Psychické příčiny kožních onemocnění

Trpíte kožními problémy, jako je psoriáza, ekzémy, vyrážky nebo akné? Pokud ano, bylo by záhodno zaměřit se na to, jak vnímáte jakoukoliv změnu. Lidé s kožními problémy vedou zdánlivě velmi spořádaný život, který je však řízen až přespříliš.

Tito lidé jsou naprosto spolehliví... až do té doby, než dojde k nějaké změně. Jejich život je stále se opakující rutina, neboť žít v rutině je bez­pečné, člověka nemůže nic překvapit. Život však ve skutečnosti není bezpečný a předvídatelný, a právě tento fakt představuje pro tyto lidi problém. Různé přirozené změny v životě je naplňují ne­smírnou úzkostí, která se projevuje právě kožními problémy. Je zajímavé, že emoce a tendence spojené s kožními problémy se projevují i potížemi kosterní soustavy. Lidé, kteří mají problémy s kůží, tedy často zároveň trpí i problémy s kosterní soustavou.

Podívejme se na naše doporučení, jak dosáhnout dobrého zdraví, které zahrnuje nejprve identifikaci signálů, které vaše tělo vysílá směrem k vám, a poté používání typů afirmací, díky kterým bude vaše kůže čistá a zářivá. Afirmace, které působí vše­obecně na problémy s kůží pramenící ze strachu a úzkosti z okol­ních změn, jsou: „S láskou ochraňuji sám sebe myšlenkami, kte­ré ve mně vzbuzují pocit radosti a míru. S minulostí jsem smířen a je zapomenuta. Nyní jsem volný.“

Existuje bezpočet forem kožních problémů; a proto typy afirma­cí, které lze aplikovat, se liší dle toho, o jaký problém jde. Napří­klad pokud trpíte akné, negativní myšlenky jsou u vás spojeny s pocitem nepřijetí sama sebe a vhodná afirmace je tedy: „Mám se rád a přijímám sebe, jaký jsem.“ Ekzém má zase co dočinění s antagonizmem a potlačovanými myšlenkami. Tyto negativní myš­lenky lze potlačovat afirmací: „Jsem prodchnutý a obklopen har­monií, klidem, láskou a radostí. Jsem v bezpečí.“ Vyrážka je zase důsledkem menších úzkostí a tendence vidět v malých problé­mech velké. Afirmace, kterou aplikujeme na vyrážky, zní: „Vše ře­ším s klidem a rozvahou.“ Červená vyrážka je všeobecně spojová­na s podrážděností pramenící z pocitu, že něco nedopadlo tak, jak jsme si představovali, a afirmace jsou tedy spojeny s trpělivostí: „Mám rád sám sebe takového, jaký jsem. Beru život takový, jaký je.“ Jestliže jste onemocněli psoriázou, bojíte se, že vám někdo ublíží a pravděpodobně odmítáte být zodpovědný za svoje city. V tomto případě použijte afirmace: „Rád přijmu všechny radosti života. Zasloužím si a přijímám to nejlepší, co život nabízí. Mám rád sám sebe takového jaký jsem. Vyzkoušejte typy afirmací, které zde uvádíme, nebo se podívejte do tabulky uvedené na straně 203, kde najdete typy afirmací pro jednotlivá onemocnění.

Aby bylo možno začít řešit další emocionální problémy, které jsou příčinou kožních problémů, je třeba položit si otázku, jak jsme schopni čelit změnám. Existuje rčení, že jedinou konstan­tou v životě je změna. Co s tím tedy můžeme udělat? Nejsnad­nějším řešením je pravděpodobně zbavit se té neustálé rutiny, která řídí váš život. I když s tím intuice zdánlivě nemá co dělat, je třeba vpravit do vašeho života spontaneitu. Čas od času nechte život, ať vás zavede tam, kam sám uzná za vhodné. Například si ve svém kalendáři naplánujte hodinu, kdy se prostě vydáte na procházku. A uvidíte, co vás potká. Zkoušejte to různými způso­by, a uvidíte, že svět postrádající při každé situaci nějaký záložní plán nemusí být tak strašný. Můžete rovněž učinit smělejší krok a vzít na sebe určitou roli právě proto, že v nějaké situaci vládne chaos. Schválně vyhledejte situaci, kde není možné kontrolovat naprosto vše - přijměte práci dobrovolníka v útulku pro bezdo­movce nebo zavítejte do mateřské školky. Kdoví, co všechno se tam může přihodit?

Rovněž není špatné prostudovat si svůj časový rozvrh a vytýčit jistá místa ve svém životě, kde by bylo možno otěže vaší neustá­lé kontroly trochu popustit. V zasedací místnosti možná budete stále stejně přísní, avšak svému dítěti byste mohli dát trochu vol­nosti. Cílem je naučit se jisté flexibilitě. Přizpůsobivější člověk je více schopen čelit změnám. Získáte tak sebedůvěru a budete schopní život žít - ne proti němu bojovat - a váš strach a úzkost, kterou cítíte každý den, začne ustupovat.

Zdroj: Louise L. Hay, MUDr. Mona Lisa Schulz - Vše je tak, jak má být - nakladatelství Pragma

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (7)

 • Obrázek uživatele Janka
  Janka (anonym)

  Jakutská obloha je s dekou v únoru venku ideální ke studiu,NETÝRÁM,NETÝRÁŠ,ke studené válce. Ke studu,ve studiu,apartmán,nikým nezván,nezvaný host,popros o čaj ze dvou šálků? Je i její?Ten druhý?Postel,i její?BRR.

  Srp 17, 2013
 • Obrázek uživatele JARRRKA
  JARRRKA (anonym)

  VÍM,ŽE ÚDAJNĚ!! EXISTUJE "PRÝ KOŽNÍ NEMOC"-- PHITHIRIASIS VERSICOLLOR- V ŽIVOTĚ TO DOKTOŘI NENAPSALI SPRÁVNĚ LATINSKY! Byla jsem u nich za vola! MÁ TO BÝT PODLE NICH..@ KOŽNÍ PLÍSEŇ,sice nepřenosná,nicméně ..BANDA DOKTORŮ ZE MNE A MNOHA JINÝCH PACIENTŮ MÁ PRČU!! Za prvé-TENTO LATINSKY JIMI POKURVENÝ PROGRAM ZNAMENÁ V PŘEKLADU- NÁDOR NENÍ VIDITELNÝ!! Šlo o neškodné malé myomky,cca/ 3mm tmavšího,šupinatého zabarvení kůže.NA PRSOU,KRKU NEJVÍCE.ŠESTNÁCTILETÁ DÁMA PSYCHICKY TRPÍ,JE TO VIDITELNÉ!RŮZNÉ JEJICH PATLANINY NEPOMÁHALY VŮBEC!KRÉMY,ROZTOKY! Jen jediné,fakt účinné-SOLFATAN PRO BALNEO.I TADY MAJÍ CHYBU V PŘEKLADU,pro balneo-znamená-pro rekreaci,ČILI,REKREAČNÍ BAHNO!CO DOCTORIS,TO BLBÝ VŮL A NESMÍRNĚ DRZÝ!

  Srp 19, 2013
 • Obrázek uživatele Anna
  Anna (anonym)

  Mám ráda od roku 2002 léčivé obrázkyMUSÍ JE ALE TVOŘIT JEN JEDEN...NE OČÍ JEDEM!

  Srp 20, 2013
 • Obrázek uživatele Básně
  Básně (anonym)

  Na básně se nedostanu,chybí mi počítač/JUST SI HO KOUPÍM,MÁTE SE NA CO,HAJTRY TĚŠIT.UŽ ZA TU ZASRANOU LUDMILČÍ,ČILI JEPIČÍ/HÁČKA!/ KRITIKU JEJÍHO SHNILÉHO MOZKOVÉHO CENTRA.

  Srp 20, 2013
 • Obrázek uživatele NIC?
  NIC? (anonym)

  SVINĚ SI MRDAJ MOZEK,PELKA TAKY!

  Srp 26, 2013
 • Obrázek uživatele Anna Boleynová!@
  Anna Boleynová!@ (anonym)

  VY KURVY!!!

  Zář 14, 2013
 • Obrázek uživatele Haluzakfest
  Haluzakfest (anonym)

  VÍM,ŽE ÚDAJNĚ!! EXISTUJE...Boužel musím konstatovat že máte právo, i pravdu.. Někdo by řekl, jaký to nejste nevděčný hulvát, tím by leda poukázal na svou krátkozrakost, dneska je na zodpovědné lidi vytvářen nátlak, a záleží na člověku jak zareaguje, pokud jsem se já pokořil a nenechal se zmanipulovat, může to kdokoli, a nikdo se nemůže vymlouvat nato, aa a.. aale ja mám rodinu, já se musím nějak živit, atd, jediný typ doktora kterému se nemůže mít zazlé, je ten co zkrátka neví pro koho a co vlastně dělá (vyvstává otázka co takový blbec dělá v ordinaci ) no tak tento typ si opravdu myslí, nejen to on tomu věří a je si tím jistý, že se vám snaží pomoct... většina jich ale už moc dobře ví co je jejich práce, už dávno to není pomáhat lidem, ale pomáhat farmaceutickým mocnostem k extrémním ziskům na extrémním hyenismu.. Pokud stále máte problémy, poradím vám něco co považuji téměř za zázrak.. Předem říkám že sou mi peníze uprdele, nepropaguji žádnou kosmetickou sračku, s léčbou jakou všichni známe to nemá moc společného, jde o chloritan sodný, smíchaný s kyselinou citronovou, né že někoho napadne to chlastat dřív než si otom nastuduje a radím vám víc než si myslíte že je hodně.. UPRAMENE.CZ ZDE DEJTE HLEDAT NÁZVY JAKO : MMS, CHLORITAN SODNÝ, KYS.CIT. A CO ŽE ZATO CHCI ?? BUDE BOHATĚ STAČIT : DÍK A VAŠE SPOKOJENOST, + SLIB ŽE TAKTO JAKO JÁ I VY BUDETE LIDI OTOMTO INFORMOVAT POTOM TI LEMPLI LÉKAŘŠTÍ SKONČÍ NA DLAŽBĚ :) MĚJTE SE A PŘEJI HEZKÝ DEN

  Lis 01, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama