Reklama

Dyslexie a její terapie psycho-kineziologií

Dyslexie je velmi častá porucha čtení a správného psaní, která se ještě dnes často rozpoznává u dětí příliš pozdě. Děti, které trpí touto poruchou, jsou často velmi inteligentní, ale často skončí - díky nedostatečnému chápání této nemoci - ve zvláštní škole nebo později v nepřiměřeně špatně placeném zaměstnání.

Tyto děti mají částečně bizardní vizuální zážitky, když se dívají do knihy a pokoušejí se identifikovat písmena; ale nemají odvahu mluvit o těchto zážitcích se svými rodiči. Tištěnou stránku vidí např. jako kouli a rozeznají jen několik písmen ve středu. Někdy se jim všechno jeví rozmazané a páté přes deváté, nebo jsou chvíli schopny číst, ale potom jsou unavení, mají závratě nebo je bolí hlava.


Léčba je jednoduchá, efektivní a finančně nenáročná. Podle mně tato metoda přirozeně vyplývá z psycho-kineziologie a skutečně se velmi osvědčila. V USA ji dnes používají i další terapeuti. Nejslavnější průkopnicí této metody je Helena Irlingová z Kalifornie.


Léčba probíhá následujícím způsobem:

I. krok

Dítěti předložíme jednoduchý text s obrázky za dobrých světelných podmínek (žádné zářivky).

2. krok

Nasazujeme mu po řadě barevné brýle. U každých brýlí dítě požádáme, aby popsalo obrázky nebo aby přečetlo nějaká místa v textu. Je také důležité, jednoduše se dítěte zeptat, s kterými brýlemi se mu nejlépe čte nebo prohlíží.


3. krok

Barevné brýle, se kterými dítě nejlépe vidělo, by mělo nadále používat
při každém čtení nebo psaní. Často se stane, že dítě začne okamžitě číst!


Připadá vám to příliš jednoduché? Vyzkoušejte si to sami pro sebe a nechtě se překvapit. Při dlouhodobé terapii je třeba provést ještě další kroky.


a) V obchodě s fotografickými potřebami si opatřete monochromatic
kou barevnou fólii ve stejné a podobné barvě jako jsou brýle. Fólii
položte na text. Fólie jsou průhlednější než brýle a propouštějí více
světla; zvláště indigové brýle jsou hodně tmavé. Najděte si fólii, kte
rá propouští nejvíce světla, která vykazuje stejný efekt "okamžitého
čtení" a má přesně tu správnou barvu.


b) Dejte si u optika udělat barevné brýle v identickém barevném tónu
a se stejnou barevnou frekvencí.


Léčba by se v tomto místě dala považovat za skončenou. Aby léčba byla definitivní a aby člověk nebyl závislý na barevných brýlích nebo fólii, navrhuji následující kroky:


a) Psycho-kineziologickou léčbu dítěte a rodičů. Já doporučuji napřed somatický nástup prostřednictvím očí. Sezení zakončit metodou očních pohybů nebo barevných brýlí. BDK zodpovídající za dyslexii se často nachází v prenatálním období nebo v minulém životě.


b) Objasnění biochemické komponenty. Doporučuji analýzu vlasu díky, které lze zjistit nedostatek stopových prvků a analýzu aminokyselin.


c) V těchto případech se osvědčila kineziologická technika nazývaná
výchovná kineziologie (Edu-K). Odpovídající kurzy probíhají
v Institutu aplikované kineziologie v Kirchzartenu.


Tato terapie funguje u dospělých dyslektiků stejně dobře jako u dětí. I
Dosud není známa žádná rychlejší, jemnější metoda, jak těmto lidem
pomoci. Pro její realizaci není třeba žádné další odborné znalosti. Prosím čtenáře, přátele, rodiny, učitele, psychology a jiné terapeuty, faráře atd., aby na metodu upozorňovali, protože PK v této oblasti nabízí skutečně revoluční objev a doufejme, že se ji podaří zveřejnit prostřednictvím sdělovacích prostředků.


Dr. Dietrich Klinghardt - Učebnice psycho-kineziologie, nakladatelství Alternativa

Reklama
Reklama

Komentáře

Návštěvník (St, 21. 1. 2009 - 17:01)
Jeto nejlepší psychologický článek jaký jsem kdy četla.
Návštěvník (St, 10. 6. 2009 - 20:06)
Dobrý den,
rád bych věděl zda někdo v Čechách provádí terapii Dr.Klinghardta? Děkuji!
Nikol Irlingová (Čt, 21. 10. 2010 - 21:10)
Dobrý den,
ráda bych se zeptala kde naleznu více informací o Heleně Irlingové,protože nemám skoro žádné předky a ráda bych se o ní dozvěděla více!
Děkuji..Nikol Irlingová
Lenka Červená (Po, 7. 5. 2012 - 19:05)
Ráda bych Vás informovala o nově otevřené praxi na Praze 5. Kineziologie, Bachova květová terapie (se zaměřením na děti), Aromaterapeutické masáže

http://www.terapie-kineziologii.cz/
Katka (Út, 25. 11. 2014 - 09:11)
Vřele nedoporučuji kineziologii, konstelace atd.,protože mi přijde pořádnej magor tzv. pomahače a chtěj jenom prachy a pomoct neuměj.Skutečný problém je nezajímá a dost s lidma manipuluje.Jestli hledáte naději atd. tak se jim obloukem vyhněte(oni si lidí neváží a nepomáhají!!!)Vyděla jsemhodně případů,jak špatně dopadlo a jenom lidi obral o peníze.
Katka (Út, 25. 11. 2014 - 09:11)
Vřele nedoporučuji kineziologii, konstelace atd.,protože mi přijde pořádnej magor tzv. pomahače a chtěj jenom prachy a pomoct neuměj.Skutečný problém je nezajímá a dost s lidma manipuluje.Jestli hledáte naději atd. tak se jim obloukem vyhněte(oni si lidí neváží a nepomáhají!!!)Vyděla jsemhodně případů,jak špatně dopadlo a jenom lidi obral o peníze.
Jana (So, 31. 1. 2015 - 08:01)
Vřele nedoporučuji...Paní Katko, Vy jste asi hlavně neviděla pravidla českého pravopisu.:)
Luci (So, 29. 4. 2017 - 18:04)
Vřele nedoporučuji...Ahoj , moje máma mě poslala ke kineziologovi , protože nechtěla si přiznat že se cítím jinak a nechtěla to řešit s psychologem ( řešil jsem problém s transsexualitou FTM ) Hned jsem měl špatný pocit že k tomu člověku jdu , díky tomu jsem poslouchal 5 měsíců nesmysly ohledně transsexuality a vůbec mé identity , byla to jenom manipulace v rukou člověka , co uměl pracovat s podvědomím , ale je vyznání křesťanské , díky tomu si myslím že může mít omezený pohled a ,,spravovat ,, lidi , podle sebe . Hned vysvětlím co všechno mě potkalo a stále s tím bojuji.Chodím do 2 ročníku a díky němu budu opakovat , protože jsem to nezvládal ve škole s ostatními kluky a samotný kineziolog pak přednášel před mojí mámou že si to všechno vymýšlím , deprese , svůj pocit , mé pocity uměl ovládat pomocí čísel a došel k tomu že na mě vytáhl dvě čísla , co mě měly údajně dohnal k ženskému orgasmu .. a nic , mám jen stále problém že cítím přítomnost neznámé osoby ve svém pokoji a taky jsem od té události obtěžován , ale nenazval bych že hned znásilňován . Myslím si že jsem přestal k němu chodit v čas. Když chci smysluplně mluvit mám záseky , přímo co jsem měl u toho kineziologa , takže musím opravdu bojovat s tím že mám školu v háji , obhájit se před svojí mámou vůbec jako její dítě , problémy s mluvením a stálé obtěžování a takové psychické ,,nabourávání ,, do mé mysli , ten člověk neuměl nic zpravit , ale zhoršit protože mě vzal jako nějaký keř a hodně mě přistřihl ke svému omezenému obrazu . Takže , je to na vás koho si vyberete , já stále hledám pomoc a každou noc prosím , teď je ze mě jen opravdu troska a jeho křesťanské názory které vnášel do kineziologické metody , mě jenom zničili
Na (Ne, 30. 4. 2017 - 15:04)
Ahoj , moje máma mě poslala...nějakou tu konzultaci bych asi šla.Na samotné odblokování ale už nevím.Zvláštní,že to hned na tebe tak špatně působilo,většinou zpočátku ta úleva opravdu je.
Reklama