Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Emocionální a duševní příčiny klaustrofobie

Klaustrofobie je forma neurózy, která se na rozdíl od agorafobie projevuje nepřekonatelným strachem z uzavřených prostor.

Klaustrofobici často trpí zároveň i agorafobií ( jde o úzkost, která člo­věka zachvátí, jakmile se vzdálí ze svého „chráněné­ho“ prostředí a ocitne se na otevřeném prostranství).

emocionální blok

Klaustrofobie se projevuje u úzkostlivých je­dinců, kteří si dělají přílišné starosti kvůli práci, svým plánům a kvůli tomu, čemu by se měli obecně věnovat. Cítí se vězni svých činností. Takový člověk hodně po­tlačuje své podněty, ať už jsou to touhy či agresivita.

duševní blok

Je důležité si uvědomit, že problém s klaustro­fobií tě trápí proto, aby ti tělo ukázalo, co prožíváš ve svém nitru kvůli své chorobné touze dělat vše do­konale. Je načase, abys už otevřela dveře tohoto svého žaláře, neboť klíč od něho máš v rukou jedině ty sama. Tímto klíčem je rozhodnutí nechat věci plynout a do­přát si právo být jen „obyčejným“ člověkem se všemi svými slabými stránkami, obavami a hranicemi.

Zdroj: Lise Bourbeau - Význam nemoci, nakladatelství Eugenika

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele RADIM PONEC
  RADIM PONEC (anonym)

  KDY DOSTANE SLEPY KLAUSTROFOBII?KDYZ MU DATE HUL DO KBELIKU

  Led 11, 2014
 • Obrázek uživatele Kočka vločka
  Kočka vločka (anonym)

  jsem spokojený flákač a těžký klaustrofobik. takže vysvětlení odbornice je pěkná kravina.

  Črv 18, 2017

Přidat komentář

Reklama

Reklama