Reklama

Ověření funkcí levé a pravé strany mozku

Je spousta lidí, kteří navzdory tomu, že slyšeli něco jiného, prostě stále nedokáží uvěřit, že skutečně mají schopnosti odpovídající levé i pravé straně mozku.

K ověření činnosti levé strany mozku stačí, abyste si položili otázku, zda dokážete mluvit jedním jazykem a rozumět mu. Jistěže to umíte. To však znamená, že levá strana mozku funguje daleko důmyslnějším způsobem, než ten nejmodernější počítač. K tomu, abyste se jazyk naučili, jste museli využít schopností levé strany mozku z oblasti základních početních úkonů, logiky, analýzy a také uspořádávání.

Chcete-li si ověřit fungování pravé strany mozku, odpovězte si na otáz­ku: „Kde se zrovna nacházím, když se mi v hlavě rodí nápadité a tvůrčí myšlen­ky a řešení problémů?“ Většina lidí si uvědomí, že k tomu dochází při koupeli (vzpomeňme si na Archiméda!), při sprchování, v posteli nebo při procházce přírodou či na břehu moře. V takovýchto uvolněných, neuspěchaných okamžicích jsme v pohodě a většinou sami. Ve chvíli, kdy se vám hlavou honí různé předsta­vy a nápady, pracuje pravá část mozku. A jde jí to nejlépe právě v situacích, kdy si levá strana mozku vybírá zasloužený odpočinek.

Zdroj: Tony Buzan - Jděte na to chytře, nakladatelství Columbus

Reklama
Reklama

Komentáře

katrine (Čt, 28. 7. 2016 - 14:07)
I would like to thank you for the efforts you have made in writing this article. I am hoping the same best work from you in the future as well
Freelance au Maroc : Please continue this great work and I look forward to more of your awesome blog posts.
mahtiel (Pá, 29. 7. 2016 - 07:07)
Článek je o ničem a už 5 let starý :(
Steve (Čt, 28. 7. 2016 - 14:07)
Thank You!
Reklama