Kreativní tvoření může pomoci překonat podzimní depresi

Podzim dokáže být melancholický a vyvolávat splín. Dáte-li mu však šanci, může být i jedno z nejhezčích ročních období.

Síla podzimu totiž spočívá v jeho barevnosti, která přímo nabádá k jakémukoli kreativnímu tvoření. Prim hrají barvy, jako je červená, oranžová či hnědá, které spolu dokážou vytvořit útulnou atmosféru a skvěle se vyjímají i v interiéru. Ne nadarmo jsou tak podzimní dekorace jedny z nejoblíbenějších a v obchodech pro kreativce je po nich každoročně velká sháňka. A přestože v dnešní době snad neexistuje nic, co by nedalo koupit za peníze, my vám doporučujeme udělat si doma chvilku pro sebe a pokusit se něco vytvořit vlastníma rukama.

Tomu ovšem většinou předchází alespoň krátký výlet do přírody pro potřebné propriety. Hledejte šípky, kaštany, bukvice, šišky, nejrůznější větvičky a samozřejmě podzimně zbarvené listí. S trochou umu poté využijete i kousky březové kůry. Zároveň tím zabijete dvě mouchy jednou ranou – nasbíráte potřebný materiál a při procházce přírodou si vyčistíte hlavu. Není přitom třeba jezdit nikam daleko, a to ani v případě, žijete-li ve městě. Kolikrát totiž stačí zajít i jen do nejbližšího parku.

Doma však při tvoření využijete tavnou pistoli i jiné materiály, které jsou na podzimní tvoření jako dělané, například dekorační jutu, korálky či nejrůznějších podzimní nášivky. Ty můžete zakoupit ve specializovaných prodejnách.

Jakmile poté máte vše potřebné, udělejte si například svařené víno, zapněte relaxační hudbu a pusťte se do tvoření. Tímto způsobem můžete trávit celé hodiny, neboť fantazii se meze nekladou a na internetu narazíte na tunu inspirace. Kreativní činnost je uvolňující a pomáhá překlenout období podzimních depresí. A co víc, ve výsledku vás budou těšit podzimní dekorace, které jste vytvořili vlastníma rukama.

Autor: MK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Návštěvník
    Návštěvník (anonym)

    A vaši blízcí se můžou těšit na úžasné dárky vytvořené vašima vlastníma rukama. Jsem si jist, že budou srát blahem do nočníku...

    Říj 14, 2019

Přidat komentář

Reklama

Reklama