Dobijte si ADRAnalin

Radost. Energie. Lidskost. Zábava. Na pozitivní prožitek, kteří dárci a dobrovolníci mají při pomoci druhým, upozorňuje nová kampaň humanitární organizace ADRA. Prostřednictvím příběhů konkrétních dárců a dobrovolníků vyzývá, aby lidé vyzkoušeli ?ADRAnalin? na vlastní kůži. Podle jejích tvůrců Češi nejvíce dají na doporučení ostatních nebo na přímou zkušenost.

Jana, Markéta, Radim nebo Jiří, to jsou skuteční dobrovolníci a dárci, kteří propůjčili svou tvář nové kampani. Jejich příběh, proč pomáhají, má pomoci lidem dobrovolnictví a dárcovství přiblížit.

ADRAnalin je pocit, který se dostaví, když uvolníte v tramvaji mamince s dítětem místo k sezení, když zajdete babičce na nákup nebo podpoříte vzdělávání dítěte v bangladéšském slumu. Je to pocit radosti, kterého získáte tím víc, čím víc pomáháte,“ popisuje emoce čtyř dobrovolníků Barbora Bezděkovská, vedoucí dobrovolnického centra ADRA v Praze.  

Češi podle organizací, které se dobrovolnictví a dárcovství věnují, mají o pomoc druhým zájem, často ale nevědí, jaké existují možnosti. „Kampaní cílíme na lidi, kteří zatím nemají s dárcovstvím ani dobrovolnictvím příliš velkou zkušenost. Chceme ukázat, že pomáhat je snadné a motivovat je k pravidelné a aktivní pomoci,“ uvádí vedoucí marketingového oddělení ADRA ČR Jakub Charvát.

V dobrovolnických programech ADRA působí 2 098 dobrovolníků docházejích do 173 přijímacích zařízení. Dobrovolníci věnují svůj čas seniorům, dětem, zdravotně postiženým, osamělým a nemocným lidem. V loňském roce v nich strávili 65 tisíc hodin.  „I hodina týdně strávená nad kávou, společným hraním her či procházkou může těmto lidem vrátit chuť do života,“ dodává Barbora Bezděkovská.

Typickým dobrovolníkem je podle dostupných údajů organizace - a platí to i v případě dárcovství - žena ve věku 45+. „Většinou jde o lidi s vysokoškolským vzděláním žijících ve větších městech, ovšem stejně velká skupina žije v obcích do pěti tisíc obyvatel. Nejčastěji se jedná o generaci současných třicátníků a čtyřicátníků. Velkou část tvoří podle organizace také lidé nad 60 let,“ doplňuje Jakub Charvát.

Dobít ADRAnalin lidé mohou prostřednictvím nově spuštěných webových stránek www.adranalin.cz.

***
ADRA ČR je mezinárodní humanitární organizace, jejímž cílem je pomáhat lidem, kteří si sami pomoct nemohou. Díky partnerským organizacím ve více než 130 zemích světa reaguje na potřeby lidí okamžitě a efektivně. ADRA patří mezi největší koordinátory pomoci při povodních a jiných živelných katastrofách v ČR i v zahraničí.  Kromě toho realizuje dlouhodobé humanitární a rozvojové projekty za účelem pozitivní a udržitelné změny. Spolupracuje také se školami. V ČR je ADRA předním průkopníkem v oblasti dobrovolnictví. Více na www.adranalin.cz nebo www.adra.cz.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele Čeněk
  Čeněk (anonym)

  ...podpoříte vzdělávání dítěte v bangladéšském slumu. Sakra co je nám do nich

  Říj 01, 2018
 • Obrázek uživatele příště si článek přečtěte
  příště si článe... (anonym)

  ...podpoříte vzdělávání..."Dobrovolníci věnují svůj čas seniorům, dětem, zdravotně postiženým, osamělým a nemocným lidem." Nikde není nic o Bangladéši.

  Říj 01, 2018
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  "Dobrovolníci věnují...Asi to cenzura zabavila pod záminkou GDPR.

  Říj 02, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama