
Občas to zná každý. Myšlenky skáčí z jednoho předmětu na druhý, aniž by zachovávaly nějakou jednotnou linii. Pokud se přidá zároveň častá zapomnětlivost, neschopnost se něco naučit a začnou se objevovat tzv. okna, můžeme konstatovat, že se jedná o poruchu soustředění neboli koncentrace.
Porucha koncentrace má příčinu:
a) organickou - nedostatečné zásobování mozku kyslíkem a živinami, roli může hrát špatná výživa a stres b) psychickou - vnitřní konflikty, strach
Jak si pomoci?
1) Jíst stravu s obsahem cholinu - celozrnné produkty, hnědá rýže, obilné klíčky, ořechy, semínka, vajíčka.
2) Využít povzbuzujících účinků éterických olejů, které se mohou přidat do masážních olejů, koupele či do aromalampy. Povzbuzující účinky má především bazalka, rozmarýn a máta peprná.
3) Používat koření, které působí přes čichový orgán a povzbuzuje paměť a koncentraci. Doporučuje se především paprika, máta, šafrán a hořčice.
4) Zajít k zubaři. Pokud se v ústech nacházejí vedle sebe různé kovy, mohou vyvolávat galvanické proudy, jenž ovlivňují schopnost soustředění.
5) Užívat zázračný lecitin, který působí přímo na mozkové synapse, které zprostředkovávají přenos informací. Lecitin je obsažen ve vaječném žloutku, sójových produktech, podmáslí, banánech, čokoládě nebo v potravinových doplňcích.
6) Vyzkoušet po tísíciletí osvědčený přípravek ajurvédské medicíny (nejstarší medicína na světě pocházející z Indie) - Brahmi.
7) Zlepšit si schopnost koncetrace pomoci přístrojů pro audiovizuální stimulaci mozku - tzv. psychowalkmanů.
8) V případě závažných potíží vyhledat lékaře, aby zjistil, zda se nejedná např. o špatné zásobení mozku krví v důsledku zúžení cév.
Autor: mk
Komentáře (8)
- odpovědět
Led 05, 2008- odpovědět
Led 13, 2009- odpovědět
Črv 28, 2011- odpovědět
Bře 13, 2018- odpovědět
Lis 14, 2019- odpovědět
Lis 18, 2019- odpovědět
Lis 21, 2019- odpovědět
Lis 23, 2019Přidat komentář