Reklama

Naše tělo si pamatuje naši minulost

Podle energetické medicíny je každý člověk živoucí historická kniha. Naše tělo obsahuje naši minulost -- každou kapitolu, řádek a verš všech událostí a vztahů našeho života. Naše biologické zdraví se stává živou výpovědí vyjadřující naše síly, slabosti, naděje a strachy.

Každá myšlenka, která vás kdy napadla, putovala vaším biologickým systémem a vyvolala fyziologickou reakci. Některé myšlenky jsou jako hlubinné nálože -- vyvolávají reakci v celém těle. Například takový strach aktivuje každou soustavu v těle: svírá se nám žaludek, srdce tluče rychleji nebo se začneme potit. Láskyplná myšlenka může naopak celé tělo uvolnit.


Všechny myšlenky, bez ohledu na jejich obsah, nejprve vstoupí do našeho systému jako energie. Myšlenky obsahující emocionální, mentální, psychickou nebo duchovní energii vyvolávají biologické reakce, které se ukládají v naší buněčné paměti. Právě takovým způsobem proniká každodenní zkušenost pozvolna do našeho biologického systému...


Změnit mysl do takové míry, abychom se mohli vyléčit, občas vyžaduje nezměrné úsilí. Ačkoli mladý zubař nedokázal přijmout skutečnost, že nespokojenost s povoláním a pocit bezmoci mají vliv na chemické pochody v jeho těle a na jeho zdravotní stav, ostatní v něm tyto vzorce rozeznali snadno. Přijetí myšlenky, že každá část vašeho života -- veškerá minulost, vztahy, postoje, názory a přesvědčení, které chováte -- má vliv na váš biologický stav, ovšem tvoří jenom jednu část procesu léčení. Takové přijetí je nutné převést z roviny mentální na fyzickou, abyste vnímali pravdu tělesně, v každé buňce, a mohli jí plně věřit.


Je celkem snadné naučit se něco nového a použít takovou vědomost jenom příležitostně. Myšlenka, že biografie se stává biologií, naznačuje, že se do jisté míry podílíme na vzniku nemoci. Nesmíme ovšem -- a to je nesmírně důležité -- zneužívat tuto pravdu tím, že budeme vinit sami sebe nebo jiné pacienty ze vzniku nemoci. Lidé si vytvářejí nemoc vědomě pouze ve vzácných případech. Nemoci spíše vznikají následkem vzorců chování a postojů, které nepovažujeme za biologicky toxické, dokud takové nejsou. Teprve když nás nemoc donutí přehodnotit vlastní postoje, začneme chápat, že naše každodenní strachy nebo zloby jsou ve skutečnosti biologicky negativními substancemi.


Negativní pocity máme pochopitelně všichni, ale ne každý může vyvolat nemoc. Negativní emoce musí převažovat, aby mohla vzniknout nemoc, a tento proces urychluje skutečnost, že víte o toxicitě negativních myšlenek, a přesto je necháte ve vědomí bujet. Můžete si například uvědomovat, že musíte někomu odpustit, ale přesto se rozhodnete, že vztek vám dá větší sílu. Energie je síla, a přenášíte-li energii do minulosti tím, že lpíte na bolestivých událostech, ztrácíte sílu v současném těle a jste náchylní k nemoci.


Zdroj: Caroline Myssová-Anatomie ducha, nakladatelství DharmaGaia

Reklama
Reklama

Komentáře

pampeliska (Ne, 15. 1. 2006 - 07:01)
snažím se ti to odpustit ale dost to bolí, pořád
Jana (Po, 1. 5. 2006 - 11:05)
Pampeliško,za každým mráčkem se schovává sluníčko.
mox (Ne, 9. 7. 2006 - 03:07)
nic uz v m,ysli neboli, jen v tele sram zustava, tak hojim i kdyz nevim co / tak v odpocinku smatram v hloubi podvedomi, co jeste tam je ya neporadek ..
xom (Ne, 9. 7. 2006 - 14:07)
Pampeliško
nějak jsem se přežral
ach to bolí bříško

Co se může ještě stát
Snad nic
Jeden pšouk
a problém promění se v smrad
Reklama