Můžeme nahlížet do budoucnosti?

Je vůbec možné, abychom věděli, co nastane, co se přihodí? Naše doba je spojena s laickou rozpačitostí při položení takové otázky, s vírou či pochybností, zda mohou existovat lidé obdaření nadpřirozenou schopností předvídat, věštit.

Jestliže bychom poněkud zrozpačitěli při položení zmíněné otázky, zamysleme se trochu: vždyť se vlastně každý snažíme neustále předvídat budoucnost! Tato touha je dokonce vlastní každému z nás. Patrně je to nejdůležitější vlastnost, kterou se my, lidé, lišíme od ostatních pozemských bytostí. Často se snažíme předpovídat počasí, chování šéfa a tak podobně. Touha předvídat se některým lidem stává také vášní, propadají sázení.

Přesto však, není snaha nahlížet do budoucnosti, abychom mohli například zlepšit naději na přežití těžce nemocného člověka, přespříliš odvážná?

Především si zdůrazněme, že ve svém životě i v životě rostlin a živočichů kolem nás zcela běžně pozorujeme pravidelné změny. To sice není až tak překvapivé zjištění; ale jde o nesmírně důležitý jev. Tyto změny označujeme jako biorytmy.

Biorytmy. Ty mohou být důležitým klíčem k odhalování tajemství budoucnosti všech živých bytostí, nejenom nás, lidí. Mohou být pomůckou, s jejíž pomocí můžeme nahlížet do budoucnosti i bez nadpřirozených schopností a pohádkových pomůcek typu věštecké křišťálové koule.

Slovo biorytmy se skládá ze dvou částí a tyto jeho dvě původní části vyjadřují jeho smysl: řecky bios znamená život, rytmy (řecky rhythmos = pravidelný pohyb) představují soustavné opakování nějakého děje v pravidelných intervalech.

Začneme-li pozorně vnímat základní aspekty života, nepochybně postřehneme, že život znamená nejenom častou a intenzívní změnu - na rozdíl od hmoty neživé. Postřehneme, že tyto změny lze nezřídka vnímat jako změny pravidelné. Jako by se všechny události vracely po určité době ke svému počátku.Poznáváme-li uvedenou pravidelnost, potom v biorytmech můžeme nacházet jistou zákonitost, která vymezuje, co v naší budoucnosti nezbytně nastane. Protože biorytmy jsou nedílnou součástí života, jejich poznávání nám umožňuje buď vědomě, nebo i podvědomě poodhalovat mnohá tajemství vlastní budoucnosti..

U biorytmů s krátkou periodou vlastně poznáváme děje třeba o zlomek sekundy dopředu, u biorytmů s roční periodicitou již odhalujeme vzdálenější budoucnost. Tam, kde by biorytmy zcela chyběly, tam by už nebyl život, tam by už nebyla živá bytost.

Mnohé biorytmy jsou již dnes prozkoumány, spoustu jich však ještě budeme muset lépe poznat. Nejde totiž o předvídání budoucnosti pro pouhé ukojení naší zvědavosti. Ve hře je mnohem více!

Jedná se o možnost účinněji využívat dary přírody, které potřebujeme jako svou potravu, a to ve větší harmonii s přírodou. Jde ale také o poznání některých jevů, jejichž průběh rozhoduje, zdali jsme zdraví, nebo nemocní. A v důsledku toho jde o možnosti lépe nemocem předcházet nebo pomoci nemocný organismus uzdravit. Ať se to týká nás, lidí, nebo se to týká nemocí zvířat či rostlin.


Zdroj: Josef Berger - Biorytmy, nakladatelství Paseka

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (11)

 • Obrázek uživatele Brumlová
  Brumlová (anonym)

  Vždyť jí známe,díky dávným civilizacím!

  Črv 02, 2009
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Nahlížet do budoucnosti můžeme, ale není nic vidět.

  Črv 02, 2009
 • Obrázek uživatele Ota
  Ota (anonym)

  Raději ne,ještě bychom se něco dozvěděli...

  Črv 02, 2009
 • Obrázek uživatele jim
  jim (anonym)

  Nejlépe je vložit svoji budoucnost do rukou Božích a máme vyhráno.

  Črv 03, 2009
 • Obrázek uživatele Fiona
  Fiona (anonym)

  Tedy Jime,jdi do háje s rukou boží,copak nevidíš co se děje,jak se svět mění,netušíš co se stane se Zeměkoulí??? Otevři oči,procitni a alespoň na chvíli se osvoboď z područí boží manipulace!!

  Črv 03, 2009
 • Obrázek uživatele jim
  jim (anonym)

  Fionko Ty jsi hodná.Myslíš to s planetou a s námi dobře.Věř však,že jen Pán Bůh nám může všem pomoci.Vždyt on se nemůže už dívat na tu lidskou blbost jak věříme vládě,která je pseudovláda co jsme my jejich područí,nikoli Boží.

  Črv 03, 2009
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  kartáři mohou nahlížet do budoucosti, ale tyhle pofiderni lidi bych fakt nikomu nedopuročovala navštěvovat, mohou se taky pěkně seknout.

  Črv 03, 2009
 • Obrázek uživatele sendy
  sendy (anonym)

  Výklad z karet po intrnetu

  Pro 04, 2009
 • Obrázek uživatele Pavla
  Pavla (anonym)

  kartáři mohou nahlížet do...Zdravím všechny!Nevěřím v boha,ani věštění.Sice jsem si nechala vyložit karty.Čistě ze zvědavosti.Musím podotknout,že jsem se vlastně dozvěděla spoustu věcí co se může přihodit každému.Ze slov jsem si skrátka sama vyvodila co se mi asi přihodí a na 90% to vyšlo.Takže jsem spíš skeptik.Ale co se týče vizí,nebo snění s otevřenýma očima.Záblesky,kterým nevěnuji pozornost a ony se v tu chvíli,či později do detajlu stanou.Tak ty mám často,jen nevím nikdy do předu jestli jim opravdu věnovat pozornost,nebo se jen zasmát.Například Jednou jsem šla ve Vítkovicích-O po chodníku se skoro dvouletou dcerou a míjeli jsme muže s hlubokýma očima.Celkově se jevil jako zlý člověk.Probjěhla mi hlavou zrychlená verze toho co se stalo,ale o týden později,jen jinému dítěti.Ten samý muž na tom samém místě nakopl dítě.Skončilo v nemocnici.Další vize-Můj přítel odjel a já měla jen myšlenku,že se naboural.Přesný čas!Nemohla jsem tomu zabránit!Mám žárlivého muže a jezdí za hranice.Byla jsem ve městě a ve chvíli kdy jsem se rozhodla vyhodit papírek do koše u kterého stáli dva muři.Přišla vize teď mě uvidí nějaký jeho známý a bude si něco myslet.Taky,že jo!2minuty a přišla mi sms,že mu přišel anonym.Babo raď!Jestli nejsem vědma.Jen mě mrzí,že u mě to nefunguje tak, jak ve filmech.

  Led 22, 2010
 • Obrázek uživatele Velmik
  Velmik (anonym)

  Ohledně budoucnosti. Věříte, že je osud? No prakticky vzato je jeho existence ověřena smrtí, osudem každé bytosti je zemřit. Vlastně všeho na téhle planetě. Ohledně budoucnosti. Pohyb molekul se dá vypočítat. Však je to odhad a navíc lidé nejsou logičtí. Proto se dá vypočítat pouze budoucnost těles na než působí logika. Tělesa ve vesmíru a pod. Když jsme tak alogičtí, neznamenala by znalost budoucnosti jen změnu? Jakmile člověk pozná co ho čeká, ať vědomě nebo nevědomě se ji prostě snaží změnit. Výsledkem je řetězová reakce změn osudu. Můj názor na věštění a pod? Ne nenechám si věštit rotože zákon akce a reakce inklinuje k tomu abych se stal otrokem obav. Chce se stát snad někdo otrokem obav?

  Led 27, 2010
 • Obrázek uživatele McTomíno
  McTomíno (anonym)

  http://www.vykladkaretonline.estranky.cz/ Rozhodně doporučuji ! Bezchybný výklad za rozumnou cenu!!

  Bře 07, 2012

Přidat komentář

Reklama

Reklama