PBSP - Pesso terapie

PBSP (Pesso - Boyden System Psycho - motor) je jedna z původních psychoterapeutických metod určených širokému okruhu zájemců o sebepoznávání, osobní rozvoj, vyrovnávání se s osobní historií a nacházení hlubšího smyslu v životě.

O autorech PBSP

Autorem metody je americký manželský pár Albert Pesso a Diana Boyden. Odtud zkratka PBSP (Pesso Boyden System Psycho-motor). Oba autoři (dnes asi sedmdesátiletí), prošli karierou špičkových výrazových tanečníků. Po ukončení dráhy působili jako učitelé tance a herectví. Na základě pozorování emocionálních stavů svých žáků během nácviku citově vypjatých rolí začali od konce 50. let rozvíjet originální psychoterapeutickou metodu. Během následujících desetiletí ji plně rozvinuli a rozšířili do světa. Dnes je oficiálně etablovaná v USA, Švýcarsku, státech BENELUXu, ve Skandinávii, výcviky psychoterapeutů probíhají např. i v Japonsku a na Tchai -wanu. V devadesátých letech se PBSP dostala i do ČR.

V PBSP autoři zúročili letité zkušenosti s uměleckým řemeslem. Nachází zde uplatnění jejich profesionální erudice v choreografií a scénografii, stejně jako hluboké porozumění pro výraz lidského prožívání v subtilních projevech těla. Předpoklady metody jsou taktéž v souladu s moderní vývojovou psychologií a aktuálními neurofyziologickými výzkumy.

Autor: Jan Siřínek, Mgr - klinický psycholog

Další informace: www.dpc.cz

Připravované související články:

Komu je PBSP určena

Na jakých základech PBSP stojí

Čím PBSP účinkuje

Jak PBSP probíhá

Pravidla sesí PBSP

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele Tomáš
  Tomáš (anonym)

  Moc se omlouváme, již jsme to opravili a odakz funguje. Díky za upozornění.

  Led 05, 2002
 • Obrázek uživatele sara
  sara (anonym)

  O Pesso terapii se dozvídám úplně poprvé z Vašeho článku,tato metoda mi připadá velmi zajímavá,potřebná a pravdivá a už se těším na Vaše další články.Odkaz na stránku s dalšími informacemi (snad jen zatím)nefunguje.Zdravím Sara.

  Pro 28, 2001
 • Obrázek uživatele Sara
  Sara (anonym)

  Omlouvám se,odkaz na stránku www.dpc.cz funguje,díky za bližší informace,S.

  Pro 28, 2001
 • Obrázek uživatele Ivana
  Ivana (anonym)

  zkouselam jsem ji nekolikrat www.dpc.cz a vzdy mi ukazuje stranku nelze zobrazit. Co s tim? díky

  Led 03, 2002

Přidat komentář

Reklama

Reklama