Reklama

CO JSOU BACHOVY ESENCE

Když máme dobrou náladu a jsme šťastni, cítíme vnitřní uspokojení. Radujeme se ze svého elánu a zdraví a dostává se nám darů života, které rádi zase předáváme svým bližním, rodině či přátelům. Jindy ovšem narážíme na nejrůznější životní problémy a v nepříjemných chvílích, kdy jsme ztratili rovnováhu, nám mohou výrazně prospět BACHOVY KVĚTOVÉ ESENCE.

Poprvé se objevily v roce 1930 jako výsledek dlouholeté práce známého britského lékaře- homeopata, dr. Edwarda Bacha. Tvoří je soubor 38 květových extraktů, subtilně korespondujících s celou škálou všednodenních citových konfliktů. Tyto dnes již slavné Bachovy esence velmi brzy prokázaly, že mohou mít pro člověka nedocenitelný význam.

JAK FUNGUJÍ BACHOVY ESENCE

Květové esence, podobně jako jiné formy naturální medicíny, léčí člověka, individuum, ne konkrétní nemoc nebo její symptomy. Působí především na emocionální hladinu jedince. Proto dva lidi se stejnou nemocí, např. artritídou, můžou užívat úplně odlišné esence. Jeden třeba rezignoval na uzdravení se , ten druhý je netrpělivý - a i když je nemoc stejná u obou, každý přesto bude užívat rozdílné esence.

Cílem Bachových esencí není potlačit negativní emocionální postoje a projevy, ale transformovat je do pozitivního stavu a tak stimulovat vnitřní síly jedince k uzdravení se a následnému odstranění nemoci a stresu z těla.

Také lidé, kteří netrpí fyzickou nemocí, můžou z Bachových esencí profitovat. Častokrát se nacházíme v náročných obdobích života - stres, pracovní přetížení, změna způsobu života, nejistota, deprese z nenaplnění svých předsevzetí, strach před zkouškou? V těchto stavech pomáhají esence vyrovnat a uklidnit naši psychiku dřív, než se emocionální diskrepance projeví v těle jako fyzická nemoc.

Reklama

KDO BYL DR: EDWARD BACH

Edward Bach / 1886-1936/ patřil v Londýně mezi známé a vyhledávané lékaře své doby. Studium medicíny započal jako dvacetiletý, po jeho ukončení pracoval jako chirurg- traumatolog. Později se věnoval víc zkoumání v oblasti imunologie a bakteriologie. Zjistil, že některé střevní bakterie přímo souvisí s chronickými nemocemi a podle homeopatických pravidel připravil. tzv. NOSODY / očkovací látky podávané orálně/, které měly vysoký účinek. Tyto nosody , které Bachovi tehdy přinesly uznání a slávu v lékařských kruzích,se v homeopatii používají dodnes.

Bach se hluboce ve svých výzkumech zajímal o pacienta, jeho potřeby, jeho individualitu. Byl přesvědčen, že existuje přirozenější a šetrnější způsob v léčbě lidstva, než jaký medicína do té doby používala. Své výzkumy rozvíjel dál ve vlastní laboratoři až do roku1919, kdy přijal místo patologa a bakteriologa v Londýnské homeopatické nemocnici. V té době se dostal do kontaktu s dílem Samuela Hahnemanna, zakladatele homeopatie- a o jeho dalším osudě bylo rozhodnuto. Princip "Ošetřuj pacienta a ne nemoc" se stal hlavní ideí jeho, dnes už tak známé a rozšířené terapie.

V roce 1930 Bach svou lukrativní práci v Londýně ukončil a odstěhoval se na venkov - do Walesu. Tady- v jednoduchém způsobu života dále zkoumal a rozvíjel své poznatky o přírodní medicíně a v říši rostlin hledal pomoc pro trpící lidi. V roce 1935, rok před svou smrtí, Bach označil svou práci za kompletní a obrátil pozornost na rozšiřování svých objevů mezi lidi. Jeho 38 esencí nabývalo čím dál více na významu vzhledem ke své jednoduchosti , účinnosti a neškodnosti.

Dr. Bach svou prací udělal radikální změnu v pohledu na nemoc- dal lidem odpovědnost za jejich vlastní osud a k tomu i prostředky, které jim můžou pomoci uzdravit se. Sám řekl:" Žádná forma tělesného léčení ani perfektní strava nemůže uzdravit člověka, pokud v jeho srdci není Láska a pokud nemá snahu osvobodit se od negativních sklonů".

Reklama

Komentáře

Návštěvník (Pá, 25. 8. 2006 - 21:08)
Dr. Bach podle data narozeni a smrti, zemrel v 50ti letech. Pokud nemel smrtelnou nehodu, vyvolava to pochybnosti o ucinnosti teto metody.
Zuzana (Po, 4. 9. 2006 - 20:09)
Opravdu skvělé esence, vřele doporučuji všem, kteří chtějí žít beze strachu , obav úzkostí a samozřejmě i denních depek.
Marienka (Út, 5. 9. 2006 - 09:09)
Léčitelka kterou znám je předpisuje, kamarádka s rodinou je užívají, prý jsou dost dobré, doma mám knížku o jednotlivých bylinkách. Chystám se je taky nechat napsat, bylinky se míchají na každého jednotlivce jinak, což může podle mě rozpoznat jen ten kdo k tomu má schopnosti.
Dagmar (Čt, 14. 9. 2006 - 10:09)
Kapky pusobi na psychiku, dusevni stavy a ne na choroby! Mam velice dobrou zkusenost s Rescue, ta mi zabrala do pul hodiny na migrenu.Z ostatnich mam vyzkouseny vlassky orech a ten funguje taky perfektne.
janča (Čt, 14. 9. 2006 - 12:09)
Bachovky můžu jen vychválit,kámoš tím léčil do doby, než mu na slovensku vykradli auto a samo,že měl celou sadu esencí v něm a jelikož je to otázka několika tisíc na druhou sadu se zatím nezmohl (a já trpím).Pak jsem přišla na paní z ostravska ,která léčila údajně českou obdobou pod názvem Moravské květy,no nevím, ale tyto na mě vůbec nepůsobily - máte někdo zkušenosti s moravskými květy?
nina (St, 20. 9. 2006 - 15:09)
můžete mi někdo poradit, kde lze tyto kapky, čaje sehnat a kolik stojí, i když pokud jsou tak skvělé, tak je to skoro i jedno.díky, jsem z Olomoucka
marek (Čt, 7. 12. 2006 - 17:12)
http://www.alternativnimedicina.ic.cz/ - leceni pomoci bachovych esneci a i dalsi metody, vrele doporucuji. Asi nejlepsi co sem na internetu videl.
Návštěvník (St, 9. 1. 2008 - 15:01)
Četla jsem o nich a zaujalo mě to, mate někdo zkušenosti na co všechno by mohly zabrat? Mám problémy jako nesmělost, uzavřenost, neschopnost se seznámit atd.. myslíte že by mi mohly nějak pomoci? Kolik to vlastně stojí a kde se dají sehnat???
Bergmann Daniel (Čt, 14. 8. 2008 - 14:08)
Mám výbornou zkušenost z bachovkami u koček.Chovám britské často vystavuji a i zvířata která jsou bázlivá či nervozní reagují pozitivně a pomáhá jim překonat stres na výstavách.www.ormaharal.websnadno.cz
Lili (Čt, 14. 8. 2008 - 14:08)
Reklamní trik, nic jiného. Vytahuje jen peníze z kapes. Pokud chcete jen pěkně vonět, kupte si osvědčený parfém.
Sylva (Po, 22. 9. 2008 - 08:09)
Pěkný den všem,s Bachovými esencemi jsem se seznámila letos na jaře.Vyzkoušela jsem je na sobě.Měla jsem velkou trému přednášet a také jsem se bála řidít auto.Výsledky a působení esencí mě natolik nadchly,že v současnosti vlastním celou sadu esencí,jsem přihlášená na seminář do Prahy,kde bude přenášet přímo poradce z Bachova centra Z Anglie.Esence už vyzkoušely mé děti,má rodina ,2 kamarádky po autonehodách,sousedaka při porodu,chapeček v pěstounské péči a tak bych mohla pokračovat...........Bachovi esence vnímámám jako DAR..pro nás pro všechny.Velice Vám všem doporušuji stránky :www.bachovaterapie.cz Jou to výhradní dovozci,od nich pak putují esence do celé ČR.V poradně Vám poradí,které asence jsou pro Vás v hodné,ale vybrat si můžete i sami.Přeju Vám příjemné zážitky s esencemi,já si je zamilovala............Kontak na mě:sylva.smardova"centrum.cz
Natura (Po, 22. 9. 2008 - 14:09)
Taky právě zkouším bachovky. :o)
Na úzkosti. Beru je teprv krátce, tak nevím, ale moc si od toho neslibuji.
Vyzkoušela jsem toho už fůru. Nevadí, ráda zkouším nové věci. jen terapeutka ze mě byla hotová, jak jsem se jí vyptávala na postup, a složení nosného roztoku, atd. Smála se, prý se jí na to ještě nikdo neptal. :o) Tak to nechápu. To nikoho nezajímalo, nebo to měl nastudováno dávno dopředu?
Hupcza (Pá, 26. 9. 2008 - 09:09)
Lili, nechci Vás nějak mást, ale BE zrovna vábně nevoní - asi vůbec nechápete, o co se zde jedná. Představa, že si je liju na sebemísto parfému mi příjde lehce děsivá. :-)))))))))))

Byla jsem k BE velmi skeptická a žádný placebo efekt u mě nemohl nastat. Prostě jsem ani netušila jak by to mělo fungovat, nezajímala jsem se o to. Ale když už mi to bylo předáno, tak jesm to zkusila. Světe div se - děly se věci. Ale asi to je nepřenositelné.
eL (Po, 19. 1. 2009 - 14:01)
Dívám se, že někteří si myslí, že se to používá jako parfém :-)). Jsou to kapky, které se stříkají do pusy a mám s nimi dobrou zkušenost u svojí dcery, která je odmala velice úzkostlivá a negativistická.
Lucka V. (Po, 19. 1. 2009 - 14:01)
Lili, jsi trošku mimo.
Bára (Ne, 29. 11. 2009 - 22:11)
Dr. Bach podle data narozeni...Doktor měl odoperovanou rakovinu a dali mu 3 měsíce života. On žil ještě 19 let....
Petr (Po, 30. 11. 2009 - 08:11)
Dotaz, není lepší brát jednu kombinaci několik měsíců? Když to měním každých 14 dní, člověk se pořád rozhazuje a vlastně by nikdy nic nevyřešil. to tvtrdí můj lékař? jak je to prosím...
Petr (Po, 30. 11. 2009 - 08:11)
Dotaz, není lepší brát jednu kombinaci několik měsíců? Když to měním každých 14 dní, člověk se pořád rozhazuje a vlastně by nikdy nic nevyřešil. to tvtrdí můj lékař? jak je to prosím...
Neberte to (Čt, 3. 12. 2009 - 21:12)
Dotaz, není lepší brát jednu...Na jakým principu to asi funguje, když vědci (jak tvrdí www stránky alternativni mediciny) po chemické analýze zjistili, že obsahují pouze pramenitou vodu a alkohol?

Pokud to není pouhý placebo, kdo za tím stojí? Léčí sama voda, v které se omočily bylinky?

Homeopatie má okultní pozadí. Pokud vám záleží na tom, s čím (s Kým) si v životě zahráváte, kdo za tím stojí, tak to prosím nepoužívejte, nestojí to za to.
ještě jednou (Čt, 3. 12. 2009 - 22:12)
na uklidnění atd. stačí obyčejný byliny, co koupíte v lékárně nebo v normálním obchodě s bylinkama.
Levandule a další.

Další možnost je psychoterapie - u schopného terapeuta je riziko poškození minimální, narozdíl od homeopatie.
A člověk se nezbavuje odpovědnosti pracovat na sobě (na emocích, traumatech...) Bachovýma esencema...

Držím palce;-)
Q. (Pá, 22. 8. 2014 - 08:08)
máte s tím někdo...Celý tento web je jen reklama na kraviny známé jako "alternativní medicína" nebo šířeji "bio životní styl". Konkrétně Bachova terapie byla pro svoji poměrně velkou popularitu v německy hovořících zemích opakovaně standardním způsobem testována. E.Ernst publikoval v roce 2010 analýzu všech dosud publikovaných výsledků - a jeho závěr byl jasný, nefunguje to ve smyslu prokazatelného ovlivnění průběhu choroby.
Q. (Pá, 22. 8. 2014 - 09:08)
Moc se v tom nevyznám jsou...Tohle je zrovna docela průser. Zcela evidentně se jednalo o somatizované psychické problémy - v tomhle případě je skutečně placebo to nejlepší, ale opakovaně to může to děcko dosti výrazně poškodit, protože je riziko, že se naučí (ve smyslu jednoduchých podmíněných reflexů, nejde o žádné "vzdělávání") somatizovat a následně to "řešit" tzv. alternativou. Jinými slovy, ta husa dělá vše pro to, aby si z dcery vychovala "alternativně" orientovanou hysterku.
Barnaby (Ne, 24. 8. 2014 - 22:08)
Bachovky můžu jen...Moravské květy - to byla solidní napodoběnina Bachovek, která se kdysi používala...
Q. (Po, 25. 8. 2014 - 16:08)
ano, jistě ta tříletá...Kdybys nepindalo kraviny, tak bys vědělo, že malé děti jsou mimořádně sugestibilní. Placebo zde figurovalo hned na dvou frontách. Přímo: Rituál "dostanu tabletu a uleví se" a zejména nepřímo ("uklidním se, protože mámu už přešel hysterický záchvat"). Vidělo jsi vůbec někdy malé děcko?
ú (Po, 25. 8. 2014 - 16:08)
Kdybys nepindalo kraviny, tak...Nevím, co tady furt řešíte. Když to tomu dítěti pomohlo, je to jen dobře. Lepší, než kdyby se trápilo a potíže přetrvávaly pořád.
Q. (Po, 25. 8. 2014 - 16:08)
Edward Bach (1886 -...Jiné zdroje uvádějí nádor sleziny, jiné "vážné krevní onemocnění", jiné metastatický rozsev diagnostikovaný chirurgem od pohledu na krvácení.. To jistě působí značně věrohodně a vůbec to nenaznačuje, že Bach nejspíš lhal a jednalo se nanejvýš o poměrně banální onemocnění. Ostatně, v roce 1917 Bacha potkala ještě jedna věc - zemřela mu podobně švihlá manželka na záškrt. Ale to jeho obdivovatelé nějak přehlížejí.
PF 2016! (Čt, 31. 12. 2015 - 22:12)
...:o))
aja (So, 18. 6. 2016 - 19:06)
Ráda bych také přispela do diskuze bachovy esenece.Můžu říci jedno beru je už měsíc nic na sobě necítím žádné zlepšení žádný zázrak nevidím. Záleží asi na každém jedinci kdo věří tomu pomáhají, já jsem asi skeptik, ale bohužel mě se dobré učinky minuly ač nerada, ale budu muset věrit jen lékům.
nina (St, 6. 7. 2016 - 16:07)
Ráda bych také přispela do...Moje řeč. Nechala jsem si namíchat kapky na míru-popsala jsem té paní svoje neduhy, kterých bych se chtěla zbavit a velké NIC. Tak prý ještě jednu dávku - bylo to to samé. Vůbec nic jsem nezaznamenala. Jak může nějakých pár kytek vymočených v alkoholu změnit něco, co máte dané v DNA. Přitom tahle nabízející studovala ty Biobachovky v Anglii a má na to certifikát jako hrom. Kdo to umí náležitě "podat", ten na tom vydělá.
Hanka (Čt, 23. 7. 2020 - 15:07)
Musím říct, že na mě Bachovy esence proti depresi působily skvěle. Díky nim jsem nemusela k psychiatrovi, protože mi stávající deprese vyléčily. Nicméně po několika měsících bohužel přestaly stačit, a musela jsem začít brát i jinou přírodní medicínu....například B vitamíny, bylinné čaje apod. Nicméně pořád ještě léčím deprese přírodně dokud to jde.
Gábina (Po, 27. 9. 2021 - 11:09)
Přesně tak,moje řeč. Já na aromaterapii nedám dopustit, vždy pomohla na co měla.
Reklama