Reklama

Desatero hubnutí pomocí emocí

„Hubnutí je návyk jako mnoho dalších věcí v životě. Většina lidí nezhubne, protože si pravidelně nepřipomínají své cíle a především konkrétní emocionální stav z období, kdy se rozhodli zhubnout. Vzpomeňte si na to, co se vám honilo hlavou a jak jste se cítili. Byli jste naštvaní, že už takhle nechcete vypadat? Nebo jste se naopak těšili na to, co vám okolí v létě řekne na to, jak jste zhubli?“ pokazuje na zásadní moment, jak klientům vrátit chuť do hubnutí, výživový kouč Martin Škába, který pro zájemce připravil zdarma ke stažení na www.skaba.cz e-book 21 klíčů k tajemství hubnutí cestou těla a mysli.
Pokud vám najednou chybí motivace je podle odborníka zásadní vrátit se k tomu, proč jste chtěli zhubnout. Snažím se klientům tento okamžik připomenout a znovu je naladit.  

1. Spojte si fotografii s vítěznými pocity
„V praxi mám ověřeno, že funguje vybrat si jednu fotografii, na které vám to skutečně sluší a máte na ní svou ideální váhu. Tuto fotku namnožte a dejte si ji do diáře, na plochu počítače, na lednici, na pracovní stůl v kanceláři... K fotografii si napište, kdy chcete opět takto vypadat (červen 2015). Pořád si připomínejte svůj cíl a hlavně ho mějte na očích, zejména kdykoliv se vám nechce jít cvičit nebo si naopak chcete dát něco hodně nezdravého. Jakmile se vcítíte do toho, že už takto vypadáte, okolí vám blahopřeje, jste na sebe pyšná..., zažijete neskutečně příjemné pocity a ty jsou pro vaši motivaci ze všeho nejdůležitější,“ říká Martin Škába.

2. Myslete na to, že hubnete
Hubnutí je ve vaší hlavě a mysl dokáže přesvědčit tělo. Jak na to? Představujte si, že máte volnější kalhoty, hubenější stehna, vypracovanější břicho, štíhlejší paže... Cvičte svou mysl v této velké změně, nejen tělo. A pozor: síla pozitivního myšlení má dvojitý účinek i při fyzickém tréninku!

3. Choďte se dívat na své vysněné oblečení!
Choďte se dívat na oblečení, do kterého se vejdete, až zhubnete. „Představujte si, jaké to bude, až budete mít na sobě džíny a šaty o několik velikostí menší. Každá taková návštěva vám dodá palivo do víry, že stojí za to zhubnout a to vás přiměje k vyšší aktivitě,“ radí Martin Škába.

Reklama

4. Podělte se o informace o vašem hubnutí
To, že zhubnete, záměrně píšu slovo ZHUBNUTE, řekněte každému, koho znáte a hlavně z řad svých přátel i spolupracovníků. Požádejte je o povzbuzování.

5. Foťte se každý týden, abyste tu změnu viděli
Udělejte si album svých fotek z výsledků svých hubnoucích aktivit. Výsledky vaší práce vás budou motivovat. A motivace je základ. Stejně jako pochvala a ocenění toho, co děláte.
 
6. Zhmotněte si svou vysněnou váhu
„Vytvořte si kartičku, kde si napíšete své cíle. Např. vaši chtěnou váhu, obvody těla po zhubnutí. Každý den si ji čtěte a díky tomu si do svého podvědomí neustále vkládejte stav, který sice ještě není reálný, ale kam směřujete. Toto je síla myšlení. Jste tím, na co každý den myslíte. Pokud budete myslet jen na to, že jste tlustí, a že po všem přibíráte, nemůžete nikdy výrazně a trvale zhubnout,“ varuje Martin Škába.

7. Mluvte k sobě hezky
To, jak každý den mluvíte o jiných i o sobě, vytváří realitu. Jen hezké slovo přitahuje hezké chvíle a i zdravý fyzický stav.

8. Dělejte vše pro to, abyste byli šťastní
Jen šťastné tělo může být dlouhodobě zdravé a fit a bez nadbytečné tukové vrstvy. Pracujte na pozitivním myšlení a každý den se usmívejte. Úsměv vyvolává ozdravné procesy ve vašem těle.
 

Reklama

Komentáře

Damoša (Po, 18. 6. 2018 - 23:06)
všechno co se s námi odehrává jde z hlavy, jen i tomu tělu je občas potřeba malinko pomoct. Detox, zbavení se vody pžed držením diety jen a jen prospěje
Reklama