Reklama

Přenos vzpomínek z generace na generaci prostřednictvím DNA

Nový výzkum z Emory University School of Medicine v Atlantě ukázal, že je možné, aby některé informace byly biologicky zděděné prostřednictvím chemických změn, které se vyskytují v DNA.

Během pokusů se vědci dozvěděli, že myši mohou předávat naučené informace o traumatických nebo stresujících zážitcích - v daném případě strach z vůně třešňového květu - dalším generacím.

Podle deníku Telegraph, Dr. Brian Dias, z oddělení psychiatrie na Emory University, řekl: “Z translačního hlediska, naše výsledky nám umožňují pochopit, jak zkušenosti rodičů, které měli ještě před početím potomka, výrazně ovlivňují strukturu a funkci nervového systému dalších generací.

“Tento jev se může podílet na etiologii a mezigeneračním přenosu potenciálního rizika pro neuropsychiatrickéh poruchy, jako jsou fobie, úzkost a posttraumatické stresové poruchy.

To naznačuje, že zkušenosti jsou nějakým způsobem převedeny z mozku do genomu, což jim umožňuje přenést se na další generace.

Reklama

Vědci nyní chtěli provést další výzkumy, aby pochopili, jak je informace ukládána do DNA.

Chtějí také prozkoumat, zda podobné účinky lze vidět i v genech lidí.

Profesor Marcus Pembrey, dětský genetik na University College v Londýně, řekl, že práce poskytuje “přesvědčivé důkazy“ pro biologickou přenosnost paměti.

A dodal: “ To vysvětluje konstituční bázlivost, které je významná pro fobie, úzkosti a posttraumatické stresové poruchy, plus kontroverzní téma přenosu “paměti“ rodových zkušeností z generace na generaci.

“Je nejvyšší čas, aby vědci zabývající se veřejným zdravím, začali brát lidské transgenerační reakce vážně.“

“Mám podezření, že nebudeme rozumět nárůstu neuropsychiatrických onemocnění či obezity, diabetu a metabolických závad obecně, aniž bychom nezohlednili multigenerační přístup.“

Profesor Vlk Reik, vedoucí epigenetik na Babraham institutu v Cambridge, řekl, že jsou zapotřebí další práce, než se budou tyto výsledky aplikovat na člověka.

Řekl: “Tyto typy výsledků jsou povzbudivé, protože ukazují, že transgenerační dědičnost existuje a je zprostředkována epigeneticky, ale je potřeba pečlivých studií na zvířecích modelech před extrapolací těchto zjištění na člověka.“

Může též DNA nést duchovní a kosmické vzpomínky předáváné v genech od našich předků?

Reklama

Komentáře

J.B. (St, 24. 12. 2014 - 16:12)
Já bych to trochu poopravil. V úvahu nutno brát i naše duchovní těla (o čemž věda vůbec neví nebo nechce vědět), princip reinkarnace, jenž je tou silou vývoje, na níž je založena i Darwinova teorie a schopnost zapisovat duchovní vývoj člověka (jímž jsou mj. i všechny stresy, emoce, strach) do materiální podoby. Jen za života v těle se vyvíjíme, v duchovní podobě už ne. A vše se zapisuje i do naší DNA. Duchovní struktury i materiální struktury jsou založeny na magnetické bázi, jako jediné interakci vesmíru (věda si ovšem vytvořila hned čtyři), takže přímý vliv tu existuje (vše mj. i v knize Realita VESMÍRU)
! (St, 24. 12. 2014 - 17:12)
Operuje se tu s pojmy "duchovní těla", "princip reinkarnace", "duchovní struktury", "magnetická báze", "interakce vesmíru" atd. Mluví se zde o tom jako o chlebu, aniž by kdokoliv věděl nebo dokonce vysvětlil, co to vlastně znamená. Jen když to zní hodně exoticky, aby to hlupáci zbaštili.
J.B. (St, 24. 12. 2014 - 20:12)
Operuje se tu s pojmy...Hochu, on to taky jednou a třeba i výjímečně může napsat někdo, kdo má přímé zkušenosti a kdo si to vše dokáže dát logicky dohromady. V ČR je dnes pouze jeden takový, kdo poznal VŠE, tedy i podstatu všeho. Pokud nemáš žádnou představu a hodnotíš to, o čem nic nevíš, pak je to logicky tvá vlastní chyba. Ano, jako vše, se dá i duchovní oblast zneužívat k osobnímu prospěchu. Ale krátkozraký je ten, kdo podle těchto kreatur zavrhne celou tu oblast. Pro toho, kdo ví, je pak "slepcem", který je sice hlasitý, ale pro vědoucího nemožný.
Jinými slovy, (St, 24. 12. 2014 - 20:12)
Hochu, on to taky jednou a...tvrdíš vlastně, že se takto můžeš vyjadřovat, protože tomu ty sám rozumíš. Zároveň necítíš žádnou morální povinnost tyto pojmy jiným účastníkům této diskuse jakkoli objasňovat.
J.B. (St, 24. 12. 2014 - 22:12)
tvrdíš vlastně, že se...Nabídl jsem odkaz. Vysvětlování jednomu člověku, který nakonec čeká jen na svou příležitost zaútočit, je zbytečné. Nakonec ani možný rozsah diskuzí to neumožňuje. A to, že věda uznává 4 základní interakce ve vesmíru, to vysvětluje fyzika, s ostatním se možno seznámit stejně jako z jiných věd a oborů z knih.
Jsem (St, 24. 12. 2014 - 23:12)
Nabídl jsem odkaz....někdo jiný než vykřičník, a myslím si, že vzpomínky se do DNA nepřenášejí. Vzpomínky mají co do činění se synapsemi mozkových neuronů, jež bezprostředně nesouvisí se strukturou DNA.

Pokud jde o tvůj přístup diskusi, jevíš se mi jako dokonalý manipulátor a šarlatán. Na kritiku reaguješ zlehčením oponenta ("je jen jeden, navíc mu jde jen o útočení"), a místo vysvětlování jen zatemňuješ a mlžíš.

Snažíš se tu operovat s jakýmisi antivědeckými či pseudovědeckými papojmy, a místo jejich jasného definování jen vágně blábolíš a kamsi "odkazuješ".

To chceš říci, že v tebou zmíněné knize "Realita VESMÍRU" (uvedené bez jakýchkoli dalších bibliografických údajů) lze vyhledat jasné definice tebou použitých výrazů "duchovní tělo", "princip reinkarnace", "duchovní struktury", "magnetická báze" a "interakce vesmíru"?
J.B. (Čt, 25. 12. 2014 - 08:12)
Opět jeden z hlupáků, který křičí a neví o čem. Když už něco kritizuješ, tak si to alespoň nejdřív přečti. Budeš chytřejší, bibliografe.
* (Čt, 25. 12. 2014 - 12:12)
Já bych to trochu poopravil....A to já s tebou souhlasím. Nicméně podle mne myslím, že tu ztrácíš čas a energii, lidem, kteří se nechtějí zamyslet, kteří nejsou ochotni přiznat si, že vše je "trochu" jinak, rýpalům, kteří sem přišli za každou cenu jen prudit, nemá cenu cokoliv psát.
Opět (Čt, 25. 12. 2014 - 13:12)
Opět jeden z hlupáků,..."jeden z hlupáků".

Stále ta samá ubohá snaha shodit oponenturu jak kvantitativně, tak i kvalitativně. Jistým milimetrovým pokrokem snad může být jedině to, že neříkáš "opět pouze jediný hlupák".

Jinak kritizuji nesmysl o zanášení lidských vzpomínek do DNA, jelikož mám narozdíl od tebe všeobecné vzdělání, a nechyběl jsem na všech hodinách biologie na základní a střední škole.

Pokud pak jde o tu tvoji "Realitu VESMÍRU" - pokud máš na mysli elaborát Jana Blažeje daného jména (což není jasné, poněvadž pojem bibiografie ti je naprosto cizí, stejně jako elementární slušnost při citování cizích myšlek), domnívám se, že o čemsi vypovídá i fakt, že na stránkách hlavních českých online knihkupců tuto knížku nikdo nerecenzuje ani nehodnotí...
J.B. (Čt, 25. 12. 2014 - 20:12)
"jeden z...Asi to bude tím, že jde o věci, které neznají. Tyto věci poznalo asi 100-200 lidí na světě. V každém století. Končím, zeptej se jich.
MaDi (Čt, 25. 12. 2014 - 21:12)
Asi to bude tím, že jde o...Jo jdu se zeptat do 14.15.16.17.18.,ale i do 19. století... myslíte, že mi někdo odpoví?! :-)
Někteří lidé (Čt, 25. 12. 2014 - 21:12)
Asi to bude tím, že jde o...se považují za natolik výjimečné, že vůbec necítí potřebu své myšlenky systematicky veřejně presentovat, obhajovat a dokládat hodnověrnými zdroji. Zároveň si ale i tak kladou nárok na to, aby jim jiní naslouchali a brali je vážně. K popukání...
hmmmm (Čt, 25. 12. 2014 - 23:12)
se považují za natolik...Nebo spíš tito jedinci všechnu snahu již vzdali. A ani se jim nedivím. Když mnozí všechno, co nezapadá do jejich plochého světa, šmahem smáznou. to bude spíš ten důvod.
Jupík (Pá, 26. 12. 2014 - 17:12)
se považují za natolik...Ty seš student střední popelářské, hádám?
Nechceš-li být… (Pá, 26. 12. 2014 - 18:12)
Ty seš student střední...ostudou a hanbou veřejných internetových diskusí i svého národa, nauč se před tím, než sem příště polezeš, aspoň časování slovesa "být" v přítomném čase.
ólalá (Pá, 26. 12. 2014 - 19:12)
ostudou a hanbou veřejných...Á, hnidopich. Ten češtin bejt možná otřes, pointa ale dobrá.
A (Pá, 26. 12. 2014 - 19:12)
Á, hnidopich. Ten češtin...to?
? (Pá, 26. 12. 2014 - 20:12)
to?a co
Doporučuji kni… (Ne, 28. 12. 2014 - 19:12)

Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti

John Virapen - Nežádoucí účinek: SMRT "Podplatil jsem jednoho švédského profesora, abych urychlil registraci léku Prozac ve Švédsku," říká John Virapen. Tato kniha vypráví pravdivý příběh o korupci, podplácení a podvodech. Napsal ji bývalý ředitel farmaceutického koncernu Eli Lilly & Company Dr. John Virapen, který zná interní praktiky a postupy používané ve farmaceutických gigantech. Za 35 let svého mezinárodního působení odpovídal za marketing několika léčiv. Všechna měla nežádoucí účinky. John Virapen šel s pravdou ven a předkládá vám knihu plnou malých tajemství, o kterých jste se vlastně nikdy neměli dozvědět.
http://gnosis9.net/obchod/?john-virapen,257
pedro (Út, 30. 12. 2014 - 13:12)
reinkarnace
nezlobte se nepisi pravopisne, vite jsou veci ktere jiz byli davno znami , ale dnes se z toho delaji objevy..mozek je tajemstvi a jeden velky archiv a zalezi kdo a jak ho dokaze vyuzit...zkuste si vzpomenout na pocatky sveho detstvi do tri le si skoro nikdo nic nepamatuje ..a to do tri let jsme se naucili mluvit smat, chodit poznavat a presto si tuto epoku nepamatujeme ale urcite je v mozku uchovana v trezoru, a to same je v trezoru uchovane zivot nasich predku...ne neni to reinkarnace jsou to zivoty predku a nekterym se podari je odkryt.Proc to pisi dam jeste jeden priklad rika se ze slepice je blby tvor, ale zkuste si vsimnout jedne veci , dnes pri moderni technologii kdy jsou inkubatory, prakticky se vezme vejce zneho se vyklube kure, to kure nepozna sve rodice a uz prvni den vi co pit, co jist, a vi jak se rozmnozovat aniz ho to nekdo naucil, to jsou vse zakony prirody, nazyvaji se moderne genetika, cim slabsi zivocich tim mlade je zivotuschopne od prvnich dnu , cim silnejsi tim mlade je vic zavisle na rodicich, narodi se slepe a bezbranne to je pocit ze rodice se postaraji a brani...je to jen v kostce napsane, dala by se o tom napsat kniha..a tak rikam mozek uchovava informace sto i tisice let
Kureci mozek (Út, 30. 12. 2014 - 13:12)
reinkarnace
nezlobte se...je ovsem produktem evoluce, nikoli depozitarem najakych "zazitku" predchozich generaci. Mezi temito dvema vecmi je podstatny rozdil.
Anonym (Út, 6. 1. 2015 - 22:01)
Zaujalo mě téma!

Něco málo o tom vím.

Základ je v tom, že geny dědíme po celé větvi našich předků která sahá až tam daleko někde kde jsme byli ještě na stromech, to které geny jsou zaplé či vyplé (jestli má někdo talent kreslit, počítat, řečnit) se "zapíná" a to pomocí epigenetického kódu - ten se nejčastěji zapíná pomocí prostředí.

Nejsilnější geny jsou ty nejsilnější našich předků. Příklad, proto když židé byli ve středověku vyhnání z ghetta když jim vládce dlužil enormní sumu peněz, tak byli schopní začít na novo někdo jinde a co VÍC! neměli nic a brzo byli zase schopni nabýt jmění, což nedokázali ani lidé kteří tam žili po generace!

Proč?

"Mají to v genech" nicméně, umějí si to zapnout, tyhle techniky se dají zapnout a člověk je poté často překvapen co umí, hlavně když si myslí že tam je jeho slabina, protože často lidé bývají příjemně překvapeni.

A k těm myšlenkám - myšlenka je kvantum energie, energie, se projevuje na jedinci pomocí psychiky, ta se projevu na jedinci v jednání (řeč těla ovlivňuje naší náladu a naopak, naše nálada ovlivňuje naší řeč těla ) - pro příklad, úsmějtese ale pořádně, že si vložíte ruku do pusu alespoň an 2 minuty a běžte k zrcadlu, garantuji vám, že po dovu minutách se budete smát!

nicméně, hlava zrcadlí co mají ostatní lidé, proto lidé kteří jsou empatičtí, jsou nám příjemní - umí reagovat na naše rozpoložení těla a k tomu přizpusobovat svoje projevy. a pokud někdo slyší myšlenky je dost možné že má silněji vyvinutou část mozku, která se tímto projevuje (mozek je sval dá se trénovat!!!) a velikání, jako tesla, einstein, nějaký ind, který dal základy vesmírným letům často i propadali z matematiky ale jak víme z osobních zápisků, často se napojovali na jákysi zdroj informací, který si zapamatovali a poté je předložili - VŽDY PRŮLOMOVÉ práce (nechci shazovat, určitě za tím stojí dost píle a práce, nicméně tohle je také část úspěchu) a tahle doměnka, je vlastně potvrzena kvantovou mechanikou (fyzika)

Takže ano je dost možné že můžeš vnímat myšlenky předků, říkej tomu dar, nadání, nebo talent, nicméně určitě seš vyjímečný člověk který z mého hlediska má nadprůměrně vyvinutou část mozku!

Tohle bych bral jako výhodu, která by mohla být začátkem tréninku, protože každý se rodíme na nule a i shakespear se musel naučit abecedu!
mirek (So, 28. 3. 2015 - 11:03)
Operuje se tu s pojmy...Mozek totiž nedokáže pochopit, že když pozorujeme objekty jako je naše tělo a mysl, kdo je potom tím subjektem kdo pozoruje-uvědomňuje tyto objekty? Naše mysl(ego) nám říká - jsem tělo a mysl, přitom víme, že časoprostor je pohyb, a ten se nedá ohraničit-zadefinovat.Člověče, poznej sám sebe. Toto nám bylo doporučeno. Teď se pereme, která že ta cesta je správná. Cokoliv můžeš pozorovat, tím nejsi. Věčný problém subjekt objekt.
Reklama