Humor jako lék na stres a vyhoření

Známý psychiatr Radkin Honzák ve webináři ukáže, jak si poradit se stresem. Jak vystoupit z bludného kruhu vyčerpání? Jak se chránit před strašákem jménem syndrom vyhoření? Poznejte životní rovnici, v níž se řeší stres humorem!

Popřední psychiatr Radkin Honzák ve svém online semináři ve čtvrtek 7. ledna přiblíží stav úplného fyzického a duševního vyčerpání neboli burn out, jenž často vede k vážným zdravotním důsledkům. Hovořit však bude i o tom, jak se k této životní situaci postavit a co funguje jako prevence nadměrného stresu. „Pokud jste se ocitli v situaci, že plameny vašeho nadšení hodlají už strávit vás, je nezbytná nějaká změna. A jediné, co můžete změnit, jste vy samotní. To je blbé! A těžké! Ale je to jediné skutečně účinné řešení a stojí za to – v každém věku! hovoří Radkin Honzák, který je autorem řady populárně-naučných knih o psychologii a na svém úspěšném blogu se vyjadřuje k současnému dění. V jeho přednášce poznají návštěvníci mimo jiného i benefity smíchu jako zlepšení imunity, lepší relaxace či uklidnění organismu. Honzák se totiž spíše než na rady typu „to dělej – to nedělej“ zaměřuje raději na to, jak jít životem radostněji a vyhnout se pastem, které na sebe nastražujeme nejhorlivěji, nejčastěji, nejvíc a nejefektivněji my sami. Nikdo totiž nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, nemá smysl, a zcela si tak uzavírá možnosti poučit se a něco na sobě změnit.

MUDr. Radkin Honzák, CSc.

je popřední český psychiatr, publicista a pedagog. Na svém úspěšném blogu se vyjadřuje k současnému dění a je autorem vícera populárně-naučných knih o psychologii. Honzák vystudoval všeobecné lékařství na Univerzitě Karlově v Praze. Zabýval se výzkumem výživy, spánku a stresu. Později se specializoval na psychiatrii, psychoterapii a psychosomatický přístup. Byl členem etické komise CAHBI ve Štrasburku, vedl Oddělení lékařské psychologie, psychoterapie a psychosomatiky 1. LF UK, působil na katedře psychiatrie IPVZ a také v Psychiatrické nemocnici v Bohnicích.

7. 1. (čtvrtek)

Start: 18:00 hod.

Vstupenky: bit.ly/Humor_0701

Event: https://www.facebook.com/events/394147898316827

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele Soňa
  Soňa (anonym)

  na stres vitamin C a magnezium , na posílení imunity zdravou stravu a pitný režim

  Bře 28, 2021
 • Obrázek uživatele Věrka
  Věrka (anonym)

  Kde objevím pitnou vodu, která neuškodí? Kdybychom konečně někde objevili i trvale zdravou stravu a nemuseli se obávat dát cokoliv, tedy i "BIO" do úst, nepotřebovali bychom podporovat farmaceutické lobby. Bohužel čas o 31 let nazpátek vrátit nelze.

  Srp 06, 2021
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Komedie je, když se smějeme cizí tragedii.

  Srp 06, 2021

Přidat komentář

Reklama

Reklama