Léčivá síla barev

„Slunce je univerzální lék z nebeské lékárny,“ a „Barvy jsou úsměvem přírody.“ Tyto citáty nám připomínají, jak velkou úlohu v našem životě hraje světlo a barevnost.

Barevná nádhera  západu slunce, sedmibarevné duhy či pole zářícího slunečnicemi v nás vyvolává mnohem více než jen obdiv a dojem krásy. Barevná chvění přivádějí do našich buněk potřebné životní impulzy a zaručují nám vyvážený energetický potenciál představující základ zdraví, vitality a radosti ze života. Řečeno s Goethem, oko potřebuje barvy stejně, jako potřebuje světlo.

Soulad chvění

Barevná energie se dá používat jako léčebný prostředek nejen v tělesné, ale i v duševní oblasti. Celý náš organismus se nachází v soustavném chvění. Každá buňka je jedním z nesčetných kmitajících systémů, které jsou součástí chvění mocných energií. Pokud jsou tyto malé systémy chvění našich buněk v harmonickém souladu s různorodou pohyblivostí přírody, cítíme se zdraví. Barevná terapie spočívá v posílení regulačních sil těla a tím i jeho vitalizováním, při němž dostane organizmus potřebnou energii k znovunalezení své rovnováhy. 

Chvění světla a barev nevniká do organizmu pouze okem, ale také pokožkou, která je branou do nitra, což dokažuje skutečnost, že barvu cítí i slepci, a tak mohou z jejího účinku profitovat. Kdyby tomu tak nebylo, trpěli by silným projevem nedostatků.  Naše pokožka je druh antény. Přijímá z vnějšku barevné informace a vede je dál do nitra.

Všechny paprsky, chvění a impulsy, které dopadají na naše tělo, vyvolávají tedy reakce. Dráždidlo barva musí být k tomu ale specikováno a přizpůsobeno právě platným potřebám.

V porušené buňce chybí proudící, energetická informace a dochází v ní ke změně světelné a barevné kvality.  Přítomnost světla v buňkách byla vědci jednoznačně prokázána.

Barevná terapie

Barevné světlo má pozitivní rezonanční účinek na buňky a zabraňuje rozšíření nesprávného potenciálu chvění do okolí. Barevné světlo zprostředkovává našemu organizmu léčivé impulzy a velmi účinný vliv na tělesné a psychické poruchy. Barevnou terapií lze dosáhnout:

-        
zmírnění bolesti

-        
obnovu buněčné tkáně

-        
podpoření veškerých tělesných funkcí

-        
tvorby červených krvinek

-        
podpoření výměny látek a cirkulace

-        
rozšíření nejmenších cév a kapilár a další.

Účinek barev

Chvění červené barvy způsobuje roztažení cév a tím i silné prokrvení (bylo dokázáno, že pohled na červenou barvu zvyšuje krevní tlak). Červená energie slouží ke stimulaci všech nedostatkových stavů energie v těle, neboť zprostředkovává aktivitu, renegeraci a přívod síly.  Naproti tomu modré chvění způsobuje zúžení cév a tím bezkrevnost, modré impulzy zmenšují vzrušení nervového systému a působí zmírnění bolesti a uvolnění. Tato barva může normalizovat krevní cévy, je antiinfekční a působí uvolnění nervů a uklidňuje při neklidu, strachu, nadměrné funkci štítné žlázy, překrvení a nespavosti.

Oranžová
je barvou optimismu a radosti ze života, její chvění mají na organismus vitalizující, povzbuzující a posilující účinek. Oranžová energie je tedy léčivá při depresích, nespokojenosti a pesimismu a mimo to ovlivňuje důležité funkce krevního oběhu a lymfatického systému.

Zelená
působí zklidnění, stabilizaci a zotavení, tím podporuje regeneraci nervového systému a celkové uvolnění organizmu. Chvění zelené barvy vyrovnává (vše, co se v těle děje), dezinfikuje a zabíjí bakterie, tvoří svaly a tkáň a reguluje výměnu látek.

indigově modrém paprsku se sjednocují energie všech šesti spektrálních barev v mohutnou sílu se zvýšeným účinkem při vyléčení, utišení bolesti a uklidnění. Největší uplatnění nachází při onemocněních v oblasti hlavy (oči, uši, nos), při poruchách růstu a při duchovním a duševním vyčerpání.

Fialová
dává duchovní sílu, zesiluje účinek meditace a vede k vyšším stavům vědomí. Působí léčivě na slezinu, dodává energii, podněcuje lymfy a pomáhá při migréně, nervových chorobách a při stavech silného vzrušení. Doporučuje se také při vypadávání vlasů a tvorbě lupů.

Velké úspěchy dosažené barevnou terapií, svědčí o účinné léčivé síle, která existuje v jednotlivých barvách.

O barvách, a nejen o nich, se více dozvíte na stránkách galanterního e-shopu   www.stoklasa.cz


Podle: W.M.Hulke: Magie barev

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele nadejenauzdraveni
    nadejenauzdraveni (anonym)

    Ja bych chtel mit svoji chaticku, na ostruvku na ktery by se slo dostat jen letadlem s plovaky, takze by pristavalo na mori. Ale ten ostrov by zase nemel byt moc maly, v ramci moznosti by mel byt v co nejklidnejsich podminkach jak podnebnych tak i podmorskych a melo by na nem byt teplo a s co nejmensim zastoupenim bebezpecne fauny a flory. Mel by na nem byt internet, sobestacnej generator ele. energie, treba skrze solarni technologii. A natakovem bych rad hezkej bungalov, stojici ale na aspon 50 cm betonove zakladne, ktery by byl umisten mimo nebezpeci dosahu rozbourenych vln vyvolanych stredne velkym hurikanem. A do toho antistresove omalovanky s mnoha motivy, kompletku od tolkiena, j.k. rowling, foglarovky, tri nej knihy julese verna. Hromadu filmovych dvd, dva notebooky a letadlo a letecke opravneni samozrejme opodstatnene umem letat. Mozna jeste nekde jako nouzovku, lehce slozitelnou prefabrikovanou letajici nouzovku. A samozrejme prirucku v cestine, jak vyuzit mistni prirodni zdroje, at uz v lekarstvi nebo gastronomii. ps. Rozhodne bych nestal o idiotstinu typu: top 10, nej rady a bla bla. To jsou takove kydy. A samozrejme, nikdo krom kamaradu, kteri by ale umeli drzet tajemstvi, by nevedel kde jsem. Snad by doslo pri onom pobytu na prirozenou renovujicise, revitalizacni ozdravnou kuru, na samocinny proces, nativnosti hluboce zakoreneny, probuzeny k zivotu, po zmizeni tech vsech nechtenych, nedobrovolnych a nucenych nanosu toho vseho. A taky bych chtel cvicebni koutek, a okruh okolo ostrova na behani a kolo + motokaru, ano chtel bych na nem trat top gearu a vozovy park citajici 10 aut... cvicil bych i proto, ze bych se se svoji partou zucastnil expedicniho zavodu.

    Kvě 06, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama