Reklama

Ďábel, sny a léčení

To, co nazýváme ďáblem, je uvnitř nás. Mýtus o ďáblovi nám byl vnucen naší vlastní ignorancí. Lidská mysl je velký div a kouzelník. Je schopna vymyslet jasnou formu ďábla i božské bytosti, kdykoli si to zamane. Hluboko v našem podvědomí existuje mnoho tendencí, které stále čekají na své objevení. Tyto tendence je před vlastním nastoupením cesty osvícení třeba odhalit, bojovat s nimi a transcendovat je.

Snění je přirozeným stavem mysli. Je to přechodný stav mezi bděním a spaním. Jestliže je smyslům odepřeno vnímání, začíná mysl vyvolávat vzpomínky z podvědomí. V podvědomí leží rovněž všechny skryté touhy, které jako by čekaly na své naplnění. Nejsou-li objektem vnímání smyslů vnější věci a je-li mysl v klidu, vyjdou do popředí obnovené vzpomínky, jež se pak nazývají sny.

Prostřednictvím snů jsme schopni analyzovat stupeň naší skryté osobnosti. Tato analýza může být užitečná pro léčbu jistých onemocnění. S pomocí meditace jsme schopni obnovit skryté vzpomínky, pozorovat je, analyzovat je a jednou provždy je vyřešit.

Existují různé typy snů. Kromě bolestivých a příjemných snů, jež se nám běžně zdají, existují ještě další dvě kategorie, které je potřeba analyzovat. První kategorie jsou prorocké sny a druhá noční můry. Prorocké sny se mohou stát našimi průvodci. Noční můry jsou znakem intenzívní agonie způsobené frustrací. Vyskytují se i tehdy, když je člověk velmi vyčerpaný nebo když má špatné zažívání.

Ještě nikdy jsem neslyšel o někom, kdo by prohlašoval, že viděl ďábla na denním světle. Můj bratr-žák mi v podobenství vysvětlil: "Lano je v noci možné zaměnit za hada. Fata morgána vypadá z dálky jako voda. Příčinou toho všeho je nedostatek světla. Největším ďáblem uvnitř lidské bytosti je negativní mysl. Transformace negativity vede k pozitivním nebo, chcete-li, k andělským vizím. Je to právě mysl, co vytváří peklo a nebesa. Strach z ďábla je fobie, jíž je potřeba vymazat z lidské mysli.

Reklama

Zdroj: Život s himalájskými mistry - Svámí Ráma, Pragma

Reklama

Komentáře

Eva Handlířová (St, 12. 9. 2007 - 12:09)
mé sny jsou velmi silnou a hlavní součástí mého života.V jistém období mě natolik ovlivňovaly,že jsem nebyla schopna svobodně žít.Nevím,jestli v mém případě je to odraz nějakých zážitků,nevyřešených věcí uvnitř,vize či alarm na prostor,práci nebo lidi,s kterými se stýkám.Jakou formou získat odpověď?Je to dlouhá cesta,vím,že odpověď máme všichni v sobě.Šamani,léčitelé,kartářky,knihy,psychologie,astrologie...jsou to jen návody a pomocníci,ale ne odpověď.Jenom člověk musí vnímat a poslouchat svůj vnitřní hlas,který je ale dnes rušet civilizačními návyky a problémy,nemocí a bolestí.Ráda bych o tomhle o všem s někým mluvila.díky
Andy (St, 12. 9. 2007 - 14:09)
Ahoj Evy:)) Tvůj problém neznám na vlastní kůži, ale kámoška to popisuje podobně! Dlouho tvrdila, že její sny jsou výrazem jejího druhého já, který ji prostě někam vede, snaží se ji něco říct, varovat či něco takového! Odpověď našla až v duševní škole v Brně, nevím přesně kam to chodí, ale je s ní max. spokojená, našla to, co ji trápilo a pochopila, co ji její sny celou dobu naznačovaly. Nyní o sobě říká, že se koněčně cítí jako svobodný člověk, který žije v harmonii se svým tělem i duší! Něco na tom bude, páč 5 let se snažila otěhotnět a nic a najednou, když chce tu školu dodělat, je v jináči! Taky má těžký revmatismus, 27 let a už má titanové implantáty obou kyčlí. Ve škole přišli na to, že si tu nemoc přivolala sama už jako dítě, tím, že je z dvojčat a brácha byl miláškem rodiny a ona na něj žárlila, tak po nocích vyvolávala zlé duchy, ať ji postihne ňáká nemoc nebo talent, cokoli, čím by na sebe strhla pozornost! Samozřejmě jako dítě nevěděla, jaké to bude mít následky!
Eva H. (St, 12. 9. 2007 - 14:09)
hoj,to byla rychlovka. Na netu moc často nejsem a tyto stránky jsem objevila tím,že jsem hledala knihu Totemová zvířata.Ale náhody neexistují.Takže kdybys chtěla,můžeš se kamošce zmínit a kdyby chtěla,může mi napsat něco bližšího na můj mail Handlirovae"seznam.cz nebo sem.Doufám,že sem najdu zas cestu.Je tu spousta věcí,brouzdám tady,ale už musím padat.Díky moc.pa e
Andy (St, 12. 9. 2007 - 15:09)
Tak si tuto diskuzi ulož do oblíbených a nemusíš pak hledat! Lídy (kámošky) se zeptám, kam to přesně chodí a dám vědět, ale vzhledem k tomu, že bude každým dnem rodit, asi teď moc u netu vysedávat nebude:(
Já se ji nikdy na podrobnosti neptala, páč tomu moc nevěřím, dle mého je to i o víře, ona věří, že za všechno si může sama a že ona je jediná, kdo ty kledby může zrušit, ale je pravdou, že vypadá i cítí se líp!
dělník (Pá, 21. 12. 2007 - 23:12)
zajímavé je,jak se všechny snáře v základních bodech schodují a nezáleží na tom z jakého jsou prostředí,doby,kultury někdy až několik tisíc roků v rozdílu .
Takže na těch snech asi něco bude a zcela určitě se na tom spolupodílí lidské podvědomí,takže sny bych na lehkou váhu nebral,ba právě naopak,mohou nám mnohé říci a to jak o okolí tak i o nás samotných.
Vanja (So, 22. 12. 2007 - 01:12)
Pár dnů nazad se mi zdál krásný sen,byla js. v bezvědomí a procitla jsem v okamžiku,kdy po mně rejdili červi,přelézající z rozkládající se mrtvoly cizího chlapa ležící vedle mne.Měla js.abs.ztrátu paměti,nevím,co se stalo,všude bylo plno písku a teplo,nádherné teplo,které si přeju cítit do konce života,Slunce vydávalo zvláštní záři,jakoby při západu,ale stálo přímo nad hlavou a nádherně opalovalo,nikde nikdo,začala js.zjišťovat,co se mohlo přihodit a kter.směrem se vydat najít vodu.Jakoby se celá Zeměkoule vychýlila ze své dráhy,určila jsem bod a chtěla sledovat stín,žádný nebyl,odhadovala sv.strany,čas,všechno bylo jiné,tak jsem se vydala na cestu a najednou se octla ve městě,domy stály,ale nikde nikdo,v obchodech vše,jen jsem se bála cokoliv pozřít,není-li to ozářené,infikované apod.Takže jsem provedla řadu opatření a úkonů,zkoušek,mat.a fyz.výpočtů,pozorování,které tu nebudu popisovat,trvalo by to do rána,ale bylo mi moc příjemně,nikde nikdo a hlavně to teplo,teplý,laskající vítr a strašně čerstvý vzduch,jen hvězdy a planety se ztratily,Slunce nezacházelo,cítila jsem,že musím všechno zaznamenávat a rozluštit,jenže pro koho?Pro ztracené hvězdičky..možná?V tomhle nehledám nic,jen to bylo příjemné...P.S.pozřela jsem po zralé úvaze červy požírající toho chlapa,s odůvodněním,že mi dodají potřebnou energii a že jsou zdravotně nezávadní,jelikož,kdyby byl ten mrtvej třeba něčím infikovaný,zmírali by mi před očima-pozorovala jsem je skoro celý den,z málokterého snu si pamatuju takové detaily.Dobrou a krásné sny!
dělník (Po, 30. 6. 2008 - 19:06)
Spánek je ůstup vědomé lidské činnosti do nejhlubších a nejskrytějších sfér lidského podvědomí,kde je vše zaznamenáno.
Já,aniž bych uměle navodil tento stav ,někdy si vzpomenu na sny již dávno zapomenuté. Pomůže tomu třeba prostředí ve kterém se nacházím,určitá souhra světla a stínů a momentální nálady,mám pocit,jako bych se v podobné situaci již jednou nacházel a ta se opakuje.
Je to zajímavé,hlavně,když si uvědomím,že se jedná o pocit ze snu,který se mě zdál před mnoha lety a prostředí ve kterém se nacházím již z toho snu znám..
Jako bych ve snu,který se mě zdál před mnoha a mnoha lety nahlédl do daleké bodoucnosti a předem ji znal.
A v tom spočívá asi génius lidského podvědomí,které si nezávisle na našem vědomí logickou ůvahou vydedukuje řadu kauzálních na sebe mežně navažujících dějů a variant možného vývoje lidského jednání.
Třeba v práci,když se skláním nad strojem ,mám pocit,že jsem to již jednou zažil v dávné minulosti a pak si uvědomím,že se mě sen se stejným pocitem zdál ,když jsem byl ještě ůčen´.A to jsem již podvědomě věděl,jaké to bude v budoucnu v továrně a vše si pěkně předem prožil ve snu.Podotýkám,že v té době jsem ještě v továrně nikdy co teen nepracoval,poznal jsem pouze školu a dílny.
Co je to vlastně spánek a sen?
Spánkem zaniká naše osobnost,protože podvědom činnost duše žije svůj vlastní a skrytý tajný život.Duše ustupuje do hlubin,kam ji může sledovat pouze citlivá analýza psychoanalytika.
Jsou různé stupně spánku,pokud člověk usne povrchně a má ještě malé spojení s myšlenkama,které jsou uloženy ve vrchním vědomí,spí spánek ,který jej neosvěží a tyto dojmy,které vědomě ve spánku vnímá na něj působí zneklidnujícím dojmem.Je to pouze povrchní spánek lidí přepracovaných a nervozních.
Pravý a nejhlubší spánek je ten,kdy lidské vědomí,zcela oproštěno od dojmů a uložených myšlenek z vědomého života ,zcela se od nich oproštuje a sestupuje až do nejhlubších hlubin lidského podvědomí,jedině v tomto stavu se může rozvinout nejmocnější mohutnost lidské důše .
Je to zdravý lidský spánek,kdy je snížena představa osobnosti,rozum a vůle jsou potlačeny a sestupu do nejhlubšího podvědomí se uplatnují jen z části.
Jsou uzavřeneny i cesty smyslů,kterýma člověk vstřebával své dojmy během bdělého stavu.
Spánkem se mění celá naše duševní činnost a nastupuje probuzení celé její vnitřní čisté síly,která čerpá ze zážitků,uložených ve vrchním vědomí,zážitků,které si pamatujeme z bdělého života.
A tyto dojmy si lidské podvědomí po svém zpracovává,dumá nad nima provádí jejich analýzu.
A to je sen.
Sen je tak obrazně promítané přemítání lidského podvědomí nad zážitky uložené v naší paměti.Toto přemýšlení duše se nám ve spánku pak promítá jako film v kině,ale v trojrozměrném prostoru doprovázené pocity a eocema.
Každá symbolika ve snu má svůj prorocký význam a poselství a tak nám říká,třeba i to,co je skrytou prapříčinou psychosomatických symptomů-dokáže i předvídat budoucnost.
Naše nejhlubší podvědomí je totiž i ten nejdokonalejší psycholog a umí si vysvětlit počínání a jejich důvod u lidí z našeho okolí.
Ví,co si o nás lidé myslí a co chtějí podniknout a říká nám to ve své snové symbolice.
Třeba pomluva je ve snu ukázána jako vysoká věž,nemoc pak ukázkou syrového masa a krve,štěstí v podobě pavouka .A pod. a pod.
Ve snu není prostoru a ani času,ve snu se slévají v jedno zpomínky z děctví se spomínkama ze včerejška,vše ve snu se nám jeví jako pernamentní současnost a možná bodoucnost ve formě lidských tužeb a přání se ukazuje ve formě nádherných obrazů,pestně nadechnutých a vábně vázaných.
Popisuje paní Váš sen?
Vzpomínáte si na Vaše tajná přání a tužby?-ve snu se Vám splnila,proto ten nádherný pocit.
Abstraktní myšlenkové pochody(abstrakce je schopnost tvořit pojmy a pracovat s nima)se rozpouštějí do řečí obrazů a ty běží jak jsem již napsal jako trojrozměrný film .
A tak se epileptikům zdá třeba o divokých zápasech,škrcení,můrách či kočkách nebo balvanech na prsou ty je dusí,nebo o kousajících psech.
Hysterické osoby mají zase sny děsivě fantastického rázu,alkoholikům se zdají sny plné hnusu a strachu,vidí gestikulující a šklebící se postavy.
Při poruchách krevního oběhu jsou spící zase ohrožováno ohněm,padají do hlubokých strží,či jsou svědky krvavých výjevů,
typicky obyčejné sny se u zdravého člověka pak projevují v létání,procházení se v nedostatečném ůboru,hašteření,nevěrnostech,pohřbu a pod.
Flegmatika ponechávají jeho sny bez zájmu,na melancholika sny působí stísněným dojmem,cholerika naštvou a sangvinika rozveselí.
Sen se nám zdá ve zlomku vteřiny,bohužel si při probuzení pamatujeme jen jeho malou část,takže to co si po probuzení pamatujeme není přesnou reprodukcí skutečného snu.
A tak si jej po probuzení dopnujeme vlastní fantafií a tím ho zkreslujeme.A proto není vhodné na základě toho co si z něj pamatujeme zakládat výklad své budoucnosti a života.
Jak jsem již popsal,lidské podvědomí je ten nejlepší psychopog a psychiatr a dokáže určit budoucí možný směr chování lidí v našem okolí a na to nás upozornuje formou tkz. živého snu.Tyto sny nás rozrušují a způsobují nepokoj v naší duši.Jsou to sny varovné.
dělník (Po, 30. 6. 2008 - 20:06)
Lidské poznání je nedokonalého rázu,rozum čerpá z vjemů skrze smysly a teprve na jejeich základě si utváří svě vlaství,třeba i mylné závěry,usuzování se děje se děje namáhavým způsobem,nemůže myslet na více věcí naráz,pouze na jednu a tisíce jiných souvislostí mu unikají, ne toliko lidská duše,nebo lidské podvědomí.
Při probuzení lidského podvědomí poznává lidská duše sama sebe.Svou všudypřítomností prostupuje okolí i okolní hmotu a poznává ji skrze sebe samou.
A tak zatímco v bdělém stavu vrchního vědomí postupujeme od poznání k poznání,duše je všudypřítomna a svou vnitřní silou nezměnitelně vyčerpá každý předmět,všechny věci jsou pro ni odkryté a poznává je bezprostředně v nich samotných .
Všechny činy vycházejí z příčin podle zákonů,kterámy je řízen svět.Nejhlubší lidské podvědomí předem pozná všechny své činy ,které vykonáme ze své svobodné vůle a toto poznání je nadčasové,vidíme sebe sama v budoucím rozhodování.A tak naše budoucí svobodné rozhodnutí učiněné v pernamentní přítomném čase,ve kterém naše nejhlubší podvědomí žije je již učiněno i když se tak stane třeba v daleké budoucnosti.

Duše z aktivity nižšího podvědomí vrhá své živé,takřka zhmotnělé představy a děje do vrchního vědomí a tak,anž bycom si to uvědomovali nastává souhra podvědomí s vědomím,které tak řídí naše chování a to směřuje k určité činnosti za určitým cílem.
Jak se říká-otcem myšlenky je touha.
Já to znám sám na sobě a uvedu příklad.Rád a hodně cestuji a jak se znám v okamžiku,kdy si představuji místo,které chci ve světě navštívit,již podvědomě pracuji na uskutečnění svého snu a sen se stane skutečností v okamžiku,kdy čekám na letišti Ruzině na letadlo,které mě dstane do Thaiska,Bali,Indie,Ceilon,Karibik,Kenya,SV,tam všude jsem již kromě Indie a Bali byl,Indii mám zaplacenou a za 2 měsíce jedu do Sikkim a protože mám zaplacenou Indii,již šetřím na Bali.
Jsou to mé sny a touhy a já si uvádím v realitu ne tím,že pracuji a spořím ale tím,že po nich toužím.
Stejně tak každý kdo touží po svém snu,pokud se jej nevzdá-má jej splněný.
Jeho podvědomí se o to postará.
A to jsem již sem jednou psal,že lidská touha dokáže vyléčit i smrtelnou nemoc jako je rakovina,dokáže uzdravit i mrzáka.
Jde jen o to chtít a svého snu se za žádnou cenu nevzdat!
To ostatní pak příjde tak nějak samo,nejhlubší lidské podvědomí ví jak na to a bude řídit naše kroky..
Co dodat závěrem?
Kéž bych si uměl vyložit každý svůj sen..to bych byl velmi,velmi moudrý člověk
Jarek (St, 2. 7. 2008 - 03:07)
svěřte se do rukou božích a budete mu sice jen ze čtvrtiny rovni,za to moudří a zdraví a v dostatku a v klidu.ET PHEELEUS SAINT VE AMEN.............
dělník (St, 2. 7. 2008 - 20:07)
Vlastní ,nejhlubší podvědomí každého člověka je nevyčerpatelnou studnicí skrytých sil převyšující logické chápání smysly zatíženého vrchního vědomí,v té nejhlubší a nejskrytější podstatě každého člověka,kam se lidská duše ubírá při spánku a s touto sferou lidské osobnosti se dostává do nejtěsnějšího kontaktu během snů je to zdroj netušených schopností,duševních hnutí,zřídlo myšlenek a geniálních vynálezů.
V podvědomí je vázána vůle a soudnost usměrnit myšlenky za cílem,který si každý vytyčil a to vše je stimulováno touhou a soustředěným cílem ,který sleduje cíl za kterým se jde.
dělník (St, 2. 7. 2008 - 21:07)
Vlastní podvědomí každého člověka je tou nejhlubší studnicí skrytých sil,netušených možností a duševních hnutí,zřídlo myšlenek a místo vzniku geniálních vynálezů dřímající v každém člověku již od nepaměti.
Tato sféra toho nejhlubšího a nejčištčího lidského já je studnicí která zná odpovědi na všechny otázky již z principu sebe samotné a nezatížena smyslovým vnímáním chápe prapříčinu všech otázek na něž lidstvo hledá odpovědi .
Tato duševní činnost je spontální a neustále činná a žije svůj vlastní život ,který se nám snaží sdělovat formou snů a náhlého spontálního vnuknutí,pokud je stimulována soustředěným tokem myšlenek z vrchního vědomí za určitým cílem,je to zdroj světových uměleckých děl,titánů plátna a geniálních vynálezů z technicko-vědeckého světa v podvědomém dění ,je velkou měrou podvázána vůle,soudnost a uspořádat myšlenky pro tyto cíle.
Podvědomý tvořivý rozum proniká tak k logickému poznání v podobě logických forem a myšlenek přinášejících již řešení daného problému.Tyto myšlenky přicházejí spontálně a náhle během již zníněného soustředění vůle na daný problém a ten pak řeší s geniální a nadčasovou přesností.
Mnoho uměleckých děl z hudebního světa takto vzniklo i během spánku,stačilo se jenom probudit a zapamatovanou melodii jenom zaznamenat do not.
Je však rozdíl mezi schopnostmi a zásluhami,zásluhu má jen ten,který se vlastním přičiněním vzdělává ,aby ve vzdělání rostl a tvořil.
Třeba velikáni jako Aristoteles,Sokrates,přicházeli do kontemplativního stavu poznání v němž zůstávali celé hodiny.
Sokrates pak třeba tvrdil,že řešení jeho problému přicházelo náhle od nějakého vnitřního hlasu v něm.
Nikdo nemůže tvořit geniální díla bez vnitřní inspirace lidské duše,kde je uložena nekonečná zásoba vědění,moudrosti,krásy a harmonie.
Do tohoto stavu se člověk také dostane během meditace,joga a pod.K dosažení ůspěchu prodlouženým ůsilím intenzivního soustředění se upneme na určitou věc a v naprosto pasivním stavu doprovázeném však bystrým a vědomým vnímání okolního prostředí skrze smysly dosáhneme pokročilé koncentrace,kontemplace spočívající se v onom upnutí na určitou věc,myšlenku,skladbu,nebo osobu a pasivně přetváváme v tomto stavu aniž bychom o tom ,na co zaměřujeme pozornost přemýšleli.
Řešení může přijít spontálně a nečekaně jako blesk z čistého nebe!
A to je svět snů.Během zdravého spánku nezatíženým špatným svědomím se každý z nás vydává do tohoto tajemného a nepoznaného světa a rozmlouváme tak se svojí duší.Se svým nejhlubším podvědomím.
Zikmund Freud to věděl.To byl genius,svou dobou nedoceněný a odsouzený a to jen na základě toho,že ji předběhl o několik generací.
Já toho velikána obdivuji.
jaja (Pá, 8. 4. 2011 - 09:04)
vy doktoři hovno vite
Milton (Po, 21. 5. 2012 - 02:05)
Tak tedy dobrá o tom jak to skutečně je se dozvíte jen od jednoho člověka, jestli máte zájem, pošlu kontakt na člověka, který tohle všechno ví, jednou mu jeden známý psychiatr řekl:"bejt víc takových jako vy tak my psychiatři nemáme práci" - tak to je..písněte mi na [email protected]
Pavel (Út, 22. 5. 2012 - 07:05)
Bůh-Dábel,Jin-Jang,Dobro-Zlo.Narodili jsme se do polarizovaného světa.Všechny fenomény, na které jen pomyslíte mají i opačné rozměry,až extrémy.Každá doba používala k jejich vyjaření svých termínů.
Radek (So, 15. 12. 2012 - 08:12)
Majitel emailové adresy [email protected] je podvodník. Léčit neumí a bude z vás chtít je vytahnout prachy.
Jejda, (Čt, 8. 6. 2017 - 13:06)
Nabízím k prodeji...napiš to někam jinam.Tady to píšeš všude,zbytečně myslím.
Reklama