,louku plnou květů,motýlci,jak létají ,ptáčci zpívají a tou loukou teče bublavý potůček.Nad hlavou Ti krásně svítí sluníčko a vánek občas provoní luční kvítí.
Pak si říkej,šťastná jsem,miluji lidi,takové jací jsou a dostávám od nich stejnou lásku,jakou já vysílám jim.Když to plně procítíš ve svém srdíčku,dostaneš tolik lásky,kolik uneseš.
Markétka (St, 10. 11. 2010 - 08:11)
Pyramida.net ..........ráda bych všechny varovala před lidmi, kteří se pohybují v centru Pyramida.net v Brně...........

Mám moc špatnou zkušenost s Vladimírem a paní Ivou a Dixarou -Evou Dixi Hadovou .......napadali mě na Najdise , ač jsem je vůbec neznala a netušila jsem o koho jde.

Potom si dokonce Dixara vymyslela že miluju vůni chcanek a že mě opustily moje děti.........a šířila to na Abecedě a v Knize návštěv.........taková žena v Pyramida.net léčí lidi a radí jim jak mají žít!!!!
A po straně si vymýšlí nesmysly a útočí na lidi, kteří jí neznají.......je plná negatívních emocí ..........a ještě bere za svoje aktivity nemalé peníze !!

Takže si dávejte lidičky pozor na Dixaru a na Vladimíra, jsou to negativní lidé a nemůžou vám pomoct.
re Markéte (Po, 28. 2. 2011 - 22:02)
Pyramida.net ..........ráda...Pani Markéto, čtu o vás všude. Videl jsem, že Vaše příspevky uráželi desítky lidí na najdise.cz.
Korunu tomu nasadilo vyhrožování adminovi portálu najdise.cz. Zrušení Vašeho účtu předcházelo i několik dní nepříčetného vkládání hanlivých příspevků do fóra v čase, kdy administrátol nemohl na toto vyvádění nijak reagovat.

Vidím, že slib pomlouvat tým pyramida.cz jste dodržela tak jak jste jim slíbila.
Reklama