Kreativní tvoření může pomoci překonat podzimní depresi

Podzim dokáže být melancholický a vyvolávat splín. Dáte-li mu však šanci, může být i jedno z nejhezčích ročních období.

Síla podzimu totiž spočívá v jeho barevnosti, která přímo nabádá k jakémukoli kreativnímu tvoření. Prim hrají barvy, jako je červená, oranžová či hnědá, které spolu dokážou vytvořit útulnou atmosféru a skvěle se vyjímají i v interiéru. Ne nadarmo jsou tak podzimní dekorace jedny z nejoblíbenějších a v obchodech pro kreativce je po nich každoročně velká sháňka. A přestože v dnešní době snad neexistuje nic, co by nedalo koupit za peníze, my vám doporučujeme udělat si doma chvilku pro sebe a pokusit se něco vytvořit vlastníma rukama.

Tomu ovšem většinou předchází alespoň krátký výlet do přírody pro potřebné propriety. Hledejte šípky, kaštany, bukvice, šišky, nejrůznější větvičky a samozřejmě podzimně zbarvené listí. S trochou umu poté využijete i kousky březové kůry. Zároveň tím zabijete dvě mouchy jednou ranou – nasbíráte potřebný materiál a při procházce přírodou si vyčistíte hlavu. Není přitom třeba jezdit nikam daleko, a to ani v případě, žijete-li ve městě. Kolikrát totiž stačí zajít i jen do nejbližšího parku.

Doma však při tvoření využijete tavnou pistoli i jiné materiály, které jsou na podzimní tvoření jako dělané, například dekorační jutu, korálky či nejrůznějších podzimní nášivky. Ty můžete zakoupit ve specializovaných prodejnách.

Jakmile poté máte vše potřebné, udělejte si například svařené víno, zapněte relaxační hudbu a pusťte se do tvoření. Tímto způsobem můžete trávit celé hodiny, neboť fantazii se meze nekladou a na internetu narazíte na tunu inspirace. Kreativní činnost je uvolňující a pomáhá překlenout období podzimních depresí. A co víc, ve výsledku vás budou těšit podzimní dekorace, které jste vytvořili vlastníma rukama.

Autor: MK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  A vaši blízcí se můžou těšit na úžasné dárky vytvořené vašima vlastníma rukama. Jsem si jist, že budou srát blahem do nočníku...

  Říj 14, 2019
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Úžasně objevný článek. Vykašlete se na depresi, sbírejte šípky a uvařte si svařené víno.

  Říj 14, 2019
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Asi tak. Kdyby to bylo tak jednoduché. Autor článku zřejmě vůbec netuší, o čem deprese je. Kdo má depresi, nemá energii na základní věci, a tak je zcela mimo jeho/její sílu vypravit se někam sbírat šípky. A i kdyby je někdo jiný nasbíral, stejně z nich depresívní člověk nic nevytvoří protože jakákoliv kreativita je zablokována. Přestaňte uveřejňovat takové hloupé články. Je to výsměch lidem s depresí.

  Říj 14, 2019
 • Obrázek uživatele Iva
  Iva (anonym)

  Když má někdo depresi ve smyslu onemocnění, tak navštěvuje psychiatra, bere léky a různé formy arteterapie či tvoření mu mohou pomoci jako doplňková terapie. Zde v článku se hovoří o podzimní depresi, lépe by asi autor měl použít slovo třeba splín, i když pojem podzimní deprese je běžný a neznamená diagnózu. Takže článek je pro lidi, jak se v zimě zabavit a nepropadat blbým náladám- lidově depresím. Ale skutečná deprese je opravdu o něčem jiném.

  Říj 15, 2019

Přidat komentář

Reklama

Reklama