Reklama

Co jsou to pro-anorektické internetové stránky

Na internetu se objevil nový fenomén - stránky pro anorexii. Čtete správně, nejde o překlep! Co na takových stránkách je?

Pro-anorektické stránky (pro-anna pages) obsahují texty, v nichž se radí, jak lze dosahnout velké podváhy a udržet si ji. Také tu bývají fotografie dívek s anorexií, konkrétní návody a také chválu na to, jaký je to skvělý pocit být takhle hubená.

Z nemoci se zde dělá přednost, nový životní styl. Proč to tak je? Není snadné na otázku odpovědět, ale možná bychom mohli tento jev přirovnat k situaci, v níž například někdo nemá žádné peníze a místo aby se snažil nějak si je vydělat nebo byl naštvaný či smutný prostě řekne, že být chudý je dobré, protože peníze kazí charakter. Z nouze se udělá ctnost.

Psychologie zná pro tento způsob vyrovnávání se s problémem několik termínů, které můžeme společně pojmenovat slovem "obranné mechanismy". Nejprve je tu mechanismus "popření" - říkáme, že problém vlastně není žádným problémem, o nic nejde. Dále je tu mechanismus "ideologizace" - ten je složitější. Na něco (nebo někoho) se upneme a vytvoříme si ideál - řečeno s lehkou nadsázkou nový smysl života. Protkladem k těmto obranným mechanismům je "náhled" - uvědomujeme si svůj stav, to, že jsme nemocní a že je nutné vydat se cestou k uzdravení.

Pro-anorektické stánky jsou zcela bez náhledu a lidem, kteří mají v počátečním stádiu nemoci v hlavě zmatek, mohou velmi uškodit. Snad i pro to začíná platit celosvětová nepsaná dohoda o cenzuře takových stránek - vyhledávací servery je ze svých katalogů odstraňují.

Reklama

Nakonec bych rád upozornil na nově vzniklé specializované stránky o anorexii a bulimii na adrese pppinfo.zde.cz - najdete zde články, kontakty na odbornou pomoc, diskuse, přehled knih, internetové odkazy a další potřebné informace a služby.


Autor: Jan Kulhánek

Reklama

Komentáře

J.K. (Út, 25. 6. 2002 - 19:06)
Díky za upozornění, stránky naštěstí fungují, zřejmě měli jen chvilkový výpadek, což se na českém internetu občas stává. Doufejme, že už bude vše v pořádku.
Iva (Po, 24. 6. 2002 - 21:06)
S výše uvedenou stránkou pppinfo.zde.cz bohužel nejspíš něco je. Když jsem se tam chtěla podívat, vždy mi zamrzl počítač. Ostatní stránky fungují úplně normálně, tak bude chyba asi tam. Bylo by dobré, kdyby něco takového existovalo, tak to, prosím, zkuste dát nějak do pořádku. Děkuji.
Iva (St, 26. 6. 2002 - 14:06)
Já už jsem se tam byla podívat a funguje to. Jsou dobré. Díky.
Angela (Čt, 5. 9. 2002 - 13:09)
Podelte sa o nejaku tu adresu, aj my sa chceme pozriet ako nedopadnut.
Tomáš (Čt, 5. 9. 2002 - 15:09)
Nestačí pár odstrašujících obrázků?
http://forever.freeshell.org/images/skeleton7.jpg

http://www.encolombia.com/images/revistas/adipon13.JPG

http://www.pbs.org/wgbh/nova/thin/images/prog_pic1.jpg

http://twist.lib.uiowa.edu/webclass/student/schwickerath_angie/story1/assets/anorexia.jpg
http://abcnews.go.com/media/WNT/images/abc_wnt_amos_010821_nh.jpg

http://www.fathersforlife.org/health/anorexia5.htm
tereza (So, 23. 11. 2002 - 16:11)
moc vas prosim kdo byl na pro-anorektickych strankach,aby mi nejake z nich napsalme nehrozi ze do toho vlitnu diky moc
Petra (Ne, 23. 6. 2002 - 18:06)
Já jsem na takový stránky narazila - kamarádka mi poslala adresu - a je to fakt strašný. Jsem "vyléčená" anorektička a nejhorší na tom je, že v době svý nemoci bych asi takový stránky chtěla navštěvovat a ještě líp hubnout. Ale to člověk neví, co dělá, není sám sebou. Je to jako když feťákovi řeknete, jak si může sám vyrobit drogu.
Ta nemoc člověka nutí hubnout a takovejma věcma se zabejvat. JE HROZNĚ NEFÉR, ŽE NĚKDO PRO-ANOREKTICKÝ STRÁNKY DĚLÁ!
Ten článek je hrozně stručnej - šlo by o tom napsat víc?
marketa (Po, 1. 7. 2002 - 03:07)
nevite nekdo adresu na takovou stranku, chtela bych to videt, sama jsem nic nenasla
Sima (St, 12. 5. 2004 - 03:05)
http://blog.lide.cz/breatharian/2003/10/

http://blog.lide.cz/breatharian/english/

Tady jsou přímé linky na české proanorektické stránky nevkládám je jako návod ale jako kreténismus nejvyžšího zrna!!

Hoch, který tyto stránky vede má očivydně problém sám se sebou a místo aby jej řešil, tak svůj problém převedl jako pseudo kladnou věc a snad jakési svaté poslání!!

snad mu nestačí fotky malých hladovějících dětí, které by daly nevím co za kousek jídla.

Pokud ze zvědavosti nahlédnete do úžasné dílny výplodů choré mysli tohoto fanatika pak se dozvíte kupříkladu, že:

JÍDLO JE JED-aniž by autor dál tuto tezi rozváděl skrátka tvrdí, že nejíst nic znamená být tak dokonale bez jedů až z toho samou radostí pojdete hlady no uznejte samy jak FENOMENÁLNÍ :o///

Dále pak je možno nalést na jeho stráach odkaz na foto jakéhosi indiánského staříka, který údajně nejedl, ani nepil od svých šesti let lékaři téže chudé země tuto teorii ani nepotvrdili ani nevyvrátili čili nezbývá než nahlédnout pravdě do očí stařík se stal rostlinou a to co provádí je fotosyntéza cháchá!!

Já jsem si vědoma, jak je anorexie závažné onemocnění a s chutí bych takové s prominutím KRETÉNY!! zavírala do vězení stejně jako obchodníky s narkotiky!

Zdravím a všem anorektičkám i bulimičkám přeji mnoho štěstí a úspěchů v léčbě Simona
Comodor Falkon (Ne, 9. 1. 2005 - 19:01)
Breatharian - propagátor An/Bul, nad nímž jsme ve spolupráci s jedním adminem zvítězili na serveru lidé.cz...

Provozuje rozsáhlé stránky na Yahoo! a píše úchylný blog na lidech.cz (kompromis za to, že se zdrží propagace na chatu a fórech - zároveň je pod kontrolou...
Simona (St, 12. 5. 2004 - 04:05)
teď když jsem si zpětně pročetla komentáře pod tímto článkem moc vás prosím o odstranění těch internetových adres myslím že hned první příspěvek od Petry je toho jasným důkazem.
Vím, že by si tyto stránky mohl kterýkoli anorektik naljít sám pro "využití rad", ale nechci aby to bylo z mých rukou.

Sama se teď cítím jako pravý KRETÉN!! že jsem odkazy na tyto stránky vkládala.

děkuji předem
s pozdravem Simona
natalie (Po, 6. 10. 2003 - 21:10)
ahojky, dnes jsem našla na doktorce.cz , že hledáš kontakt na pro anorektické stránky,také se snažím získat nějakou adresu těchto stránek, prosím Tě tedy, pokud se Ti podařilo nějaké informace získat,abys mi je zaslala....díky moc N.
Natalie (Út, 16. 9. 2003 - 20:09)
Prosím, prosím, prosím.......
pošlete mi na mail adresy pro-anorekt.stránek....Díky, Natalie
Miška (So, 9. 11. 2002 - 14:11)
Ahojky Peto,jak se mas?Nevim,jestli si to jeste pamatujes,ale někdy v červnu jsi napsala vzkaz na Doktorce... Když jsem byla mladší,tak jsem taky trpěla anorexií a máš pravdu!V tý době bych proanorektický stránky taky ráda navštívila. Jenže teď je všechno jinak... Chci napsat článek pro mladý holky,co je anorexie zač a nemám potřebný materiály. Byla bych Ti moc vděčná, kdybys mi poslala nějakou adresu takovýhle stránek. Mockrát děkuju. Měj se krááááásně a papa Miška
Misha (Pá, 31. 1. 2003 - 20:01)
Napiste mi prosím, kde môžem nájsť pro-anorektické stránky. Ďakujem
beta (Pá, 14. 4. 2006 - 12:04)
jeto blbost
bohča 33let (Pá, 14. 4. 2006 - 12:04)
sem hezká a pohledná
VERA (Čt, 28. 9. 2006 - 12:09)
tenn chalp je vyšinutej dřív než se stane jakým si breatharianem tak chípne hlady.omlouvám se za ten slovník,ale vím o čem mluvím.
anonim (Pá, 4. 5. 2007 - 11:05)
sračkyyyyy
jindra (So, 23. 6. 2007 - 08:06)
vy nešťastnice(ci)!! jestliže-někdo napíše -že tento článek jsou sračky nebo že je autor vyšinutej atd.nemá všech 5pohromadě a nepoužívá obyč.selský rozum !!! Všechny pro-anorektické stránky bych nechal ze servrů vymazat--protože to poškozuje vnímání sama sebe mladých dívek-a vím očem mluvím-mám s tím své zkušenosti.
A Vy vyhublá devčata a ženy: nikdy se nebutede samy sobě líbit a už vůbec ne nějakýmu normálnímu chlapovi--Vaše krása je jinde než ve vyhublosti !! Začněte si vážit samy sebe a neprovozujte řízenou eutanázii!!ZAPŘEMEJŠLEJTE !! pokud ještě máte mozek !!! Vaše ženská krása spočívá v úsměvu -sebevědomí - dobré náladě atd.
jindra (So, 23. 6. 2007 - 08:06)
vy nešťastnice(ci)!! jestliže-někdo napíše -že tento článek jsou sračky nebo že je autor vyšinutej atd.nemá všech 5pohromadě a nepoužívá obyč.selský rozum !!! Všechny pro-anorektické stránky bych nechal ze servrů vymazat--protože to poškozuje vnímání sama sebe mladých dívek-a vím očem mluvím-mám s tím své zkušenosti.
A Vy vyhublá devčata a ženy: nikdy se nebutede samy sobě líbit a už vůbec ne nějakýmu normálnímu chlapovi--Vaše krása je jinde než ve vyhublosti !! Začněte si vážit samy sebe a neprovozujte řízenou eutanázii!!ZAPŘEMEJŠLEJTE !! pokud ještě máte mozek !!! Vaše ženská krása spočívá v úsměvu -sebevědomí - dobré náladě atd.
lena (Čt, 17. 4. 2008 - 17:04)
myslím že jeto velký problém,je všude kam se podívam.hlavně u mladých děvčat taky u starších žen ,ktere se nemohou smířit stím že přibíraji.je to neštěstí opravdu není to sranda ženy to dělaj pro to aby se libili mužum ale to neznamená že zato zaplatí kolikrát svim životem.měli by si hlídat vahu take cvičit nejís ve velkych porcích spíše malejch ale zato by meli jist hodně ovoce,zeleniny luštěniny,.a ten kdo ma ktomu dispozice tak víc se hlídat ale když budete cvičit a nepřejidat se tak si myslim že to bude dobré.a navíc všichni nemužou byt hubeni jak by to tu vypadalo žena když je plnějši tak je krasna.ja sama jsem hodně štihla a radši bych byla pořadna ženska.krev a mliko jak se říka.tak že bud te radí že jste zrdave,každé zboži ma svého kupce.
Jana (St, 17. 11. 2010 - 11:11)
Pro ty co hledáte pro-anorektické stránky: stačí když napíšete na web (seznam.cz nebo google.cz) například PRO-ANA a hned vám vyjede několik stránek,většinou jde o stránky na blog.cz
Reklama